Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej dotyczące Twojego CV

Ankieterzy często rozpoczynają rozmowę kwalifikacyjną, prosząc cię o przedstawienie swoich doświadczeń. Będzie to często miało formę prośby typu "Przejdź przez swoje CV".

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej dotyczące Twojego CV

Zazwyczaj kandydaci opowiedzą swoje doświadczenia zawodowe w kolejności od przeszłości do teraźniejszości i koncentrują swoją prezentację na swoich stanowiskach i nazwiskach pracodawców.

Jednak rozmówcy, którzy stosują takie podejście, nie mówią pracodawcom zbyt dużo, czego jeszcze nie wiedzą - i tracą krytyczną okazję, by pozytywnie ocenić ich przypadek. Zamiast streszczać fakty z CV, należy rozważyć to pytanie, aby podkreślić aspekty swojego CV, które pokazują, że doskonale pasujesz do tej roli.

Bądź selektywny

Możesz skorzystać z okazji do stworzenia korzystnego wrażenia na początku wywiadu, prowadząc ankietera poprzez swoje CV w bardziej selektywny sposób. Powinieneś podkreślić najbardziej fascynujące elementy swojego doświadczenia. Nie musisz udostępniać wszystkiego, co zrobiłeś, ani przechodzić przez poszczególne punkty. Pamiętaj, że ankieter najprawdopodobniej trzyma kopię Twojego CV w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej i ma szeroki wachlarz faktów dotyczących każdej pracy, takich jak tytuł pracy, nazwa firmy i podstawy twojej roli.

Staraj się mówić przez kilka minut, aby odpowiedzieć na to pytanie, ale nie na tak długo, aby twoja odpowiedź stała się nużąca. Unikaj włóczęgi lub zagłębienia się w drobiazgi i spróbuj opowiedzieć spójną historię w swojej odpowiedzi. Przygotuj się, analizując najbardziej krytyczne wymagania dotyczące pracy, z którą rozmawiasz. Następnie wybierz aspekty swojej pracy, akademickich i historii wolontariuszy, które najlepiej pokazują, że masz odpowiednie rzeczy do osiągnięcia doskonałej pozycji .

Skoncentruj się na swoich osiągnięciach i umiejętnościach

Zamiast nijakiej interpretacji tytułów i obowiązków dotyczących stanowiska, przytocz kluczowe osiągnięcia i odnieś się do umiejętności, które pozwoliły ci osiągnąć te sukcesy. Pamiętaj, aby wspomnieć, w jaki sposób wpłynąłeś na wyniki w tych rolach oraz w jaki sposób zwiększyłeś wartość swojego pracodawcy. Postaraj się przedstawić swoje punkty w formie opowieści przedstawiających problemy, które rozwiązałeś i wyzwań, które spotkałeś.

Jest to również okazja, aby wyjaśnić ruchy związane z pracą zawodową. Na przykład możesz powiedzieć: "Praca w ABC Company nauczyła mnie wiele o marketingu produktowym, ale ostatecznie podjąłem decyzję o przejściu na XYZ Company, ponieważ dało mi to możliwość zarządzania zespołem. budowanie drogi to dla mnie prawdziwy priorytet. "

Nie musisz pokrywać wszystkiego w swoim CV

Zapraszam do pominięcia prac, które nie są istotne lub imponujące, oraz do odstąpienia od chronologicznej prezentacji. Po zakończeniu prezentacji, osoba przeprowadzająca wywiad powinna mieć jasne zrozumienie pięciu do siedmiu aktywów w tle, które pozwolą Ci wykonywać pracę na wysokim poziomie w pracy, z którą rozmawiasz.

Zdobądź swoje fakty prosto

Ważne jest, aby zachować dokładność podczas opowiadania historii pracy .

Kiedy jesteś zestresowany o rozmowach kwalifikacyjnych, możesz łatwo zapomnieć o szczegółach swojej historii zatrudnienia . Przejrzyj swoje CV z wyprzedzeniem i przynieś ze sobą kopię wywiadu. Oto informacje na temat udostępniania historii pracy podczas rozmów kwalifikacyjnych.