Dietetyk i dietetyk

Opis pracy

Dietetycy i dietetycy planują programy żywieniowe i żywieniowe oraz nadzorują przygotowanie i serwowanie posiłków. Pomagają zapobiegać chorobom i leczyć je, promując zdrowe nawyki żywieniowe i sugerując modyfikacje diety.

Niektórzy dietetycy prowadzą systemy usług żywieniowych dla instytucji takich jak szpitale i szkoły, promują zdrowe nawyki żywieniowe poprzez edukację i prowadzą badania. Podstawowe obszary praktyki obejmują dietetykę kliniczną, społeczną, zarządczą i konsultingową.

Szybkie fakty

Role i obowiązki

Zastanawiasz się, jak wygląda dzień z życia dietetyka lub dietetyka? Oto typowe obowiązki związane z ofertami pracy na stronie Indeed.com:

Wymagania dotyczące edukacji, szkoleń i licencjonowania

Aby zostać dietetykiem, potrzebujesz co najmniej licencjata z dietetyki, żywności i odżywiania, zarządzania systemami gastronomicznymi lub pokrewnym obszarem. Będziesz musiał wziąć udział w kursach dotyczących żywności, żywienia, zarządzania instytucjami, chemii, biochemii , biologii , mikrobiologii i fizjologii. Zajęcia w biznesie, matematyka, statystyka, informatyka , psychologia , socjologia i ekonomia również mogą poprawić twoją edukację.

Jeśli chcesz być dietetykiem, musisz uczyć się odżywiania na studiach lub w szkole wyższej. Inni lekarze, na przykład chiropraktycy lub lekarze , mogą również nazywać siebie dietetykami klinicznymi, realizując kursy w tej dziedzinie.

Bez względu na to, w którym miejscu w Stanach Zjednoczonych chcesz pracować jako dietetyk, istnieje duża szansa, że ​​będziesz potrzebować państwowej licencji, rejestracji lub certyfikatu.

Większość stanów ma ten wymóg. Niektórzy nie mają tego warunku dla tych, którzy chcą się nazywać dietetykami.

Dokładnie zbadaj wymagania w stanie, w którym zamierzasz ćwiczyć. Komisja ds. Rejestracji Dietetycznej Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetycznego (ADA) prowadzi listę agencji licencji państwowych, z którymi można się skontaktować, aby sprawdzić, jakie przepisy obowiązują w twoim stanie.

Komisja ds. Rejestracji dietetycznej oferuje dyplomowaną dietetyk (RD) absolwentom programów edukacji dietetycznej akredytowanych przez Radę Akredytacyjną ds. Edukacji w zakresie żywienia i dietetyki (ACEND). Osoby, które chcą ubiegać się o to poświadczenie, muszą ukończyć staż i zdać egzamin. Przeczytaj "Jak zostać dietetykiem", aby uzyskać bardziej szczegółowy opis, jak wejść na to pole.

Miękkie umiejętności, które musisz osiągnąć na tym polu

Dietetycy i dietetycy potrzebują pewnych umiejętności miękkich .

W przeciwieństwie do twardych umiejętności, których uczysz się w klasie, umiejętności miękkie są osobistymi cechami, które nabywasz poprzez życie i doświadczenie zawodowe. Oni są:

Jak się poruszać

Doświadczeni dietetycy mogą przejść do roli asystenta, współpracownika lub dyrektora wydziału dietetycznego. Można również założyć prywatną praktykę i zostać samozatrudnionym.

Niektórzy dietetycy specjalizują się w takich dziedzinach jak dietetyka nerek lub dzieci. Inni mogą wykorzystać swoją edukację i doświadczenie, aby stać się przedstawicielami handlowymi dla producentów sprzętu, farmaceutyków lub producentów żywności.

Czego oczekują od Ciebie pracodawcy?

Poza wykształceniem i szkoleniem, licencją wydaną przez państwo i ewentualnie referencjami RD, pracodawcy oczekują, że osoby ubiegające się o pracę będą miały określone cechy. Zwróciliśmy się do aktualnych ogłoszeń o pracę na stronie Indeed.com, aby zobaczyć, które z nich sprawią, że staniesz się bardziej konkurencyjnym kandydatem do pracy:

Czy ten zawód jest odpowiedni dla ciebie?

Twoje zainteresowania , typ osobowości i wartości związane z pracą pomagają określić, które kariery są dla Ciebie odpowiednie. Jeśli masz następujące cechy, możesz odnieść sukces jako dietetyk lub dietetyk:

Zawody o podobnych zadaniach

Opis Mediana rocznego wynagrodzenia (2016) Minimalne wymagane wykształcenie / szkolenie
Terapeuta zajęciowy Pomaga pacjentom odzyskać zdolność wykonywania codziennych czynności życiowych i pracy 81.910 USD Tytuł magistra w zakresie terapii zajęciowej
Patolog mowy

Traktuje ludzi z upośledzeniem mowy

74,680 USD Tytuł magistra w zakresie patologii mowy i języka
Zarejestrowana pielęgniarka Leczy i zapewnia porady chorym lub rannym pacjentom 688,450 USD Licencjat, associate lub Diploma in Nursing
Audiolog Diagnozuje zaburzenia słuchu u ludzi lub problemy z równowagą 75 980 USD Doktor habilitowany (doktor)

Źródła: Bureau of Labor Statistics, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Podręcznik Outlook Occupational; Administracja ds. Zatrudnienia i szkoleń, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 20 stycznia 2018 r.).