Podstawy praktyk

Uzyskanie odpowiedzi na pytania stażystów

Zwykle jest wiele pytań, które studenci zadają, gdy myślą o odbyciu praktyk. Często trudno jest poruszać się po procesie stażowym, jeśli nie rozumiesz pewnych podstaw podczas ubiegania się o staż. Poniżej omówię niektóre z najczęściej zadawanych pytań, o które pytają uczniowie.

Czy staże są wymagane dla studentów, którzy chcą uzyskać pracę na pełen etat?

W przeszłości zdobywanie wykształcenia było wielkim powodem do świętowania.

Nie tylko osiąga wysoki stopień naukowy, ale także otwiera możliwości uzyskania pełnoetatowych miejsc pracy i lukratywnych możliwości kariery niedostępnych dla tych, którzy nie zdecydowali się na uzyskanie dyplomu ukończenia studiów. W związku z tym, jeśli uzyskałeś wykształcenie wyższe po 4 latach nauki; było dość pewne, że szybko dostaniesz pracę. Dzisiaj nie jest to takie proste; dyplom ukończenia studiów niekoniecznie gwarantuje pełne zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin, a nawet zdobycie pracy w interesującym Cię obszarze zawodowym.

Wraz z rosnącą liczbą absolwentów szkół wyższych, pracodawcom i absolwentom szkół nie jest trudno znaleźć mnóstwo absolwentów, którzy mają wysokie GPA. Zawsze mówię uczniom, aby znajdowali coś wyjątkowego w sobie, a także przyjrzeli się dodatkowym rzeczom, które możesz zrobić zarówno w kampusie, jak i poza nim, dzięki czemu staniesz się bardziej konkurencyjnym kandydatem na dzisiejszym rynku pracy.

Jednym z najlepszych sposobów, aby odróżnić się od innych kandydatów, jest zdobycie odpowiedniego doświadczenia, które będzie potrzebne, aby wejść do określonej niszy na rynku pracy. Odpowiednie doświadczenie jest czymś, co pracodawcy szukają, gdy zatrudniają stażystów, a także gdy szukają nowych kandydatów do pełnoetatowych stanowisk w firmie.

Porównując osoby ubiegające się o staż i pracę, pracodawcy poszukują najlepszych kandydatów do obsadzenia stanowiska pracy, w tym określenia, czy mają oni odpowiednie doświadczenie w danej dziedzinie.

Jakiego rodzaju stażu powinienem szukać?

Wielu studentów zaczyna szukać staży w oparciu o studia magisterskie. Chociaż może to sprzyjać niektórym rodzajom pozycji, które będziesz chciał szukać; ważne jest również zidentyfikowanie swoich interesów przy poszukiwaniu pracy. Twoim najważniejszym celem powinno być znalezienie czegoś, co uczyni cię szczęśliwym i szczęśliwym. Twój główny college nie zawsze jest najlepszym predyktorem, jeśli chodzi o rodzaj pracy, którą otrzymasz. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzić badania nad karierą, aby zidentyfikować potencjalne możliwości kariery, a także umówić się na spotkanie z doradcą zawodowym w Centrum Rozwoju Kariery w swojej uczelni.

Jak ubiegać się o staż?

Uczniowie ubiegający się o staż zazwyczaj muszą przesłać swoje CV i ewentualnie list motywacyjny . Niektóre aplikacje stażowe można wypełniać online podczas uzyskiwania dostępu do nich za pośrednictwem miejsc praktyk lub bezpośrednio ze strony firmy. W zależności od stażu, niektórzy pracodawcy mogą poprosić o zapis lub napisanie próbek, portfolio itp., Aby dać pracodawcy dobre wyczucie pracy, do której jesteś zdolny, i które może być zawarte w procesie aplikacyjnym .

Jak rozpocząć CV?

Wielu studentów zwleka, gdy myślą o rozpoczęciu CV . Proponuję, abyś dostał swoją osobistą i edukacyjną informację na kartce papieru, a będziesz jedną trzecią sposobu na zrobienie swojego CV. Następnie rozpocznij zapisywanie poprzednich zajęć, staży, zawodów, pracy w społeczności i wolontariatu, a także wszelkich stanowisk kierowniczych, które odbyłeś i zacznij umieszczać je w dowolnej kolejności. Będziesz chciał mieć najbardziej odpowiednie doświadczenie na górze CV.

Ponieważ możesz mieć kilka obszarów zainteresowania i różne rodzaje staży, o które się starasz, być może będziesz musiał utworzyć więcej niż jedno CV. W ramach każdego nagłówka będziesz chciał umieścić swoje wcześniejsze doświadczenia w odwrotnej kolejności chronologicznej - z najnowszymi doświadczeniami na szczycie.

Zanim się zorientujesz, będziesz mieć gotowe CV, które możesz zabrać do Centrum Rozwoju Kariery w college'u, aby uzyskać dodatkowe sugestie. Będziesz także chciał sprawdzić, czy firma wymaga listu motywacyjnego.

Czy mogę spodziewać się płatnego stażu?

Istnieje kilka staży, które są płatne, a niektóre nieopłacane . Wiele zależy od rodzaju stażu, którego szukasz. Firmy nastawione na zysk często płacą stażystom, podczas gdy organizacje non-profit często nie mają środków finansowych na opłacenie studentów. Pamiętaj, aby przeczytać Wytyczne Departamentu Pracy dotyczące praktyk, aby upewnić się, że firma przestrzega prawa.

Jak uzyskać kredyt za kurs na moją praktykę?

Będziesz chciał sprawdzić w Centrum Rozwoju Kariery w swojej uczelni, aby zobaczyć, jak przyznawany jest kredyt w college'u . Najprawdopodobniej będziesz również potrzebował sponsora wydziału, który zapewni, że staż jest godzien zasługi . Wydział może przydzielać pracę, aby pasowała do twojego stażu, takiego jak arkusz kursu, dziennik, lub może poprowadzi Cię prezentację na jednej z twoich zajęć. Będziesz także chciał sprawdzić, czy robisz letni staż i chcesz to zrobić na kredyt, czy Twoja szkoła pobierze czesne za praktykę i ile?

Jak długo potrwa moja praktyka?

Dostępne są wszystkie rodzaje staży, a ich długość zależy często od czasu, jaki pracodawca chciałby zatrzymać. Istnieją pewne staże, które odbywają się podczas ferii zimowych, które mogą trwać tylko kilka tygodni, podczas gdy inne mogą trwać od 10 do 12 tygodni w okresie letnim lub nawet w pełnym semestrze wiosennym lub jesiennym. Jeśli jesteś praktykantem na zaliczenie, musisz spełnić minimalną liczbę godzin, aby się zakwalifikować.

Prawdziwa wartość praktyk

Mamy nadzieję, że ten artykuł potwierdził znaczenie staży i wartości, jakie przynoszą w poszukiwaniu pracy po ukończeniu studiów. Pracodawcy chcą studentów z odpowiednim doświadczeniem, a częściej są to studenci, którzy zostaną wybrani na przyszłe staże i miejsca pracy. Jeśli więc zastanawiasz się nad odbyciem stażu, polecam poważnie zastanowić się nad wartością odpowiedniego doświadczenia i jak nie mieć negatywnego wpływu na twoją przyszłość.