Myers Briggs INFJ Kariera i osobowość

Twój typ osobowości Myers Briggs

Poszedłeś do doradcy zawodowego mając nadzieję na jakąś pomoc w wyborze kariery. On lub ona zarządził wskaźnikiem typu Myers Briggs (MBTI) i po uzyskaniu wyników powiedział, że jesteś INFJ. "Jestem co?" ty pytasz. INFJ. To jest twój typ osobowości według tego instrumentu i oznacza Introwersję [I], Intuicję [N], Uczucie [F] i Sądzenie [J]. Zacznijmy od początku.

Specjaliści od kariery wierzą, że będziesz szczęśliwszy w pracy, jeśli znajdziesz karierę, która pasuje do Twojego typu osobowości.

Dlatego doradca zawodowy poszedł do zarządzania MBTI. Jest to narzędzie oceny, które służy do określenia typu osobowości i opiera się na teorii osobowości Carla Junga. Teoria ta stwierdza, że ​​typ osobowości składa się z czterech par przeciwnych preferencji lub sposobu, w jaki jednostka wybiera rzeczy do zrobienia. Podczas gdy każda osoba wykazuje aspekty obu preferencji w każdej parze, jedna jest silniejsza od drugiej. Twój czteroliterowy kod typu osobowości składa się z liter używanych do reprezentowania twoich najsilniejszych preferencji. Cztery pary to:

  • Introwersja [I] i ekstrawersja [E]: Jak się energetyzujesz
  • Wykrywanie [S] lub Intuicja [N]: Jak postrzegasz informacje
  • Myślenie [T] lub Uczucie [F]: Jak podejmujesz decyzje
  • Sądząc [J] lub postrzegając [P]: Jak żyjesz swoim życiem.

I, N, F i J: Jaka jest każda litera twojego kodu osobowościowego

To są tylko preferencje. Nie są one absolutami. Jak wspomniano wcześniej, każdy z nas ma obie preferencje w każdej parze, ale wykazuje jedną silniejszą niż druga. Chociaż możesz preferować energetyzację, przetwarzać informacje, podejmować decyzje lub prowadzić określony styl życia, kiedy sytuacje wymagają od ciebie różnych czynności, możesz. Ponadto twoje cztery preferencje wchodzą ze sobą w interakcje. W końcu twoje preferencje nie są statyczne - mogą się zmieniać w trakcie życia.

Korzystanie z Twojego kodu, aby pomóc Ci podejmować decyzje związane z karierą

Skoro znasz swój typ osobowości, jak możesz go użyć? Dwie środkowe litery są szczególnie pouczające, jeśli chodzi o wybór zawodu . Możesz także użyć całego kodu, aby pomóc ci ocenić konkretne środowisko pracy, aby dowiedzieć się, czy jest ono odpowiednie dla Ciebie.

Jako "N" lubisz rozwijać i wdrażać nowe pomysły, więc szukaj karier, które pozwolą ci być innowatorem. Nie powinieneś lekceważyć swoich uczuć i wartości przy wyborze zawodu , ponieważ jako "F" kierujesz się nimi.

Jako osoba, która troszczy się o ludzi i ich rozumie, możesz mieć karierę, w której możesz pomagać innym. Czynniki te mogą prowadzić do następujących zawodów: patolog mowy , dietetyk lub dietetyk , architekt i tłumacz lub tłumacz .

Rozważ swoje preferencje dotyczące introwertyczności i osądu, szczególnie podczas oceny środowiska pracy. Jako osoba zmotywowana, szukaj okazji, w których możesz pracować samodzielnie. Niezależność nie powinna oznaczać braku struktury. Preferujesz zorganizowane środowisko, więc zastanów się, kiedy decydujesz, czy dana praca jest dla ciebie odpowiednia

Źródła:
Strona internetowa Myers-Briggs Foundation.
Baron, Renee. Co to za typ? . NY: Penguin Books
Strona, Earle C. Patrząc na Typ: Opis preferencji Zgłaszany przez wskaźnik typu Myers-Briggs . Centrum zastosowań typu psychologicznego