Dlaczego umiejętności miękkie są najważniejszymi umiejętnościami menedżera

Możesz pomóc menedżerom rozwijać miękkie umiejętności poprzez trenowanie, mentoring i trening

Jak awansujesz na stanowisko kierownicze ? Istnieje wiele sposobów, ale najczęściej jesteś awansowany do roli kierowniczej, ponieważ jesteś dobry w wykonywaniu pracy. Ma to sens - nie chcesz, aby pracownik z doświadczeniem jako marketingowiec awansował na stanowisko menedżera nad swoimi naukowcami. Trudno zarządzać ludźmi, gdy nie masz pojęcia, jakie są ich zadania.

Ale duży problem pojawia się, gdy promujesz swojego najlepszego "wykonawcę". Problem polega na tym, że robienie w ogóle nie przypomina zarządzania.

Zarządzanie wymaga zestawu umiejętności miękkich oprócz umiejętności robienia. W rzeczywistości umiejętności miękkie są najważniejszymi umiejętnościami, które musi posiadać menedżer.

To może wydawać się szokujące, ponieważ chcesz, aby Twój najlepszy inżynier został menedżerem ds. Technicznych i najlepszym sprzedawcą, aby został menedżerem ds. Marketingu, prawda? Prawdopodobnie nie. W jaki sposób ta promocja najlepiej wykorzystuje ich umiejętności? Oto powód, dla którego musisz rozważyć miękkie umiejętności podczas zatrudniania i promowania pracowników na stanowiskach kierowniczych.

Zarządzanie ludźmi oznacza rozwiązywanie problemów ludzi

Gdybyś miał tylko zespół robotów, nie potrzebujesz umiejętności ludzi , ale do tego dnia każdy menedżer musi wiedzieć, jak pracować z różnymi osobami . Ludzie mają dobre dni, złe dni i zwyczajne dni. Pracownicy walczą ze sobą nawzajem, nękają się nawzajem i od czasu do czasu kraść obiady z kuchni. Kto sobie z tym poradzi? Kierownik, oczywiście.

Niektórzy sugerują, że powinieneś skierować te problemy do działu zasobów ludzkich, ale HR nie jest skonfigurowany do zarządzania każdym problemem, który się pojawia. Nie mogą tego zrobić.

Znaczna część pracy menedżera musi nastąpić w momencie wystąpienia problemu . Nie możesz czekać, aż będziesz mógł umówić się na spotkanie z kierownikiem ds. Relacji z pracownikami w celu skorygowania niegrzecznego oświadczenia pracownika podczas spotkania.

Jak najlepsze umiejętności miękkie odnoszą się do menedżerów

Dyrektor ds. Rekrutacji Indywidualności, Mike Steinerd , określił je jako najlepsze umiejętności miękkie, których poszukują firmy.

Każda z tych miękkich umiejętności ma kluczowe znaczenie dla sukcesu zarządzania. Co robisz, gdy jeden z twoich pracowników upada z problemem żołądka w dniu dużej prezentacji klienta? Nie możesz zmusić tej osoby do pracy - to katastrofalne, niesprawiedliwe i niezdrowe.

Tak więc menedżer musi działać jako gracz zespołowy i z elastycznością. Kto może zastąpić chorego pracownika? Jak rozwiązujesz ten problem? Jeśli twoja komunikacja z pracownikiem jest skuteczna, masz dobre pojęcie o tym, co zaplanował twój chory pracownik.

A jeśli musisz wejść na spotkanie i zaprezentować się, gdy nie jesteś w pełni przygotowany? Będzie to wymagało zastosowania najlepszych umiejętności miękkich. Prezentacja podejmie twórcze myślenie i przejaw zaufania ze strony użytkownika.

Umiejętności miękkie są krytyczne dla efektywnego zarządzania

Whew! Używanie umiejętności miękkich w zarządzaniu może brzmieć jak niemożliwy sen. Ale tak naprawdę nie jest. Te miękkie umiejętności są po prostu krytycznymi umiejętnościami dla wszystkich menedżerów do regularnej pracy. Nie powinieneś ograniczać rocznych celów menedżera do kwestii, które wiążą się z prostą produktywnością (iloma widżetami tworzysz?) I dochodowością (ile pieniędzy zarobiłeś?).

Roczne cele powinny obejmować cele i pomiary, które obejmują ocenę i nagradzanie rozwoju i stosowania tych umiejętności miękkich. Jest to jeden ze sposobów na zapewnienie rozwoju zarządzania dla menedżerów .

Na przykład, jeśli menedżer nie jest dobrym komunikatorem lub zmaga się z elastycznością, zapewnienie szkolenia jest priorytetem. Podczas gdy niektórzy ludzie w naturalny sposób mają te miękkie umiejętności, nie każdy robi to, ale z mentoringiem i coachingiem, każdy może poprawić swoje umiejętności miękkie z zaangażowaniem. Menedżer nie będzie jednak wiedział, że musi się poprawić, jeśli nie otrzyma właściwej opinii, coachingu i szkolenia .

Zarządzanie Miękkie umiejętności wpływają na dobór i szkolenie pracowników

Twoi pracownicy nie będą wiedzieć, jak poprawić sytuację, jeśli menedżer nie może dostarczyć niezbędnych informacji zwrotnych .

Aby zapewnić skuteczną informację zwrotną, menedżer musi rozwinąć dobre umiejętności miękkie.

Możesz łatwo zobaczyć problemy, które mogą się pojawić, gdy ludzie są promowani tylko dlatego, że są dobrzy w swojej pracy. Jeśli Twój menedżer nie ma umiejętności miękkich niezbędnych, aby zostać skutecznym menedżerem, który może skutecznie rozwijać i motywować pracowników, masz problem.

A jeśli ten nieudany menedżer zatrudni innego menedżera do pracy z nią, nie zrozumie znaczenia umiejętności miękkich u menedżera. Nie będzie więc badała potencjalnych kandydatów pod kątem ich zdolności do zastosowania umiejętności miękkiego zarządzania w pracy. W ten sposób stwarzasz jeszcze większy problem. W ten sposób firmy mogą znaleźć się w towarzystwie złych menedżerów.

Umiejętności twarde są świetne, ale dla menedżerów, umiejętności miękkie są najbardziej krytyczną częścią ich sukcesu. Upewnij się, że przesiewasz, trenujesz, mentorujesz i trenujesz te kluczowe umiejętności miękkie. Dobrzy menedżerowie, którzy skutecznie ćwiczą umiejętności miękkie, tworzą środowisko, które sprzyja lepszym i bardziej produktywnym pracownikom , i jest to cel każdego udanego biznesu.