10 wskazówek dotyczących budowania marki radiowej włączania i wyłączania

10 sposobów na zbudowanie marki radiowej na żywo, online i we własnej społeczności

Kiedy budujesz markę radiową, pomagasz walczyć z przekonaniem, że wszystkie stacje radiowe są takie same - ze zbyt dużą liczbą reklam i niewystarczającą ilością muzyki lub innych treści. Podejmij działania, aby pomóc Tobie i Twojej stacji wyróżnić się na zagraconym rynku. Skorzystaj z tych 10 wskazówek, by budować i wyłączać markę radiową .

 • 01 Odkryj sztukę formatów radiowych

  Budowanie udanej stacji radiowej to coś więcej niż tylko odtwarzanie muzyki. Kierując się formatem radiowym, dostosowujesz program i obraz stacji, aby dotrzeć do pożądanej publiczności. To nie tylko zwiększy Twoje oceny, ale pomoże Ci zdobyć dolary reklamowe na twoim rynku.
 • 02 Zasada Airwaves jako niezapomniana osobowość radiowa

  Każdy, którego głos jest słyszany w radiu, można nazwać spikerem, ale nie każdy robi skok w prawdziwą osobowość radiową. Budując swoją osobistą markę, możesz oddzielić się od konkurencji - zarówno na stacji, jak iw Twoim mieście. Wznieś się ponad innych, aby stać się bardziej wartościowym dla twojej stacji i zyskać wyższą pensję.
 • 03 Udanej transmisji zdalnej radia

  Pozostawienie bezpieczeństwa studia radiowego do pokazu na drodze wymaga specjalnego zestawu umiejętności. Opanowanie kontaktu twarzą w twarz wzmocni siebie i swoją stację w umysłach słuchaczy. Będą układać twarz w głos i będą pamiętać łatwiej.
 • 04 Stwórz stronę z nagradzanym radiem

  Obecnie marka radia internetowego jest prawie tak samo ważna jak to, co robisz na antenie. Daj swoim słuchaczom powody, by odwiedzić Twoją witrynę, oferując ekskluzywne treści, sposoby interakcji ze stacją i specjalne oferty najlepszych reklamodawców. Zyskasz silniejszą więź z członkami publiczności, nawet gdy nie będą w pobliżu radia.
 • 05 Stwórz internetową stację radiową

  Kto powiedział, że musisz być potentatem medialnym, aby posiadać stację radiową? Za pomocą odpowiednich narzędzi możesz stworzyć własną stację radiową w Internecie. To Twoja szansa, aby zostać szefem wirtualnej stacji, która może przyciągnąć słuchaczy na całym świecie bez potrzeby posiadania licencji na nadawanie lub wieży transmisyjnej.
 • 06 Poznaj sekrety programów radiowych

  Ilość audycji radiowej, która jest wykonywana, zanim serial uderzy w powietrze, może określić, czy jest popularna wśród odbiorców. Zdjęcie © Luciano-ET / stock.xchng

  Najpopularniejsze programy radiowe mogą wydawać się spontaniczne, ale wymagają dużo przygotowania na długo przed uderzeniem w fale radiowe. Część tej pracy polega na dostosowaniu twoich treści do konkretnych odbiorców i podjęciu decyzji, czy zapłacić komuś za żarty, czy za inne materiały. Czas poświęcony na odpowiedzi na te pytania będzie wypłacać dywidendy po rozpoczęciu transmisji.

 • 07 Zobacz najczęściej oglądane logo stacji radiowych

  Częścią Twojej marki radiowej jest twoje logo stacji. Kolory, czcionka i styl, które wybierzesz, aby poinformować potencjalnych odbiorców o tym, czego mogą się spodziewać na falach radiowych. Przejrzyj popularne loga radiowe, aby przekonać się, jakiego obrazu szukają stacje.
 • 08 Wyprodukuj własne radio Jingles

  Dźwięki radiowe są prawie tak stare, jak samo radio. Krótka, łatwa do zapamiętania seria notatek i słów stworzy trwałe wrażenie marki dla odbiorców. Nie musisz płacić komuś, kto wyprodukuje dla ciebie te dżingle - stwórz je sam z bezpłatnym lub niedrogim oprogramowaniem.
 • 09 Pracuj z radiem w radiu

  Niektórzy z najbardziej utytułowanych osób w radiu nigdy nie siedzą za mikrofonem. Możesz mieć satysfakcjonującą karierę wybierając muzykę, którą gra Twoja stacja, sprzedając reklamę lub zarządzając radiem. Ludzie zajmujący apartament dla kadry kierowniczej mogą nie mieć rozpoznawania na żywo przez spikerów, ale podejmują ważne decyzje, aby wytyczyć przebieg stacji radiowej.
 • 10 Uzyskaj 7 wskazówek od starego Pro o pracy w radiu

  Profesjonaliści radiowi, którzy od dziesięcioleci stoją za mikrofonem, mają cenne doświadczenia, którymi dzielą się z tymi, którzy chcą dziś odnieść sukces w radiu. Zdjęcie © porah / stock.xchng

  Najlepsza rada dotycząca budowania marki radiowej pochodzi od ludzi, którzy spędzili dziesięciolecia w branży. To oni byli świadkami przejścia z AM na FM i nowej konkurencji z internetowych i satelitarnych serwisów muzycznych. Ich doświadczenia z pierwszej ręki pomogą ci dowiedzieć się, czy radio jest dla ciebie karierą.