Dowiedz się, jak zbudować profesjonalne portfolio

Po ustaleniu stażu lub pracy powszechną praktyką jest składanie CV i listu motywacyjnego . CV jest profesjonalnym dokumentem, który krótko opisuje twoje wcześniejsze doświadczenia edukacyjne i zawodowe.

List motywacyjny uzupełni życiorys, dołączając informacje o konkretnych doświadczeniach i zainteresowaniach, które pasują do opisu stanowiska pracy firmy.

Przygotowując list motywacyjny, ważne jest, aby pokazać firmie, że znasz jej misję i inne informacje zawarte na stronie internetowej firmy.

Tworząc profesjonalne portfolio , będziesz dostarczać firmie jeszcze więcej informacji i konkretnych przykładów Twojej pracy. Imponujące portfolio może często zainteresować pracodawców, co jest twoim celem podczas ubiegania się o staż lub pracę, a następnie, mam nadzieję, sprawić, że będą chcieli Cię wezwać na rozmowę kwalifikacyjną. Oto kilka przydatnych wskazówek, jak zrobić profesjonalne portfolio.

Zbierz przykłady swojej pracy

Tworzenie profesjonalnego portfolio zaczyna się od zebrania przykładów Twojej pracy. Przykłady te mogą obejmować oceny, raporty, ankiety, konkretne materiały, które zaprojektowałeś dla kursu szkoleniowego lub poprzedniego pracodawcy, wykresy, informacje prasowe, dzieła sztuki, przykłady arkuszy kalkulacyjnych itd., Które zaprojektowałeś do wykonania niektórych projektów lub w celu poprawy przepływu Praca.

Jeśli obecnie odbywasz staż, pamiętaj o uwzględnieniu niektórych prac, które teraz wykonujesz. Informacje, które zbierzesz w swoim portfolio, zależą przede wszystkim od rodzaju pracy, którą chcesz uzyskać. Jeśli interesujesz się grafiką lub sztuką, twoje portfolio powinno zostać połączone z konkretnymi przykładami Twojej pracy artystycznej.

Nauczyciele mogą zestawiać wyjątkowe portfele, podkreślając projekty, które wprowadzili na lekcji, a także plany lekcji, które stworzyli dla klasy. Portfolio to świetna okazja, aby pokazać swoją kreatywność i fajne jest to, że nie ma dwóch podobnych portfeli.

Dołącz zdjęcia siebie w pracy

Uwzględnienie zdjęć przedstawiających pracę nad konkretnymi projektami akademickimi lub podczas poprzednich staży lub prac serwisowych społeczności pomoże pracodawcy zobaczyć Cię w akcji. Czasami te wizualne obrazy mogą powiedzieć tysiąc słów i często nie wymagają żadnego wyjaśnienia. Jeśli obecnie odbywasz staż lub wolontariat dla firmy, zrób kilka zdjęć, aby zachować aktualność swojego portfela i pokazać pracodawcom, co teraz robisz.

Dołącz informacje o prestiżowych i udanych firmach, nad którymi pracowałeś

Jeśli wcześniej pracowałeś dla prestiżowych i odnoszących sukcesy firm, pamiętaj o dodaniu informacji na ich temat - takich jak nowe produkty, raporty roczne, broszury, informacje prasowe i biuletyny, aby jeszcze bardziej przekonać pracodawcę, wiedząc, że odegrałeś rolę w pomaganiu firma osiąga sukces.

Dołącz wszelką korespondencję, którą otrzymałeś w przeszłości

Wszelka korespondencja, którą otrzymałeś w przeszłości od nauczycieli, profesorów, poprzednich pracodawców, opisującą Twoją ciężką pracę i profesjonalizm, powinna być z pewnością włączona do twojego portfolio.

Posiadanie profesjonalistów w tej dziedzinie, komentujących wyjątkową pracę, którą wnieśliście do każdego projektu, może wywrzeć pozytywny wpływ na każdego pracodawcę.

Pamiętaj, aby podać przykład wyjątkowej pracy (gazeta, grafika, plan lekcji), aby mogli ją zobaczyć i ocenić samodzielnie. Rozumiem, że uczniowie czasami uważają, że może to być nieodpowiednie i czuć się niekomfortowo chwaląc się swoją pracą, ALE ważne jest, aby zrozumieć, że jeśli nie podkreślisz swoich udanych doświadczeń, nikt się o tym nie dowie, a nikt inny tego nie zrobi.

Zademonstruj swoje umiejętności

Jeśli Twoja wiedza specjalistyczna obejmuje technologię komputerową, pisanie itp., Gdzie możesz wykazać swoje umiejętności poprzez pracę wykonaną online, pamiętaj o dołączeniu linków do prezentacji wykonanej pracy. Niektórzy studenci będą zawierać DVD lub CD przymocowane do plastikowego rękawa na przedniej lub tylnej okładce portfela.

Twórz jasne, zwięzłe dokumenty, które są uporządkowane

Last but not least, chcesz, aby Twoje portfolio wyglądało profesjonalnie. Tworzenie jasnych, zwięzłych dokumentów, które są dobrze zorganizowane, pozwoli pracodawcy wiedzieć, że poważnie podchodzisz do tego zadania. Zawsze zachowuj kopie swojej pracy i upewnij się, że nadal aktualizujesz swoje portfolio, aby niektóre z przykładów Twojej pracy były najnowsze, co może również zilustrować wzrost, jaki osiągnąłeś przez lata.

Jest to ważne, nawet po zdobyciu pracy. Po drodze możesz znów znaleźć się na rynku pracy, szukając nowej pracy, a ostatnią rzeczą, której chcesz, jest posiadanie tylko przestarzałego portfela, który musi zostać odtworzony od zera.