Dowiedz się, co uwzględnić w sekcji Doświadczenie resume

Kiedy piszesz CV , sekcja "Wznowienie życia" dostarcza szczegółowych informacji o twojej historii zatrudnienia. To jest sedno twojego CV, a im więcej lat będziesz zatrudniony, tym więcej decyzji będziesz musiał podjąć, co uwzględnić i co zostawić w tej sekcji.

Ta sekcja twojego CV jest tam, gdzie pracodawcy będą patrzeć, aby zobaczyć, jakie zadania i tytuły pracy, które odbyłeś w przeszłości, i dadzą pracodawcom poczucie twojej kariery zawodowej.

Najlepiej, jeśli chcesz, aby sekcja z podsumowaniem swojego doświadczenia wykazała wzrost. W ciągu dotychczasowej kariery prawie na pewno dodałeś umiejętności, doświadczenie i odpowiedzialność. W tej sekcji dowiesz się, jak rozwinąłeś się jako kandydat, a także masz poczucie, że jesteś ambitną osobą, która zawsze się uczy.

Jeśli twoja ścieżka kariery miała pewne zwroty akcji, może to spowodować zatrzymanie, ale nie martw się - nawet zygzakowata ścieżka może wykazać wzrost. Niektóre z najsilniejszych kandydatów to ci, którzy dodali umiejętności w innych, pozornie niepowiązanych dziedzinach. Chodzi o to, jak prezentujesz informacje. Można także pominąć zadania, które nie pasują do historii, którą próbujesz przekazać menedżerowi ds. Zatrudnienia.

Pisanie sekcji Doświadczenie

Wymień firmy, dla których pracowałeś, daty zatrudnienia, zajmowane stanowiska oraz wypunktowaną listę obowiązków i osiągnięć. Staże, letnie prace i tymczasowe prace, oprócz stałych stanowisk, mogą być zawarte w tej części twojego CV.

Nie musisz uwzględniać wszystkich powierzonych zadań, zwłaszcza jeśli masz kilkuletnie doświadczenie lub pracowałeś w niezwiązanych dziedzinach. Pracownicy na poziomie podstawowym, którzy nie mają dużego doświadczenia w miejscu pracy, powinni uwzględnić wszystkie możliwe prace, podkreślając jednocześnie umiejętności pasujące do listy zadań .

(Zapoznaj się z przykładami CV na poziomie podstawowym w poszukiwaniu inspiracji.)

Ale gdy będziesz pracował przez ponad 10 lat, może się okazać, że niektóre z twoich wcześniejszych prac są mniej istotne dla twojej kariery. Możesz opuścić te pozycje lub zgrupować razem wcześniejsze doświadczenia w bardzo okrojonym formacie pod koniec CV. Oto dwa przykłady tego, jak we wcześniejszym CV można umieścić wczesne zadania:

Ile doświadczenia do listy

Zazwyczaj życiorys zawiera informacje o ostatnich 10-15 latach doświadczenia. Poza tymi ramami czasowymi nie musisz podawać szczegółów, chyba że stanowiska są odpowiednie dla Twojej obecnej kariery.

W niektórych branżach, w tym w przypadku doświadczeń sprzed ponad 10 lub 15 lat, może to zaszkodzić kandydatom. Na przykład w technice, w tym prace skoncentrowane na starszych, przestarzałych technologiach, mogą sprawić, że kandydat utknie w przeszłości - nawet jeśli ich umiejętności są aktualne. Oto więcej informacji na temat tego, ile lat doświadczenia należy uwzględnić w CV .

Pisanie Wznów opisy zadań

Dla każdej firmy, dla której pracowałeś, będziesz chciał podać swój tytuł, nazwę firmy i lokalizację, lata, w których byłeś zatrudniony, oraz krótkie podsumowanie (zazwyczaj w punktach) twoich obowiązków i osiągnięć.

Unikaj popełniania błędu po prostu wymieniając zadania. Chcesz skorzystać z tej sekcji, aby podkreślić swoje umiejętności i osiągnięcia. Użyj słów akcji wznowienia i skup się na pokazaniu, że pomogłeś firmie rozwiązać jej problemy i osiągnąć jej cele - punkty bonusowe, jeśli możesz to zrobić z dołączonym znakiem dolara. Oto więcej informacji na temat pisania opisów zadań w CV .

Istnieje wiele sposobów przedstawienia informacji o każdym zadaniu. Szablon CV może Ci pomóc w wyborze projektu, który Ci odpowiada. Niezależnie od wybranego stylu i formatu, upewnij się, że są spójne.

Jeśli używasz wypunktowania do opisania Twojej ostatniej pozycji, powinieneś użyć punktorów, aby opisać każdą trzymaną pozycję. Jeśli masz lata, w których pracowałeś z wyrównaniem do prawej strony dla jednego zadania, upewnij się, że postępujesz zgodnie z tym samym wyrównaniem dla każdej pozycji wymienionej w tej sekcji.

Resume Experience Section Example

Oto w jaki sposób sformatowana jest sekcja doświadczenia resume:

Firma nr 1
Stan miasta
Daty zadziałały

Stanowisko

Firma nr 2
Stan miasta
Daty zadziałały

Stanowisko

Więcej informacji na temat pisania CV : Jak utworzyć CV w 7 prostych krokach