8 filmów dokumentalnych Każdy w reklamie powinien oglądać

Osiem świetnych filmów dokumentalnych o reklamie i designie

Morgan Spurlock. Getty Images

Jeśli zajmujesz się reklamą, projektowaniem lub inną branżą twórczą, nigdy nie będziesz zadowolony z wiedzy, którą już posiadasz. Zawsze będziesz chciał więcej. Chcesz się uczyć, ulepszać, rozwijać i przekraczać te granice. To naturalne, ponieważ kiedy to robisz, stajesz się lepszy. Pewnego dnia może stać się przedmiotem wielkiego dokumentu, aby uczyć ludzi tego, czego się nauczyliście (do tej pory).

Tak więc w duchu dzielenia się wieloma wspaniałymi rzeczami, które inni nauczyli się z kariery, długimi lub krótkimi, oto 8 filmów dokumentalnych, które koniecznie musicie obejrzeć.

Poważnie. Pomyśl, że ma pracę domową, która jest zabawna i może zmienić twoje spojrzenie na całą twoją karierę. W szczególnej kolejności:

Art & Copy (2009)

Ujawnianie pracy i mądrości największych graczy w reklamie

Art & Copy (2009) to niewątpliwie jeden z najlepszych filmów dokumentalnych, jakie kiedykolwiek powstały na temat reklamy. Od tytułów otwierających, aż po ostateczną chwalebną radę, jest to nieustanna zapora wspaniałej pracy, niesamowitych historii i wglądu w proces twórczy. Reżyseria Doug Pray to dzieło miłości, które pokazuje pasję do tworzenia dobrej reklamy i zawiera najbardziej znane kampanie, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Jeśli znasz "Just Do It", "Where's The Beef?", "Got Milk ?," i "Think Different" (a jeśli nie jesteś, który kamień ukrywałeś pod?), Jesteś pokochasz każdą sekundę tego zabawnego dokumentu.

Być może największą siłą tego filmu są ludzie, których prezentuje.

Są to legendy rzemiosła, odpowiedzialne za kształtowanie i dopingowanie handlu oraz dostarczanie mądrości, której nie można zignorować. George Lois, Mary Wells, Dan Wieden, Lee Clow, Hal Riney i tylu innych, którzy opowiadają ci swoje historie i mamy nadzieję, że zainspirują cię do lepszej pracy. Nie wolno.

POM Wonderful Presents: Największy film sprzedany (2011)

Czy możliwe jest sfinansowanie filmu przy użyciu wyłącznie pieniędzy na lokowanie produktu?

Greatest Ever Ever Sold (2011) to kolejne arcydzieło Morgan Spurlock, które przyciągnęło uwagę świata dzięki swojemu pierwszemu hitowi "Super Size Me". Założenie filmu jest dość proste; czy możesz sfinansować cały film dokumentalny, wykorzystując jedynie pieniądze, które otrzymujesz od sponsorów i lokowania produktu? Nie różni się to od jego wyzwania w Super Size Me, ale na szczęście nie dotyczy to zapychania jedzenia z okna samochodu.

Śledzisz Morgana, od jego marki do marki, promując film i pomysł, aw niektórych przypadkach błagając o pieniądze sponsorów. Dostępne są różne poziomy sponsorowania, ale miejsce w rankingu primo faktycznie umieszcza nazwę Twojej marki w tytule filmu. Jak widać, POM Wonderful zostało przekonanych do skorzystania z tej oferty. Film jest wart obejrzenia tylko dla spotów telewizyjnych Morgana z przedstawicielami POM Wonderful. Fajny i zabawny film, który uczy wiele o strategii,

Zobiektywizowane (2009)

Film o przedmiotach, które Cię otaczają

Objectified (2009) to kolejne nurkowanie w świecie projektowania autorstwa Gary'ego Hustwit, który również wyreżyserował Helvetica.

W Objectified Hustwit idzie nieco dalej niż film o typografii, a przy tym nie może namalować prawie pełnego obrazu. Ale powiedziawszy, Objectified jest wciąż świetnym i prowokującym do myślenia filmem i wciąż jednym z najlepszych filmów dokumentalnych na temat wzornictwa przemysłowego.

Objectified bada relacje, które my jako konsumenci mamy z wieloma produktami i przedmiotami wokół nas. Wszędzie, na tak wiele sposobów, produkty są częścią naszego życia i wszystkie zostały zaprojektowane. Jeździmy do pracy w samochodach, pracujemy na komputerach , dzwonimy na telefony komórkowe, nosimy buty, zegarki, płaszcze przeciwdeszczowe, jemy paczkowane jedzenie, a wszystko to zostało dotknięte przez projektanta. Czasami też nie na lepsze.

Przeczytaj pełną recenzję tutaj.

Wydanie wrześniowe (2009)

Dokument "Życie w ścianie" w magazynie Vogue

The September Issue (2009) to exposé największego magazynu mody, Vogue, i kobiety, która kontroluje to wszystko. Nazywa się Anna Wintour, jest redaktorką naczelną Vogue i rządzi światem mody.

Każdy, kto kiedykolwiek widział "Diabła ubiera się u Prady", będzie już bardzo dobrze zaznajomiony z tą historią, choć uczciwie, nasz trop jest o wiele bardziej sympatyczny niż demon grany przez Meryl Streep.

Mówiąc to, Wintour jest silną kobietą, profesjonalnie bezkompromisową, i rządzi światem żelazną ręką w rękawiczce couture. Musi być. Każdy, kto działa na tym poziomie, pod taką presją, nie może sobie pozwolić na bycie czymś innym niż elektrownią.

Exit Through The Gift Shop (2010)

Dokument, który mogli wyprodukować tylko Banksy

Jeśli znasz nazwę Banksy (a jeśli jesteś w tym biznesie i nie wiesz tego, gdzie byłeś?), To masz już solidne podstawy dla sztuki graffiti i anty-establishmentu. W rzeczywistości nazwa Banksy jest tak potężna, że ​​wielu ludzi będzie zaskoczonych, gdy dowie się, że to nie jest film o samym Banksy, ale raczej ekscentrycznym francuskim chłopaku o nazwisku Thierry Guetta. Ale to nie sprawia, że ​​Exit Through The Gift Shop jest mniej interesujący. Daleko stąd.

Helvetica (2007)

Eksploracja kroju pisma

Jeśli czytasz tę recenzję, powinieneś już znać Helvetica - jeśli nie po imieniu, to zdecydowanie po wyglądzie. Jest to prawdopodobnie najpopularniejszy krój pisma z ostatniego półwiecza i nigdy nie wyszedł z mody. Ale zanim przejdziemy do samego filmu, małe tło ...

Helvetica to krój pisma, który został zaprojektowany ponad 50 lat temu, w 1957 r. Przez projektanta typu Max Meidinger. Pod koniec lat pięćdziesiątych nastąpiło odrodzenie starszych czcionek bezszeryfowych, takich jak Akzidenz Grotesk (wciąż używany do dziś), a Meidinger został zamówiony przez fundację Haas Type Foundary w Szwajcarii, aby zaprojektować nową czcionkę bezszeryfową w tym stylu. Użył Akzidenza Groteska jako podstawy dla swojej nowej czcionki - Helvetica (nazwa pochodzi od Helvetia, łacińskiej nazwy dla Szwajcarii). Reszta, jak mówią, jest historią.

Lemoniada (2009)

To nie jest różowy slip, to pusta strona.

Jeśli istnieje film podsumowujący obecny klimat gospodarczy dla kreatywnych profesjonalistów w Ameryce, to jest to Lemoniada. Streszczenie dostarczone przez IMDB.com zawiera tę zaskakującą statystykę:

"Ponad 130 000 specjalistów od reklamy straciło pracę w tej" Wielkiej recesji ""

Jeśli to nie wystarczy, aby wysłać dreszcz wzdłuż kręgosłupa, musisz mieć naprawdę bezpieczną pracę (czy jest coś takiego?), Być niezależnie zamożnym, lub po prostu nie obchodzi cię to. Niestety, większość z nas nie ma żadnego z powyższych i dlatego Lemonade to taki świetny film do obejrzenia.

Milton Glaser: To Inform & Delight (2008)

Dokument podążający za pracą i perspektywą Miltona Glasera

Mów Milton Glaser każdemu, kto jest związany ze sztuką, projektowaniem lub reklamą, a reakcją jest zazwyczaj szacunek i podziw. Milton Glaser jest odpowiedzialny za niektóre z najważniejszych i najbardziej archetypowych projektów graficznych wykonanych w XX wieku, w tym logo "I ♥ NY", psychodeliczne włosy Boba Dylana i logo kuliste dla komiksów DC (1977 - 2005). Powiedzieć, że jest ikoną, oznacza zaniżanie znaczenia tego słowa. A w 2009 roku został odznaczony Medalem Narodowego Sztuki przez Prezydenta Baracka Obamę.

Jeśli ktokolwiek zasługuje na film dokumentalny o pracy swojego życia, to Milton Glaser. A Milton Glaser: To Inform & Delight to dość hołd.