Jak zostać przestępcą Profiler

Jedną z najbardziej fascynujących, wymagających i interesujących kar dostępnych dla osób poszukujących pracy w sprawach karnych i kryminologicznych jest profiler kryminalny. Spopularyzowane przez programy telewizyjne takie jak The Profiler i postacie takie jak Hannibal Lecter, pomysł śledzenia przestępców poprzez badanie ich motywów i metod rozwijania obrazu tego, kim są, jest zrozumiale atrakcyjny dla wielu ludzi.

Dodajmy do tego potencjał wysokiej pensji i przyzwoitych świadczeń dodatkowych, a nic dziwnego, że tak wielu ludzi mających nadzieję na pracę w sprawach karnych zostanie przyciągniętych do profilowania przestępczego .

Z tym dużym zainteresowaniem wiąże się jednak wysoka konkurencja. Lądowanie kariery jako profilera kryminalnego nie jest łatwym zadaniem, a wielu ludzi rywalizuje o nie wiele zadań.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w tak poszukiwanym i szalenie konkurencyjnym obszarze, będziesz musiał wiedzieć, jak zostać specjalistą od spraw kryminalnych i zacząć planować swoją ścieżkę kariery już teraz.

Minimalne wymagania

Zanim zaczniesz konkurować, musisz upewnić się, że spełniasz minimalne wymagania. Są to podstawy, których absolutnie potrzebujesz, aby zatrudnić pracodawcę nawet w celu rozpatrzenia wniosku o pracę.

Zrozum, że najprawdopodobniej nie wyjdziesz ze studiów i nie odniesiesz się do intratnej kariery zawodowej. Najczęściej profilerami kryminalnymi są detektywi lub śledczy, którzy pracują dla państwowych agencji policyjnych, dużych wydziałów policji miejskiej lub agentów specjalnych FBI .

Oznacza to, że typową ścieżką do zostania specjalistą od profilowania jest departament policji lub stanowe lub Federalne Biuro Śledcze.

Oznacza to również, że będziesz musiał rozpocząć karierę na najniższym szczeblu drabiny i zacząć pracę.

Pierwszym krokiem jest zatem spełnienie minimalnych wymagań dotyczących zatrudnienia dla urzędnika w jakiejkolwiek agencji ścigania, na którą masz nadzieję pracować.

Szczególne wymagania będą się różnić między agencjami, ale ogólnie rzecz biorąc, w Stanach Zjednoczonych musisz najpierw:

Ponownie, są to absolutne minimum, które należy rozważyć dla celów egzekwowania prawa. Bez nich prawdopodobnie nie będziesz mógł zostać zatrudniony jako oficer policji, co z kolei oznacza, że ​​nie będziesz w stanie zostać profilerem kryminalnym. Spełnienie tych minimów jednak w żaden sposób nie gwarantuje, że dostaniesz pracę. Nadal musisz być konkurencyjny.

Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat rozpoczęcia kariery zawodowej, przeczytaj:

Uwaga: nie wszystkie działy mają wydziały behawioralne lub profile profilujące. Sprawdź swoje lokalne i federalne agencje, aby mieć pewność, że ścieżka kariery, którą chcesz, jest realna.

Uzyskaj konkurencyjną

Jak już wspomnieliśmy, przekształcenie się w profilera kryminalnego jest niezwykle konkurencyjnym przedsięwzięciem. Oznacza to, że musisz wyróżniać się z tłumu i stać się najlepszym i najbardziej oczywistym kandydatem, gdy pozycja stanie się dostępna.

Aby znaleźć się w najlepszej pozycji, aby stworzyć profiler kryminalny, powinieneś zbudować życiorys, który pokazuje, że masz wiedzę, doświadczenie i trening niezbędne do tej wyczerpującej umysłowo kariery.

Nie ma wymaganego określonego stopnia, ale jeśli chcesz dobrze strzelać, będziesz chciał zdobyć wyższy stopień nauk behawioralnych, takich jak psychologia, i wziąć udział w zajęciach z kryminalistyki.

Odpowiednie doświadczenie jest również kluczem do zostania profilerem. Będziesz musiał awansować na kolejne stopnie, aby zostać detektywem lub badaczem, lub - w przypadku FBI - specjalnym agentem nadzorczym. Jako badacz będziesz musiał zdobyć lata doświadczenia w skutecznym badaniu przestępstw z użyciem przemocy i studiowaniu niebezpiecznych przestępców.

Po drodze możesz prawdopodobnie spodziewać się udziału w rozmowach kwalifikacyjnych i innych ocenach, aby określić, czy jesteś odpowiedni do awansu lub transferu do jednostki profilującej. Twoja przeszłość powinna być nienaganna, tzn. Dobrze napisane i dokładne raporty oraz udane aresztowania i ściganie.

Wymagania dotyczące sprawności fizycznej

Ponieważ profilowanie kryminalne jest karierą organów ścigania, najprawdopodobniej będzie wymagane wykazanie i utrzymanie pewnego poziomu sprawności fizycznej. Jeśli nie jesteś w dobrej formie, skonsultuj się z lekarzem i zacznij pracować, aby tam dotrzeć - i pozostań tam - twoje zdrowie nie powstrzyma cię od spełnienia wymarzonej pracy. Różne agencje będą miały różne wymagania, ale jeśli ćwiczysz regularnie i zdrowo się odżywiasz, możesz postawić się w najlepszej pozycji, aby móc rywalizować fizycznie.

Śledztwo w tle

Biorąc pod uwagę wrażliwą naturę tego pola, po rozpoczęciu pracy będziesz musiał przejść wyczerpującą kontrolę. Do czasu, gdy dojdziesz do punktu w swojej karierze, kiedy możesz zacząć być uważany za pracę jako profiler kryminalny, sprawdzenie to powinno być mniej problematyczne. Niemniej jednak, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy już masz ugruntowaną pozycję, zawsze dobrze jest zachować perspektywę sprawdzenia w tle i upewnić się, że Twoje zachowanie - zarówno w pracy, jak i poza nią - jest powyżej planszy.

Trening

Według FBI - agencji, która była pionierem profilowania przestępstw - oprócz szkoleń w zakresie egzekwowania prawa i szkolenia w akademiach policyjnych profilerzy kryminalni przechodzą profesjonalne szkolenia i rozwój, aby doskonalić swoje umiejętności i przygotować ich do wykonywania zadań związanych z profilowaniem.

Szkolenie prowadzone jest przez jednostki takie jak Dział Nauk Behawioralnych FBI i Narodowe Centrum Analizy Zwalczania Zbrodni. Szkolenie wstępne będzie obejmować do 500 godzin lub więcej, a od profilerów oczekuje się również dołączenia do krajowych i międzynarodowych organizacji zajmujących się profilowaniem, a także udziału w seminariach i kursach ustawicznego kształcenia, aby pozostać świeżym w swojej dziedzinie.

Zostać kryminalistą

Rozpoczęcie kariery zawodowej jako profilera przestępczego jest trudną perspektywą. To także niezwykle interesujący wybór zawodowy, z mnóstwem wyzwań, abyś był zajęty i podekscytowany swoją pracą przez wiele lat.

Jeśli jesteś dobrze zmotywowany i zdeterminowany, aby zostać profilerem kryminalnym, to nie ma czasu, jak teraźniejszość, aby zacząć zdobywać wiedzę, szkolenia i doświadczenie, których będziesz potrzebować, aby rywalizować o tę wspaniałą karną karierę sądową.