Wznów słowa kluczowe i porady dotyczące ich używania

Ragsac / iStockPhoto

Słowa kluczowe to słowa, które odnoszą się do konkretnych wymagań dotyczących pracy. Są to umiejętności, zdolności, kwalifikacje i cechy, których poszukuje menedżer ds. Zatrudnienia w kandydacie.

Gdy menedżer ds. Rekrutacji przegląda stos życiorysów, sprawdza każde CV, aby znaleźć te słowa kluczowe. Wiele firm korzysta nawet z systemów śledzenia kandydatów (ATS), zwanych także systemami zarządzania talentami, aby przesłuchiwać kandydatów do pracy.

Jednym ze sposobów działania ATS jest eliminacja życiorysów, w których brakuje niektórych słów kluczowych. Jeśli oprogramowanie lub menedżer ds. Rekrutacji nie wykryje żadnego ze słów kluczowych w twoim CV lub liście motywacyjnym, Twoja aplikacja może zostać odrzucona. Umieszczając słowa kluczowe w swoim życiorysie lub liście motywacyjnym, zademonstrujesz na pierwszy rzut oka, że ​​odpowiadasz wymaganiom stanowiska.

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat rodzajów słów kluczowych, znajdowania słów kluczowych i używania słów kluczowych w swoim CV. Zobacz także listę słów kluczowych.

Rodzaje słów kluczowych

Twoje słowa kluczowe dotyczące CV powinny zawierać konkretne wymagania dotyczące pracy, w tym Twoje umiejętności, kompetencje, odpowiednie poświadczenia oraz poprzednie stanowiska i pracodawców. Zasadniczo słowa kluczowe powinny być słowami, które na pierwszy rzut oka pokażą menedżerowi ds. Rekrutacji, że dobrze nadajesz się do tej pracy.

Na przykład w oparciu o doświadczenie kandydat na stanowisko zajmujące się zarządzaniem pracownikami może skorzystać z następujących słów kluczowych: planów świadczeń pracowniczych, CEBS, świadczeń opieki zdrowotnej, polityki świadczeń i FMLA.

Przedstawiciel biura obsługi klienta może obejmować: obsługę klienta, system śledzenia klientów, umiejętności obsługi komputera i doświadczenie w zakresie wprowadzania zamówień.

Wskazówki dotyczące znajdowania słów kluczowych

Aby znaleźć słowa kluczowe do wykorzystania, spójrz na oferty pracy podobne do pozycji, których szukasz. Wyszukaj oferty pracy pasujące do Twojego doświadczenia i tła.

Szukaj słów, które widzisz w wielu ofertach pracy. Te słowa buzga często znajdują się w określonych sekcjach wykazu prac, takich jak "kwalifikacje" i "obowiązki". Następnie włącz te słowa kluczowe do swojego CV.

Możesz również sprawdzić stronę internetową firmy pod kątem możliwych słów kluczowych. Na przykład, aby pokazać, że dobrze pasujesz do firmy, użyj słów kluczowych, które firma używa do opisania siebie. Możesz znaleźć ten język na stronie internetowej firmy "O nas" lub na samej liście zadań. Jeśli na przykład firma utożsamia się z "kreacją", jednym słowem kluczowym, które możesz uwzględnić w swoim CV, jest "kreatywność" lub "kreatywność".

Możesz także przejrzeć online listę słów kluczowych. Sprawdź listę czasowników akcji, których możesz użyć do opisania pewnych umiejętności.

Istnieją również pewne umiejętności i cechy, których prawie każdy pracodawca szuka u kandydata. Sprawdź tę listę umiejętności i sprawdź, czy możesz włączyć je do swojego CV.

Wskazówki dotyczące używania słów kluczowych w CV

Być specyficznym. Dodaj słowa kluczowe, które są tak ściśle związane z konkretną pracą, jak to możliwe. Im bardziej skoncentrowany i konkretny jesteś w swoim języku, tym większa szansa na pokazanie, że jesteś dobry.

Użyj jak największej liczby osób. Upewnij się, że dotknąłeś większości, jeśli nie wszystkich słów kluczowych, które są najbardziej odpowiednie dla każdej pozycji. Oczywiście, nie używaj słowa kluczowego umiejętności, jeśli w rzeczywistości nie masz tej umiejętności. Należy jednak uwzględnić jak najwięcej odpowiednich słów kluczowych, które pomogą dopasować swoje kwalifikacje do pracy .

Wymieszaj to. Łącznie z różnymi typami słów kluczowych, w tym umiejętnościami miękkimi, umiejętnościami twardymi , hasłami branżowymi, certyfikatami i nie tylko. Korzystanie z szerokiej gamy słów kluczowych pokazuje, że masz wszystkie różnorodne cechy niezbędne do tego zadania.

Umieść je wszędzie. Aby pracodawca lub ATS mógł znaleźć słowa kluczowe, posypuj słowa kluczowe w swoim CV. Możesz włączyć te słowa do podsumowania podsumowania resume , poprzednich opisów stanowisk pracy , sekcji umiejętności twojego CV i jakiejkolwiek innej części twojego życiorysu, która wydaje się odpowiednia.

Więcej: Best i Worst Resume Buzzwords

Używanie słów kluczowych w liście motywacyjnym

Podobnie możesz i powinieneś włączyć słowa kluczowe do listu motywacyjnego . W ten sposób, jeśli Twój list motywacyjny zostanie również wyświetlony, będziesz miał większą szansę na wybranie kandydata na rozmowę kwalifikacyjną.

Dołącz słowa kluczowe w całym liście przewodnim, szczególnie w treści listu. Na przykład, jeśli skupisz się na jednej lub dwóch swoich umiejętnościach w treści listu, skoncentruj się na umiejętnościach, które są również słowami kluczowymi z listy zadań.

Listy słów kluczowych: Listy słów kluczowych dla CV, listów motywacyjnych i wniosków o pracę | Lista umiejętności do CV i listów motywacyjnych Listy mocnych stron dla CV