Przeczytaj te SIEDEM Świetne książki reklamowe

Wiedza czeka wewnątrz tych siedmiu zabójczych czytań

Jest o wiele za dużo dobrych książek reklamowych, żeby jedna osoba mogła przeczytać w życiu. Ale niektóre są zbyt dobre, aby je przegapić. 10 absolutnych must-reads są wymienione tutaj, i są wymagane czytania dla każdego, w każdym aspekcie reklamy, marketingu lub projektowania.

Jednak to tylko wierzchołek góry lodowej. Oto kolejne 7 książek reklamowych, marketingowych i designerskich, które powinieneś znaleźć na swojej liście do czytania. To także wspaniałe prezenty dla kreatywnych ludzi w twoim życiu.

 • 01 Jak zrobić lepszą twórczość Steve Harrison

  Zdjęcie dzięki uprzejmości Amazon

  Mam szczególny sentyment do tej książki, ponieważ miałem szczęście pracować pod kierunkiem Steve'a Harrisona w Londynie. Do dzisiaj, ponad dekadę później, nadal pakuję słowa Steve'a do innych ludzi i ciągle poprawiam swój egzemplarz. Czas spędzony ze Stevem, jednym z najlepszych dyrektorów kreatywnych w branży, był bezcenny. Powód jest prosty; Steve przecina byka i daje ci go prosto. Co więcej, nie tylko wyjaśnia problemy, ale oferuje umiejętne rozwiązania. W książce dowiesz się, co to jest, aby być skuteczną kreacją, co oznacza wymyślanie świetnych pomysłów, które faktycznie sprzedają. Wyjaśnia także zasady budowania marki, twórcze prezentacje, jak być dyrektorem kreatywnym i jak prowadzić udany biznes. Wszystko odbywa się w sposób łatwy do odczytania i niemożliwy do zapomnienia. Wypełniony przykładami najlepszych reklam i marketingu bezpośredniego (często pomijanych przez snobistów branży), jest to niezbędna lektura. Jest to obecnie rekordowa najdroższa książka o reklamie, jaką kiedykolwiek sprzedano, a ceny sięgają ponad 3400 funtów. To ponad 4 000 USD po aktualnym kursie wymiany. Od tamtej pory sytuacja się uspokoiła, ale wciąż jest dostępna tylko od prywatnych sprzedawców za około 100 USD. I to jest warte każdego czerwonego centa.

  (Przy okazji, jeśli kiedykolwiek przeczytałeś tego Steve'a, dziękuję za najlepsze doświadczenie edukacyjne, jakie kiedykolwiek miałem. Zrobiłbym to ponownie w mgnieniu oka.)

 • Twórczy psot Dave'a Trotta

  Trott to żywa legenda w branży reklamowej, o ostrym umyśle i jeszcze ostrzejszym języku. Nie boi się powiedzieć tego tak, jak to jest, a czasami jego słowa czują się jak kłąb wokół płatka ucha. Ale zasłużony. Otworzył jedną z najbardziej anty-założycielskich agencji reklamowych z lat 80. - GGT. Jego praca była przełomowa i nieunikniona, groziła nawet śmiercią od ajatollaha Chomeiniego i niechcianą uwagą bliźniąt Kray. Teraz, w Creative Mischief, mistrz chaosu opowiada, jak reklamować właściwą drogę i prowadzić agencję reklamową. Dowiesz się o tym, jak ważne jest, by Twoje reklamy zostały zauważone (co wydaje się dziwne, ale tak niewiele reklam rzeczywiście przełamuje bałagan). Dowiesz się, jak sprawić, by reklamy stały się niezapomniane. I będziesz miał mnóstwo śmiechu w tym procesie. Świetna książka, gorąco polecam.

 • Hegarty o reklamie Johna Hegarty

  Partnerem założycielem firmy Bartle Bogle Hegarty, jednej z najbardziej wpływowych i ważnych agencji reklamowych na świecie, jest John Hegarty. Teraz dzieli się tym, czego się dowiedział o reklamie, designie, Londynie i wszystkim innym. Ponieważ Hegarty nie jest fanem kopii (powiedział, że "słowa są barierą dla komunikacji"), musiał mieć trudności z wypełnieniem pełnej książki. Ale robi to z prawdziwym stylem, humorem i brakiem szacunku. A jeśli jesteś w jakimkolwiek biznesie, który wiąże się z reklamą, znajdziesz w nim książkę, którą trudno jest odłożyć. W szczególności rozdział o tym, jak zostać dyrektorem kreatywnym, jest złoty. Jest krótki, do rzeczy i wymaga wielu odczytów. Zdobądź tę książkę. Kup kopie dla przyjaciół.

 • 04 Przepraszam za homary Neila Frencha

  Zdjęcie za pośrednictwem NeilFrench.com

  Jeden z najwybitniejszych copywriterów, Neil French, zaczął reklamować staroświecki sposób; mianowicie po prostu wpadł na to, gdy nie pasowały mu żadne inne zawody. Na szczęście dla nas okazał się fantastycznym pisarzem, który potrafi przekręcić kopię i prozę jak olimpijska gimnastyczka. Książka przedstawia życie Neila i jego karierę, z rozdziałami poświęconymi jego żeglowaniu jako torreadorowi, jego czasowi spędzanemu w zarządzaniu kontem, tworzeniu jego pierwszej agencji reklamowej i późniejszych kontrowersjach, które go otaczały. Podobnie jak autobiografia, jak i podręcznik o reklamie, jest to zarówno zabawne, jak i cięcie w równym stopniu. Za 50 $ nie jest tanie, ale dla mądrości zapewnia, to jest kradzież.

 • D & AD: The Copy Book

  Zaktualizowana i przeprojektowana edycja oryginalnej książki do kopiowania D & AD, która już dawno zniknęła z druku, nowa wersja zawiera teraz prace wykonane w ciągu ostatnich 15 lat. Podobnie jak w przypadku jego poprzednika, książka zawiera eseje autorstwa najlepszych copywriterów w branży reklamowej. Są wśród nich David Abbott, Lionel Hunt, Steve Hayden, Dan Wieden, Neil French , Mike Lescarbeau, Adrian Holmes i Barbara Nokes. Każda supergwiazda w kategorii copywriting ujawnia, jak działają, dlaczego robią to, co robią i jak możesz być lepszym pisarzem lub twórcą. Jest również wypełniony dziesiątkami przykładów ich pracy. Kup to, często się do niego odwołuj, bądź zainspirowany, a może któregoś dnia ukażesz strony następnej edycji.

 • Jeden plus jeden równa się trzy przez Dave'a Trotta

  Kolejna książka Dave'a Trotta? Tak. W rzeczywistości każda książka napisana przez wielkiego pana Trotta jest obowiązkowa, a ta nie jest wyjątkiem. Dave może utkać historię z doskonałą ilością humoru i wglądu, a to sprawia, że ​​czytanie jego książek jest absolutną bryzą. W rzeczywistości, jeśli masz wolny weekend, skończysz ten z łatwością, i wróć i przeczytaj ponownie. Wypełniony niesamowitymi historiami z jego kariery, a także pierwszorzędne przykłady z historii, jest to mistrzowski warsztat w twórczym myśleniu i bocznym rozwiązywaniu problemów. I każdy, kto czyta tę książkę, nagle zaczyna się inspirować, by wykonywać lepszą pracę i robić więcej. To nie tylko rozpalacz ognia, to nuklearny katalizator. Zignoruj ​​to na własne ryzyko.

 • Zmiana świata to jedyna praca dla człowieka uprawianego przez Steve'a Harrisona

  Szanse są, nie usłyszysz wiele, jeśli w ogóle, o późnym wielkim Howard Gossage. Powiedzieć, że miał ogromny wpływ na nowoczesną reklamę, byłoby podobne do stwierdzenia, że ​​The Beatles byli nieco inspirujący dla pokolenia. Gossage nie był reklamodawcą w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Z pewnością nie był kimś tak łatwym do określenia, jak Bill Bernbach czy Leo Burnett, którzy byli mistrzami swojego rzemiosła, ale skupili się na szczególnym rodzaju komunikacji. Gossage był pisarzem, myślicielem, filozofem i był o wiele lat przed czasem. W rzeczywistości wiele technik, których używamy dzisiaj w działaniach partyzanckich, mediach społecznościowych i reklamach interaktywnych, wywodzi się z jego metodologii. Był genialnym człowiekiem. I pisząc o nim, kolejny genialny człowiek - Steve Harrison. Wygrywając więcej Direct Direct Lions niż jakakolwiek inna osoba na tej planecie, zna się na rzeczy. Zdobądź tę książkę.