Bonusy do podpisywania finansów

Podpisywanie premii to specjalne zachęty pieniężne dla wysoko cenionych rekrutów, którzy dołączają do firmy. Oprócz kwoty ryczałtowej płatnej w momencie rozpoczęcia zatrudnienia, mogą one również obejmować dodatkowe płatności po osiągnięciu przez określony poziom zatrudnienia określonych celów.

Bonusy na podpisywanie są najczęściej wykorzystywane przez firmy świadczące usługi finansowe w celu przyciągania doświadczonych producentów z konkurencji. Bonusy z podpisami są szczególnie popularnym narzędziem wykorzystywanym przez firmy maklerskie do zwiększania ich grona doradców finansowych poprzez podpisywanie doświadczonych FA, które zbudowały duże, dochodowe książki biznesowe w innym miejscu (ale podlegają protokołowi na rzecz rekrutacji brokerów).

Bonusy na podpisy są również często wykorzystywane do rekrutowania najlepszych bankierów inwestycyjnych .

Podpisywanie wielkości premii

Wielkość premii za podpisanie, jeśli jest oferowana, może się znacznie różnić w zależności od firmy, która oferuje ofertę, postrzeganej wartości producenta i książki biznesowej, którą chce nabyć, oraz aktualnego klimatu konkurencyjnego, zwłaszcza tego, co oferują inne firmy. zwab podobny talent. W przypadku doświadczonych doradców finansowych, którzy są rekrutowani poprzez podpisywanie bonusów, nie jest niczym niezwykłym, że kwota ta wynosi około 100% całkowitego odszkodowania z roku ubiegłego . W 2009 r. Doniesienia prasowe wskazywały, że niektóre firmy, które chcą zwiększyć liczbę swoich doradców finansowych, oferowały ponad 300% środków, w tym zachęty związane z wynikami przez kilka lat.

Podpisanie struktury bonusowej

Firma oferująca premię za podpisanie musi chronić się przed możliwością, że nowy pracownik wkrótce opuści inną ofertę w innym miejscu i / lub że pracownik nie spełni oczekiwań.

Aby chronić się przed tymi zagrożeniami, odbiorcy dużych premii za podpisywanie często muszą podpisywać dokumenty prawne potwierdzające, że otrzymana kwota stanowi pożyczkę, oraz że pożyczka podlega spłacie, jeśli pewne warunki nie zostały spełnione, na przykład pozostanie w firmie przez określoną liczbę osób. lat i / lub osiągania określonych celów wydajności w tym okresie.

Jako że osiągane są cele wydajnościowe lub lata pracy, warunki umowy zwykle określają, że firma wybaczy część pożyczki, dając pracownikowi prawo do zatrzymania tej kwoty, która następnie staje się dochodem podlegającym opodatkowaniu. .

Podpisywanie trendów premiowych

Instytut Finansów Międzynarodowych (IIF), grupa lobbingowa branży finansowej, śledzi premie od wiodących instytucji finansowych od 2007 roku. Badanie IIF 2010 z 37 firm ("Banki wykorzystują premie do rekrutacji", Financial Times , 9/3 / 2010) wskazali, że oferowali mniej gwarantowanych premii jako środek do przyciągnięcia najlepszych talentów z konkurencji, szczególnie dla bankierów inwestycyjnych. Głównie ze względu na presję ze strony organów regulacyjnych, wieloletnie gwarancje znacznie spadły w następstwie kryzysu finansowego z 2008 r. Kluczowe wnioski raportu IIF:

Jednak kolejny artykuł w Crain's Detroit Business ("Popyt na księgowych przynosi wzrost wynagrodzeń, premie", 20 lipca 2014 r.) Wskazuje, że 74% wszystkich firm w Ameryce Północnej oferuje podpisywanie premii, z 54% w 2010 roku.

W branżach zawodowych, takich jak księgowość , liczba ta wynosi 89% wszystkich pracodawców. W rachunkowości, średnia premia za podpisanie wynosi od 5 000 $ do 10 000 $, a premie w Wielkiej Czwórce sięgają 15 000 $.