Profil zawodowy marynarki lotniczej

Bądźmy szczerzy: bez pistoletów i pocisków niewiele można odróżnić lotnictwo wojskowe od tego, do jakiego przyzwyczajenia reszta z nas jest przyzwyczajona. I choć uważamy za oczywiste, jak niesamowite jest to, że potrafimy zrobić gigantyczne puszki na całym świecie, dołączając rzeczy, które idą "BUM" do tych puszek, które wciąż dają ludziom z umysłem nastoletnich mężczyzn nieco więcej dreszczyk. W końcu bez broni, Top Gun byłby po prostu.

. . Top . Stąd potrzeba broni i marynarzy, którzy utrzymują ją na pokładzie samolotów morskich: Aviation ordnancemen (AO).

Zadania i obowiązki

Wyjaśnijmy, co oznacza "marynarka lotnicza": to byłyby olbrzymie karabiny maszynowe, torpedy i miny, które można wystrzelić z dowolnego samolotu wystrzelonego ze statku lub brzegu. Lotnicy są odpowiedzialni za liczenie, ładowanie i naprawianie tego imponującego arsenału, czy to na lotnisku lądowym czy na pokładzie potężnego lotniskowca. OA mogą nawet być odpowiedzialni za zbrojownie okrętów i utrzymywanie "małych" dział, takich jak pistolety i karabiny. (Ponieważ jeśli poradzisz sobie z torpedą, zjesz pistolety na śniadanie.)

W podręczniku klasyfikacji okrętów marynarki wojennej dodaje się, że OA mogą być nawet odpowiedzialni za różnorodne urządzenia, które nie są bardzo zaangażowane w wysiew, ale nadal są niezbędne do wykonywania operacji na statkach, takich jak "systemy tryskaczy".

. . [i samoloty] dźwigów broni przewoźnika. "Nie wszyscy ordnancemen utknęli na beton czekając na samolot, aby wracać do domu, pamiętając o. Według Dowództwa Personelu Marynarki, prawdziwie wykwalifikowani mogą zarobić dodatkowe wynagrodzenie za lot dzięki wolontariatowi, aby być załogowym marynarką wojenną.

Wymagania wojskowe

Podobnie jak w przypadku wszystkich marynarzy, do dołączenia do społeczności amunicji lotniczej wymagane są świadectwa ukończenia szkoły średniej i oceny kwalifikacyjne w Armed Services Vocational Aptitude Battery (ASVAB) .

Wymagana jest jedna z dwóch minimalnych ocen, wynikających z różnych kombinacji kategorii testowych: Wyrażenie słowne, rozumowanie arytmetyczne i auto / sklep muszą sumować się do 185 lub więcej, albo wiedza mechaniczna, auto / sklep i składanie obiektów musi być równa co najmniej 140. Chociaż nie muszą być obywatelami USA, potencjalni OA muszą również uzyskać wiarygodność, kwalifikując się przynajmniej do "sklasyfikowanego" poziomu bezpieczeństwa.

Zadanie może być wymagające fizycznie, ale na papierze, minimalne wymagania fizyczne, aby wprowadzić ocenę ratingową, niewiele więcej ponad podstawy wymagane do wejścia do Marynarki Wojennej. Ale natura pracy - majsterkowanie z elektroniką i słuchanie wielu głośnych hałasów, w zasadzie - oznacza, że ​​OA muszą również mieć normalny słuch, normalne widzenie kolorów i wzrok nie gorszy niż 20/100 (i można to skorygować do 20 / 20)

Edukacja

Ogłosnicy w amunicji wchodzą na początku wraz z resztą marynarzy w bazie Marynarki Wojennej Wielkie Jeziora, Illinois na szkolenie podstawowe marynarki wojennej.

Po wprowadzeniu do życia żeglarza, szkolenie rozpoczyna się w Naval Air Station (NAS) Pensacola na Florydzie , gdzie instruktorzy spędzają dziewięć tygodni przygotowując kandydatów do pracy z dużymi pistoletami.

Zgodnie z kartą informacyjną AO przyznaną przez Navy Credentialing Opportunities On Line (COOL), zarządzenie "A" obejmuje "podstawową teorię ... i rozwiązywanie problemów z elektroniką". Absolwenci muszą także spędzić od dwóch do trzech tygodni na szkoleniu następczym, które przygotowuje ich do konkretnego zadania, albo jako element wyposażenia statku, albo członek airwingu.

Certyfikaty i perspektywy kariery

W marynarce wojennej COOL, pracownicy lotnictwa mogą wystawić szereg certyfikatów odpowiadających cywilnemu odpowiednikowi, z których wszyscy kwalifikują się do pomocy finansowej z marynarki wojennej lub z rachunku GI:

Ponadto, program szkolenia wojskowego United Services App umożliwia OA wykorzystanie doświadczenia w miejscu pracy do zdobycia statusu czeladnika jako artylerii artylerii, lotników lub techników zbrojowni.