Praca z pracownikami pokolenia Y.

Są to cechy charakterystyczne Gen Y, które można stracić i osiągnąć sukces w pracy

Czy grupa młodych ludzi Generacji Y, która teraz dołącza do grupy roboczej, została wychowana, zaplanowana, rozpieszczona, nadzorowana i wprowadzona w trudną drogę do miejsca pracy?

W zależności od pracownika Gen Y, niektórzy mają trudny czas dostosowując się do zatrudnienia. Inni przynoszą umiejętności, które wszyscy powinni naśladować. Nie wszyscy pracownicy Gen Y są tacy sami i błędem jest malowanie ich wszystkimi za pomocą tego samego pędzla.

Pisałem o zarządzaniu pracownikami Gen Y w przeszłości.

Oto niektóre z wyzwań, z jakimi spotykają się pracownicy Gen Y na pracowników. Z drugiej strony wiele osób przybywa z oczekiwaniem, że są:

Gen Y Miejsca pracy

Mógłbym iść dalej, ale zatrzymam się tutaj, ponieważ to pokolenie i ich rodzice stworzyli zabawne (żałosne) opowieści o miejscu pracy, o których słyszę od czasu do czasu. Słyszę historie o mamie, która zadzwoniła do dyrektora ds. Zasobów ludzkich, aby dowiedzieć się, dlaczego jej idealna córka nie dostała pracy.

Spotkałem się z rodzicami, którzy odrzucają CV swoich dzieci u pracodawców, ponieważ Johnny nie ma samochodu. Następnie zastanawiają się, dlaczego ich dziecko, które jest przygotowane na nicowanie, nie zostało wezwane na rozmowę kwalifikacyjną.

Albo, co powiesz rodzicowi, który towarzyszył jej dziecku na profesjonalną rozmowę kwalifikacyjną i siedział w poczekalni do czasu zakończenia rozmowy kwalifikacyjnej. W moim własnym świecie zadzwoniłem do referencji i zacząłem naszą rozmowę ze standardem: "skąd znasz kandydata, do którego cię wzywam?"

Och, jestem jego żoną, odpowiedziała, więc naprawdę znam go dobrze. (Poprosił swoją żonę, aby użyła jej jako punktu odniesienia, a ona odpowiedziała, że ​​musi wymienić ludzi, którzy dobrze go znali i polubili.)

Jestem pewien, że masz też swoje historie. I na każdy z tych scenariuszy jest też wielu przygotowanych, wyselekcjonowanych, dobrze pracujących młodych ludzi, więc nie przyjmujcie moich słów osobiście, jeśli te komentarze wam nie pasują. Po prostu słyszę o tym od moich czytelników, że historie nie są anomaliami.

W tym nastroju, po spędzeniu wakacji z kilkoma młodymi ludźmi, których kocham, napotkałem: "Czy mógłbyś wynająć własnego dzieciaka?" z bloga Fistful of Talent (zalecany blog, nawiasem mówiąc).

Tim Sackett mówi: "Po prostu daj mi kogoś, kto potrafi czytać, pisać, kalkulować i naprawdę chce pracować, i jestem prawie pewien, że mogę przekształcić ich w produktywnego współpracownika".

Kluczowe umiejętności dla pracowników Gen Y.

Ale czy powinniśmy to zrobić? Sackett powołuje się na pracę Susan Stewart w Conference Board . W "Czy chcesz zatrudniać własnego dzieciaka?" (Czy ktoś inny?) ", Identyfikuje te umiejętności jako kluczowe dla młodych ludzi dołączających do naszych miejsc pracy.

Zbyt wielu przybywa nieprzygotowanych. Stare wiadomości, wiem, ale chciałbym usłyszeć twoje historie. Dobre wiadomości? Przeczytaj artykuł Sacketta. Jego przykłady nieprzygotowania pracownika w tych siedmiu krytycznych umiejętnościach są zabawne - i wręcz przerażające.

jesteś rodzicem? Masz moc, aby to naprawić. Jestem pracodawcą. Po prostu radzę sobie z konsekwencjami. Zamiast czerpać zyski, spędzam czas na rozwijaniu pracowników, z którymi mam znacznie mniejsze wynagrodzenie . Spędzają czas ucząc się powyższych umiejętności, kiedy mogą podpalić świat.

Sekret szczęśliwego życia może nie być udaną karierą. Jednak osiągnięcia, duma, dużo pieniędzy, szacunek do samego siebie i wiedza, że ​​wykorzystujesz swoje talenty i umiejętności w dążeniu do godnych wyników, idą w kierunku stworzenia tego szczęścia. Nie dostaniesz wiadomości? Może twoje dzieci będą. Mądrość zdaje się pomijać pokolenia.

Twoje myśli są mile widziane.