The Great Debates about 360 Degree Feedback

Każdy z nas chce wiedzieć, jak sobie radzimy w pracy. Chcemy szczególnie danych od naszego menedżera, który mówi nam, że robimy dobrze w jego opinii. Bardzo potrzebujemy wiedzieć, jak inni postrzegają naszą pracę, ale chcemy, aby informacje były dostarczane w miły i delikatny sposób.

Opinia o 360 stopniach

W wielkiej 360-stopniowej debacie zwrotnej , czy członkowie organizacji udzielają anonimowych informacji zwrotnych 360 stopni lub twarzą w twarz?

Czy oceny sprzężenia zwrotnego 360 stopni wpływają na oceny oceny wydajności i podwyżki płac, czy też są wykorzystywane do przekazywania opinii pracowników tylko w celu rozwoju pracowników?

Te i kilka innych debat krąży w świecie zarządzania wydajnością . Zwolennicy i przeciwnicy oferują wiarygodne argumenty dla każdego punktu widzenia. Rzeczywiście, wprowadzenie 360-stopniowych metod sprzężenia zwrotnego wywołuje niestabilną dyskusję za każdym razem, gdy temat pojawia się w organizacji.

W moim wcześniejszym artykule, Opinia 360 stopni: Dobra, Zła i Brzydka , omówiłem, jak sprawić, by system sprzężenia zwrotnego 360 stopni działał skutecznie. W tej serii artykułów rozważę debaty, które wybuchają, gdy organizacje decydują się dodać 360-stopniowy feedback do swojego systemu zarządzania wydajnością .

Jest to skuteczny i przydatny komponent, gdy twoim celem jest zwiększenie rozwoju pracownika i zwiększenie jego możliwości. Jeśli użyjesz tego jako karygodne lub nieprofesjonalne, informacja zwrotna 360 będzie szkodliwa dla sukcesu Twojej organizacji.

Podejścia są rozważane

Istnieją uzasadnione argumenty po obu stronach każdej z tych debat. Chociaż nie udaje mi się omawiać wszystkich aspektów braku porozumienia w tych kwestiach, są to kluczowe obszary debaty na temat planów opinii zwrotnych 360 stopni.

Pomiary stosowane do określenia rekompensaty w takim systemie obejmują raczej mierzalne cele, frekwencję i wkład niż 360 informacji zwrotnych.

Gotowość organizacji do korzystania z opinii

Organizacje mają stopnie gotowości na innowacje, takie jak ocena 360 stopni. Jeśli Twoja organizacja i klimat są oparte na zaufaniu i współpracy, jesteś bardziej przygotowany na proces oceny 360 stopni.

Jeśli brakuje ci zaufania i kultury podejrzeń, wdrażanie opinii 360 stopni będzie dużo na temat zaspokajania potrzeb ludzi w twojej kulturze.

Będziesz miał tendencję do rozwijania systemów, które są tajne, anonimowe i poufne. Nawet wtedy ludzie nie będą wierzyć, że opinie są poufne. Wpłynie to na gromadzone dane.

Najlepiej najpierw lepiej zrozumieć swoją obecną kulturę, a następnie pracować nad swoją kulturą i klimatem, aby stworzyć rodzaj organizacji, w której sprzężenie zwrotne o 360 stopniach będzie naprawdę cenione i wykorzystywane do rozwoju ludzi w organizacji.

We wszystkich przypadkach ocena 360 stopni jest najbardziej skuteczna, gdy jest w pełni zintegrowana ze środowiskiem pracy jako narzędzie wspierające rozwój ludzi w osiąganiu misji, wizji i wartości organizacji .