Pytania do rozmowy kwalifikacyjnej z pytaniami dotyczącymi udzielania odpowiedzi

Czym różni się rozmowa kwalifikacyjna od zwykłej rozmowy kwalifikacyjnej ? Na początek, żadna strona nie zobowiązuje się do długotrwałego związku. Ten rodzaj wolności przynosi wiele korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcom, ale także nieco zmienia proces "zatrudniania", w tym pytania dotyczące przeprowadzania wywiadów, które można usłyszeć od menedżera ds. Zatrudnienia.

Podczas rozmowy z freelancerów klienci nie muszą martwić się, w jaki sposób dopasujesz się do kultury korporacyjnej lub gdzie chcesz być za pięć lat.

W zależności od koncertu może nie mieć znaczenia, czy jesteś osobą poranną, czy osobą w nocy, lub jak wygląda twój typowy tydzień pracy .

Zamiast tego spytaj o pytania nastawione na wyniki. To dlatego, że nawet więcej niż zwykli pracownicy, pracownicy kontraktowi są po to, aby rozwiązać problem. Osoba, która cię zatrudni będzie musiała udowodnić, że to robisz, prawdopodobnie w znacznie krótszym czasie niż on lub ona w pełnym wymiarze czasu. Zasadniczą ironią pracy kontraktowej jest to, że nawet jeśli jesteś tańszy niż pracownik, który otrzymuje świadczenia, a zatem mniej ryzykowny, jeśli nie ćwiczysz, łatwiej jest ci ocenić, ponieważ twoje cele są konkretne i ograniczone, a łatwiej strzelać, ponieważ zwykły proces zakończenia nie ma zastosowania.

W każdym razie, w twoim najlepszym interesie jako pracownika jest skupienie się na pytaniach na temat rozmowy kwalifikacyjnej, które prawdopodobnie otrzymasz. Dla freelancerów oznacza to, że jesteś w stanie wykazać, że jesteś wart swoich pieniędzy i że możesz załatwić sprawy.

5 Freelance Job Interview Questions

Oto kilka pytań, które możesz usłyszeć podczas rozmowy kwalifikacyjnej:

1. Czy możesz pokazać mi próbki pracy wykonanej w podobnych projektach?

Wskazówki, jak odpowiadać: gdy jesteś wolnym strzelcem, twoja praca mówi za ciebie, więc ważne jest, aby mieć portfolio prac, które pokażą potencjalnym klientom.

W dawnych czasach oznacza to fizyczny folder pełen próbek pracy; teraz portfele cyfrowe ułatwiają przesyłanie linków do potencjalnych klientów, a także pochwalają się twoją pracą w wywiadzie.

Bez względu na to, będziesz chciał mieć możliwość wyświetlania próbek i pokazania, w jaki sposób dostarczasz wizję klienta w każdym przypadku. (Punkty premiowe, jeśli możesz dołączyć do tej demonstracji znak dolara, wyjaśniając, jak zarobiłeś lub zaoszczędziłeś pieniądze.)

2. Jak wygląda twój proces pracy?

Wskazówki dotyczące odpowiedzi: Jedną z różnic między pracownikiem a wykonawcą, według IRS, jest to, że firmy nie mogą określić godzin pracy dla wykonawcy. Ustalanie terminów jest OK (np. "Projekt zostanie zakończony przez EOD 1 listopada"), ale nie blokować godzin czasu na bieżąco (np. "Freelancer będzie dostępny osiem godzin dziennie, pięć dni w tygodniu, od 9 rano do 5 po południu, do czasu, gdy ABC Company nie powie ").

Mimo wszystko, sprawy muszą zostać załatwione, kiedy muszą być zrobione, więc nie zdziw się, jeśli dostaniesz pytanie o swój proces pracy - i wiedz, że podczas gdy menedżer ds. Rekrutacji może rzeczywiście być zainteresowany twoim stylem pracy, on lub ona najbardziej prawdopodobnie chce wiedzieć, że jesteś dostępny w godzinach pracy, aby odpowiadać na pytania i przyjmować prośby.

Innym aspektem tego pytania jest to, że osoba przeprowadzająca wywiad chce wiedzieć, czy możesz wziąć konstruktywną krytykę i czy będziesz uczestniczyć w procesie przeglądu. Dlatego pamiętaj, że jesteś elastyczny, współpracujesz i jesteś otwarty na pomysły.

3. Opowiedz mi o tym, kiedy miałeś problem z wyznaczeniem terminu i wyciągnął go.

Wskazówki dotyczące odpowiedzi: Prawdziwym sekretem jest to, że wszyscy, od uczniów po kadrę kierowniczą, nienawidzą projektów grupowych. Jednak dopóki poszczególni współpracownicy są cenni i dopóki nie znajdziemy lepszego sposobu na zsyntetyzowanie niezależnej myśli w wyniku na dużą skalę, prawdopodobnie utknęliśmy z nimi. Oznacza to, że wszyscy jesteśmy zależni od siebie nawzajem, aby dotrzymać terminów, abyśmy mogli kontynuować naszą część programu.

Pamiętaj, że kiedy odpowiadasz, ankieter ma powód, by jeszcze bardziej martwić się o to, że freelancer trafia w terminy, ponieważ pozostali członkowie zespołu nie będą w stanie szybko cię znaleźć, jeśli upuścisz piłkę.

Twoim celem jest dostarczenie konkretnych przykładów twojego poświęcenia, aby załatwić sprawy, bez względu na to, jak trudne. Bądź tak konkretny, jak to możliwe.

4. Ile za to płacisz?

Wskazówki dotyczące odpowiadania: Jest to przypadek, w którym chcesz, aby najpierw rozmawiali. Wejdź z ogólną informacją o swoich stawkach za niezależność , ale nie prowadź do ceny bezpośrednio od nietoperza. Nie będziesz wiedział, ile obciążyć, a nawet czy rozliczać się co godzinę lub przez projekt, dopóki nie uzyskasz znacznie więcej informacji o wymaganej pracy.

Nie daj się zwieść nazywaniu numeru na samym początku, tylko po to, aby dowiedzieć się później, że klient oczekuje trzech spotkań w tygodniu i nie chce za nie płacić, lub że każdy etap projektu obejmuje trzy podpisy i dwa z nich. należą do innych pracowników zdalnych, którzy rzadko są dostępni. Zapoznaj się ze szczegółami, zanim zobowiążesz się do ceny, a następnie otrzymaj je na piśmie w formie umowy lub oświadczenia o pracy.

5. Jaka jest Twoja dostępność?

Wskazówki dotyczące udzielania odpowiedzi: Twoja okazja, by wyrazić entuzjazm, uspokoić klienta o swoim zaangażowaniu i ustalić pewne granice. Wielu klientów sprawia wrażenie, że zależy im na zaangażowaniu pełnoetatowego pracownika od swoich kontrahentów, nie przedłużając tego samego w postaci bezpieczeństwa pracy. To nie znaczy, że są złe lub próbują cię oszukać; może się zdarzyć, że przywykli do tego modelu, pracując ze zwykłymi pracownikami.

Bez względu na to, możesz przekazać swoją pasję i niezawodność, nie obiecując być dostępnym na godziny 22 lub w każdym regularnym porannym spotkaniu. Większość zawodowych freeladerów nie ma sensu każdego ranka, więc możesz im powiedzieć, że zwykle jesteś dostępny w normalnych godzinach pracy i że masz zasadę odpowiadania na wiadomości e-mail klientów za pomocą X okresu czasu (24 godziny lub mniej) . Nie masz obowiązku obiecywać im pełnej dostępności w niepełnym wymiarze godzin.

Przygotuj się na wywiad

Zanim wybierzesz drzwi lub skorzystasz z telefonu podczas rozmowy kwalifikacyjnej, zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby uzyskać asa w wywiadzie dla niezależnej pracy .

Czytaj więcej: Jak znaleźć oferty pracy Freelance Online | 10 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby rozpocząć Freelancing | 10 najlepszych zadań do pracy zdalnie