Czy powinienem się zgłosić, jeśli nie mam kwalifikacji?

Ubieganie się o staż, gdy nie jesteś uprawniony

Chociaż często zaleca się, aby ubiegać się o każdy staż, w którym jesteś zainteresowany i w którym możesz się kwalifikować, czy mądrze jest ubiegać się o stanowiska, na których nie spełniasz 100% wymagań?

Załóżmy, że spełniasz tylko 80% kwalifikacji lub w ogóle ich nie spotykasz; być może zdarzają się chwile, kiedy zalecałbym, abyś i tak postąpił dalej. W tym momencie musisz zadać sobie pytanie, dlaczego myślisz o zastosowaniu i czy ma to sens, aby spróbować?

Jeśli tak, należy złożyć wniosek, ponieważ zawsze możesz zdecydować później, aby wycofać wniosek.

Przygotowywanie CV

Przygotowując swoje CV i list motywacyjny na dowolny staż lub pracę, najpierw przyjrzysz się opisowi stanowiska, a następnie przejrzysz kwalifikacje. Jeśli uważasz, że spełniasz większość kwalifikacji, prawdopodobnie masz mądrość, aby ubiegać się o zgodę na rozmowę kwalifikacyjną. Kierując swoje CV i list motywacyjny, dopasujesz swoje umiejętności i kwalifikacje do pracodawcy i konkretnej dostępnej pozycji. Jeśli okaże się, że brakuje Ci określonej umiejętności, której szukają, będziesz chciał podkreślić swoje umiejętności, które można przekazać, co również może wymagać rozmowy .

Ubieganie się o staż

Zadając sobie pytanie, dlaczego chcesz się zgłosić, możesz znaleźć odpowiedź. Czy staż wygląda atrakcyjnie i czy jesteś podekscytowany samą myślą o zastosowaniu?

Czy staż w branży lub dziedzinie kariery, którą zawsze chciałeś wziąć udział? Czy uważasz, że staż będzie dobrym krokiem naprzód, który zapewni ci doświadczenie potrzebne do ubiegania się o bardziej zaawansowane stanowiska, zdecyduj się iść dalej i złożyć wniosek, mając nadzieję, że pracodawca zdecyduje, że jesteś dobrym kandydatem do organizacji.

Ubiegając się o staż i pracę, należy pamiętać, że nie masz pojęcia o konkurencji, z którą się spotykasz. Pracodawcy mogą uznać, że twoje pochodzenie i cechy osobiste będą doskonale pasować do firmy, nawet jeśli nie możesz czuć się kwalifikowaną osobą do tej pracy. Z mojego doświadczenia w rozmowach kwalifikacyjnych i zatrudnianiu ludzi, często uważam, że jest to niesamowite, jeśli chodzi o rodzaje prac, o które się ubiegają, gdy nie spełniają kwalifikacji. Kilka lat temu szukałem kogoś, kto mógłby wypełnić stanowisko doradztwa zawodowego, a ja otrzymałem 70 wniosków. W grupie zgłoszeń było około 30 kandydatów, którzy nieco spełniali kryteria kwalifikacji. Otrzymywałem aplikacje od osób pracujących w przemyśle spożywczym, handlu detalicznym i wielu innych zawodach. Chociaż potrzebowaliśmy kogoś, kto spełniłby wymagania edukacyjne i doświadczenie, istnieje wiele stanowisk, w których umiejętności, które można przenieść, można uzyskać w wielu różnych środowiskach pracy.

Widziałem studentów, którzy padali po obu stronach spektrum. Są tacy studenci, którzy będą się ubiegać o cokolwiek w nadziei na wezwanie na rozmowę kwalifikacyjną. Podczas składania wniosku mogą krótko spojrzeć na opis stanowiska i wymagania pracy.

Chociaż może to działać w przypadku niektórych uczniów, bardziej skupienie się na stażach, w których jesteś zainteresowany lub które kwalifikujesz, może zaoszczędzić czas i energię.

Czy musisz spełnić wszystkie kwalifikacje

Z drugiej strony często pracuję z uczniami, którzy uważają, że nie spełniają wszystkich lub żadnych kwalifikacji wymienionych w ogłoszeniu o pracy. Uczniowie ci uważają, że muszą być wysoko wykwalifikowani, aby złożyć podanie i muszą być w stanie spełnić wszystkie wymagania związane z pracą. Ważne jest, aby uczniowie pamiętali, że staże są doświadczeniami edukacyjnymi, a pracodawcy nie oczekują, że ich stażyści będą mieli całą wiedzę i doświadczenie, których będą potrzebować, jeśli ubiegają się o pracę. Często pracodawcy zaczynają od rozmowy telefonicznej, aby sprawdzić, czy czują się kwalifikowani do tej pracy.

Staże są sposobem na zdobycie wiedzy i umiejętności wymaganych, gdy szukają pracy na pełen etat; w związku z tym, jako student, zachęciłbym cię, abyś przynajmniej złożył podanie, abyś miał szansę na zdobycie doświadczenia, którego będziesz potrzebował, aby zostać zatrudnionym po ukończeniu college'u.

Podczas gdy możemy debatować nad kwestią ubiegania się o staże, do których nie jesteś uprawniony, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że to nie zawsze jest najbardziej wykwalifikowany kandydat, który dostaje pracę. Jak wspomniano powyżej, jeśli nawiązujesz świetne relacje z osobą przeprowadzającą wywiad i wykazujesz się największym entuzjazmem i pewnością siebie, jest wysoce prawdopodobne, że zostaniesz zatrudniony nawet w stosunku do innych kandydatów, którzy spełniają 100% kwalifikacji. Biorąc udział w rozmowie kwalifikacyjnej z pozytywnym nastawieniem, motywacją i silną etyką pracy, zwiększysz swoje szanse na zdobycie pracy.