Terapeuta Dieta Sił Powietrznych

Spójrzmy prawdzie w oczy: szpitale nie są czterogwiazdkowymi hotelami w Siłach Powietrznych, filią najczęściej oksydowaną (sprawiedliwie lub nie) przez siostrzane służby, by cieszyć się wygodami obcymi dla wojskowego stylu życia. Mimo to nie można liczyć na powrót do zdrowia po chorobie lub urazie bez odpowiedniej dbałości o dietę.

W tym miejscu pojawiają się specjaliści ds. Dietetyki Sił Powietrznych, podobnie jak ich odpowiednicy w cywilnych placówkach służby zdrowia.

(Nie, nie kładą jedzenia na kanapie i nie pytają po przeżyciach z dzieciństwa.) Oprócz planowania codziennego menu dla hospitalizowanych lotników, dietetycy współpracują z dostawcami opieki zdrowotnej, aby upewnić się, że pacjenci ze specjalnymi wymaganiami żywieniowymi ze względu na swój stan zdrowia otrzymują zbilansowane odżywianie, które przyspiesza powrót do zdrowia i zapobiega dalszym komplikacjom. Zajmują się również sytuacjami szczególnymi, takimi jak karmienie przez rurki i robienie co jakiś czas rund, aby zapewnić dietę dla pacjentów.

Zgodnie z zachęcającą tendencją w opiece zdrowotnej na rzecz profilaktyki i leczenia prewencyjnego, dietetycy biorą również udział w edukacji na temat promocji zdrowia dla personelu Sił Powietrznych, zarówno chorych, jak i dobrze, uczących podstaw zarządzania dietą, które pomagają lotnikom zachować szczęście, zdrowie i. . . dobrze, w powietrzu.

Wymagania wojskowe

Podobnie jak większość sił powietrznych, które zgłosiły się do specjalności, osoby ubiegające się o dietoterapię muszą mieć dyplom ukończenia szkoły średniej lub piętnaście punktów college'u, jeśli posiadają GED.

Muszą również wziąć Baterię Wspomagania Zawodowego Uzbrojenia (ASVAB) i zdobyć 43 punkty w ogólnej umiejętności (wynik siły powietrznej złożony z wiedzy o słowie, rozumienia paragrafu i rozumowania arytmetycznego). Podręcznik Klasy Sił Powietrznych zaleca także planowanie przez licealistów wprowadzić do terapii dietetycznej kompletne "kursy z matematyki, chemii, biologii i przygotowywania żywności", ale nie jest to absolutnie konieczne, jeśli masz wyniki, aby się zakwalifikować.

Edukacja

Po szkoleniu podstawowym, nowe podmioty są uważane za pomocników terapii dietetycznej i są przydzielane do Medycznego Centrum Edukacyjno-Szkoleniowego (METC) w Fort Sam Houston w Teksasie. Aby przejść do Specjalnego Kodeksu Sił Powietrznych (AFSC) 4D031, uczeń, będą musieli ukończyć dwa kursy podstawowe, wydając w sumie około dwóch miesięcy na METC.

Pierwszy kurs, Diet Therapy Fundamentals, trwa zaledwie dwa tygodnie i wprowadza klasę dziesięciu do tematów takich jak "bezpieczeństwo, higiena i higiena ... operacje żywnościowe ... i techniki przygotowywania żywności", zgodnie z METC katalog kursów. Zaraz po tym następuje kolejny miesiąc na kursie Diet Therapy Apprentice, do którego mogą dołączyć także lotnicy. Ten kurs opiera się na podstawowych technikach z podstaw, a także rozwija solidną bazę wiedzy dla odżywiania w środowisku opieki zdrowotnej, w tym "podstawowe koncepcje żywieniowe, medyczną terapię żywieniową i żywienie wydajnościowe dla zdrowia i kondycji".

METC oferuje trzeci dwutygodniowy kurs dla personelu Sił Powietrznych, Nutrition in Prevention, choć nie wydaje się być częścią podstawowego programu nauczania potrzebnego do rozpoczęcia pracy jako praktykant terapii dietetycznej.

Sądząc po opisie dostarczonym przez katalog METC, jest to najprawdopodobniej kontynuowany kurs edukacyjny, aby pomóc lotnikom już w dziedzinie kariery 4D stać się lepszymi edukatorami promocji zdrowia.

Programy studiów i certyfikaty

Community College of the Air Force oferuje program studiów podyplomowych w zakresie dietetyki i żywienia dla personelu 4D, a także sugeruje, że terapeuci dietetyczni poszukują więcej informacji na temat uzyskania następujących krajowych certyfikatów: