Odkrywanie karier poprzez Job Shadowing

Job Shadowing oferuje wyjątkową okazję, aby dowiedzieć się więcej o karierze

Job shadowing to działalność związana z poszukiwaniem kariery zawodowej, która oferuje możliwość spędzenia czasu z profesjonalnym pracownikiem, który aktualnie zajmuje się Twoją karierą zawodową. Cienie zadań dają szansę zobaczenia, jak to jest pracować w konkretnej pracy . Cienie pracujące nie tylko dostrzegają codzienną aktywność osoby już zatrudnionej w branży, którą jesteś zainteresowany, cienie pracy mają szansę na odpowiedź na swoje pytania.

Poznaj swoje opcje kariery

Eksploracja kariery to druga faza procesu planowania kariery . Po zakończeniu pierwszej fazy samooceny nadszedł czas, aby dowiedzieć się więcej o szerokiej gamie dostępnych obecnie opcji kariery . Oczywiście internet oferuje wiele zasobów, z których można dowiedzieć się o karierze. O'Net OnLine, The Occupational Outlook Handbook i WetFeet to tylko trzy z ofert. Możesz również sprawdzić biuro obsługi karier w swojej uczelni, aby sprawdzić, czy mogą polecić dodatkowe zasoby. Oprócz czytania o dostępnych możliwościach kariery, zdobywanie doświadczenia i bezpośrednie doświadczenie dzięki śledzeniu pracy (jak również stażom) może sprawić, że różnica między nabyciem potencjalnej kariery a doświadczeniem z jej strony będzie możliwa dzięki pracy nad: teren.

Jak Snag Job Shadowing Experience

Najpierw sprawdź w college'u, czy oferują oficjalny program pośrednictwa pracy za pośrednictwem Biura Karier.

Jeśli nie, doradcy zawodowi mogą być ogromną pomocą w pomaganiu ci znaleźć potencjalną możliwość śledzenia pracy lub wskazać ci właściwy kierunek. Absolwenci Twojej uczelni mogą również wiedzieć o firmach (dużych lub małych), które oferują śledzenie pracy, a agencje rządowe często oferują programy shadowingów dla studentów.

Nie wstydźcie się, jeśli idziecie o bezpośredni kontakt z jakąkolwiek organizacją, która was interesuje, aby sprawdzić, czy jest ktoś, kto aktualnie pracuje w waszym interesującym zawodzie, który byłby zainteresowany utrzymywaniem pracy w cieniu . Nawet przez kilka dni w okresie letnim lub podczas jednego z twoich przerw w college'u doświadczenie będzie pomocne.

Jak przygotować się do pracy Pozycja w cieniu

Chcesz się upewnić, że zrobisz dobre pierwsze wrażenie, więc wcześniej sprawdź kod ubioru. Jeśli jesteś w kontakcie ze swoim sponsorem cienia pracy, nie wahaj się zapytać o odpowiedni kod ubioru dla swojego działu lub zespołu. Ponieważ śledzenie pracy jest podobne do przesłuchiwania informacji , przygotowanie listy pytań z wyprzedzeniem jest niezbędne, aby uzyskać jak najwięcej z doświadczenia. Po zakończeniu doświadczenia w usłudze shadowing natychmiast wyślij notatkę z podziękowaniami, która podkreśli, z czego najbardziej skorzystałeś (i dowiedziałeś się), i wyraziła wdzięczność sponsorowi, który poświęcił czas na współpracę z tobą.

Job Shadowing for Career Changers

Cienie pracownicze mogą być również dobrą ścieżką dla osób w procesie zmiany kariery. Cień zadań nie tylko zapewnia więcej informacji niż w Internecie, ale oferuje także spojrzenie na kulturę organizacji.

Znaczenie dobrego kulturowego dopasowania nie może być wystarczająco podkreślone. Oprócz posiadania odpowiedniej wiedzy i umiejętności do pomyślnego ukończenia pracy, dostosowanie się do ogólnej kultury i współpracy z członkami zespołu ma kluczowe znaczenie nie tylko dla Twojego sukcesu, ale i dla szczęścia. Osoby zmieniające karierę posiadają wiele umiejętności, które można przenieść do nowej pracy . Jednak w zależności od charakteru zmiany może być wymagane dodatkowe szkolenie lub wykształcenie.