Przykład CV dla studentów szkół wyższych

Poniżej znajduje się przykład CV dla obecnego studenta prawa. Podsumowanie obejmuje osiągnięcia akademickie studenta, a także jego osiągnięcia zawodowe. Osoba poszukująca pracy wspomina również o niektórych osobistych interesach, które mogą mu pomóc wyróżnić się w kancelarii prawnej, takich jak znajomość hiszpańskiego i nagrody w debacie.

Wskazówki dotyczące pisania CV na poziomie podstawowym

Życiorysy i listy motywacyjne przedstawione na pozycje adwokackie na poziomie podstawowym są wyjątkowe, ponieważ są na ogół dużo bardziej konserwatywne i zwięzłe niż wznowienia dla większości innych zawodów.

Podczas gdy zazwyczaj jest to dobra strategia w innych dziedzinach kariery (gdzie firmy często używają internetowych aplikacji do pracy i systemów śledzenia kandydatów), aby załadować CV za pomocą fraz kluczowych , wiele firm prawniczych natychmiast odfiltruje życiorysy, które są pełne, powtarzające się lub dostarczają zbyt wiele niepowiązane dane osobowe.

Mniej znaczy więcej . Jako absolwent prawa, powinieneś trzymać się życiorysu jednej strony - zwykle standard nawet dla doświadczonych prawników. Pamiętaj, że adwokaci są przeszkoleni do krytycznego czytania oraz do wskazywania i kwestionowania niejednoznacznych lub zbytecznych szczegółów. Nie otwieraj się na natychmiastową krytykę poprzez "dopełnianie" swojego CV niezwiązanymi ze sobą informacjami - takie rzeczy jak opisy nielegalnych prac, które masz w posiadaniu lub niesamowite rzeczy, które osiągnąłeś jako licencjat.

Unikaj podawania zbyt dużej ilości danych osobowych. Ze względu na konserwatyzm ich zawodu adwokaci mają być "obiektywni" i mało rozpoznawalni, jak nauczyciele szkół publicznych, unikając kontrowersyjnych skojarzeń za wszelką cenę.

Z tego powodu unikaj pokusy zamieszczania linków w swoich życiorysach na osobistym blogu lub stronach mediów społecznościowych (z wyjątkiem LinkedIn) lub oferuj dane osobowe, takie jak Twoja rasa, preferencje dotyczące płci, skłonności polityczne lub wierzenia religijne. Dobrym pomysłem jest umieszczenie sekcji "Inne zainteresowania i działania" na końcu CV, aby wykazać, że jesteś wszechstronną i wszechstronną osobą, te "zainteresowania" muszą być tymi, które przyczyniłyby się bezpośrednio do twojego bycia wybitny prawnik.

Nie uwzględniaj działań, takich jak rozległy aktywizm polityczny lub podróże, które mogą odciągnąć cię od obowiązków pracowniczych w kancelarii prawnej.

Użyj konserwatywnej czcionki i wznów formatowanie . Dobre czcionki do CV to Times New Roman, Courier New lub Verdana.

Użyj formatu narracyjnego do swojego listu motywacyjnego. Listy motywacyjne do innych zawodów często zawierają punktowaną sekcję, w której można zaprezentować osiągnięcia zawodowe i kwalifikacje. Kancelarie prawnicze chcą jednak tylko tekstu narracyjnego w listach motywacyjnych, ponieważ daje im to lepsze wyobrażenie o tym, jak dobrze ich kandydat do pracy może się komunikować na piśmie. Ponownie, popełnij błąd konserwatyzmu tutaj - pisz w pełnych zdaniach, unikając splotów przecinków i fragmentów zdań, i skrupulatnie sprawdzaj tekst zarówno twojego CV, jak i listu motywacyjnego, aby złapać i poprawić błędy ortograficzne i gramatyczne.

Przykład CV dla studentów szkół wyższych

John Applicant
123 Main St. New York, New York 12345
John.Applicant@email.com

EDUKACJA

XYZ University , College of Law, Springfield, Kalifornia
Kandydat na Juris Doctor , maj 20XX GPA 3.675

ABC University , College of Arts and Sciences, Los Angeles, Kalifornia
Bachelor of Arts , American Government (Honours), maj 20XX

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Honorowy sędzia Johnson, Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych, Ninth Circuit , Extern , San Francisco, Kalifornia, jesień 20XX (w przygotowaniu)
Dodatek będzie obejmował badanie i pisanie notatek na ławce, projektów opinii i projektów zleceń.

Thomas & Smith, PA , Summer Associate , Phoenix, AZ, Lato 20XX
Badane i pisane memoranda i wnioski o komercyjne (tajemnice handlowe), obrona kryminalna (wymuszanie haraczy) i pro bono (Konstytucyjne standardy warunków uwięzienia) spraw.

Wspomagany arbitrażem w sporze LLC (powództwo powiernicze i porozumienie o zakazie konkurencji).

Jewish College Fund , Development Officer , Springfield, CA., Feb.-Mar. 20XX
Opracowano Kongresową Strategię Sponsorską dla Żydowskiego Sympozjum Młodzieży. Zatrudniony w krótkoterminowej zdolności rozwoju.

Urząd Prokuratora Generalnego , Projekty Specjalne Asst., Biuro Wykonawcze, Phoenix, AZ, Jul.-Jan.

20XX

Skoordynowany program pomocy dla osób starszych w ramach programu pomocy społecznej, program stażowy i udział w biurze wykonawczym.

INNE ZAINTERESOWANIA I DZIAŁALNOŚĆ

Czytaj więcej: Wznów Przykłady | 10 najlepszych porad dotyczących pisania CV Jak stworzyć profesjonalne CV