Pytania dotyczące wywiadów dla stanowisk opiekuna

Opiekunowie, zwani niekiedy woźnymi, są odpowiedzialni za utrzymywanie publicznych lub prywatnych przestrzeni, takich jak szkoły lub budynki biurowe. Opiekunowie czyszczą te przestrzenie, ale także utrzymują sprzęt, samodzielnie lub w drużynach. Niektórzy opiekunowie pracują głównie wtedy, gdy inni pracownicy nie są już w budynku, ale inni mogą często wchodzić w interakcje z pracownikami i opinią publiczną.

Przygotowując się do przesłuchania na stanowisko opiekuna, zechcesz zrobić wszystko, aby pokazać ankieterowi twoją uwagę na szczegółach i wiedzy o opiece nad dzieckiem.

Spodziewaj się pytań o to, jak dbałeś o sprzęt, jak się go czyścisz i jak rozwiązałeś problemy w swoim poprzednim doświadczeniu.

Przejrzyj tę listę najczęściej zadawanych pytań do rozmów kwalifikacyjnych dla kuratorów i przećwicz swoje odpowiedzi z wyprzedzeniem.

Pytania do wywiadu z opiekunami i motywacja za nimi

Czy masz jakieś doświadczenie w opiece nad dzieckiem? (Praca polegająca na opiece wymaga pełnego zrozumienia sprzętu i strategii sprzątania.) Podziel się z prowadzącym rozmowę ankietą, korzystając z wszelkich wcześniejszych doświadczeń związanych z tym stanowiskiem).

Jak motywujesz się podczas powtarzających się zadań? (Osoba przeprowadzająca wywiad chce wiedzieć, że jakość twojej pracy pozostanie niezmienna pomimo jej powtarzalnego charakteru).

Jakie było twoje najgorsze doświadczenie w opiece? (Osoba przeprowadzająca wywiad wie, że napotkasz sporadyczne przeszkody, podziel się nieprzyjemnym doświadczeniem lub czasem, gdy coś nie poszło zgodnie z planem i jak sobie poradziłeś z sytuacją).

Inne częste pytania dotyczące rozmów kwalifikacyjnych

Czy czujesz się komfortowo podczas nocnych zmian?

Czy jesteś w stanie podnosić ciężkie przedmioty i pozostać na nogach przez większą część swojej zmiany?

Jakie masz certyfikaty? Jakie certyfikaty chciałbyś zdobyć?

Jak często czyścisz sprzęt do czyszczenia?

Opisz swoje metody czyszczenia.

W jaki sposób wykonujesz kontrolę jakości w swojej pracy?

Czy wolisz pracować samotnie lub w zespole? Czemu?

Opowiedz mi o czasach, kiedy musiałeś użyć własnej inicjatywy, aby rozwiązać problem w pracy, ponieważ twój przełożony nie był dostępny. Co się stało i jaki był rezultat?

Z jakiego rodzaju opiekuna wolisz współpracować?

Co byś zrobił, gdybyś spotkał klienta, który uważał, że zrobiłeś coś niepoprawnie?

Opisz czas, kiedy miałeś do czynienia z trudnym członkiem społeczeństwa. Co się stało? Jak sobie poradziłeś z tą sytuacją?

Jak wypełniłeś przestój w poprzedniej pracy?

Opowiedz mi o czasie, kiedy nie możesz naprawić konkretnego sprzętu. Co się stało? Jak sobie z tym poradziłeś?

Jak byś odpowiedział, gdybyś został poproszony o zrobienie czegoś, czego nie ma na liście obowiązków?

Lista umiejętności opiekuna

Przejrzyj listę umiejętności, które będą poszukiwane przez pracowników przy zatrudnianiu opiekuna.

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej

Przejrzyj więcej pytań o pracę na temat historii zatrudnienia, wykształcenia, mocnych i słabych stron, osiągnięć i kwalifikacji. Oto lista najczęściej zadawanych pytań i przykładów najlepszych odpowiedzi.

Czytaj więcej: Jak przygotować się do wywiadu | W co się ubrać podczas rozmowy kwalifikacyjnej? 10 najlepszych porad dotyczących rozmów kwalifikacyjnych Błędy wspólne, których należy unikać