Lista kontrolna procesu zarządzania wydajnością

Krok po kroku do systemu zarządzania wydajnością

Oceny wydajności, recenzje wydajności, formularze oceny, jakkolwiek chcesz je nazwać, oddzwońmy do nich. Jako samodzielny, roczny atak, ocena wydajności jest powszechnie nielubiana i unikana.

W końcu, ilu ludzi w twojej organizacji chce usłyszeć, że byli mniej niż idealni w zeszłym roku? Ilu menedżerów chce stawić czoła argumentom i zmniejszeniu morale, które mogą wyniknąć z procesu oceny wyników ?

Ilu nadzorców uważa, że ​​ich czas jest profesjonalnie poświęcony na dokumentowanie i dostarczanie dowodów na poparcie ich opinii - przez cały rok? Co więcej, najważniejsze wyniki oceny pracy, z pracy każdej osoby, mogą nie być zdefiniowane lub mierzalne w bieżącym systemie pracy. Sprawić, aby system oceny był o krok trudniejszy w zarządzaniu i związać wzrost płac pracownika z ich oceną numeryczną .

Jeśli prawdziwym celem oceny wydajności jest rozwój pracowników i doskonalenie organizacji, rozważ przejście do systemu zarządzania wydajnością . Skoncentruj się na tym, co naprawdę chcesz stworzyć w swojej organizacji - zarządzanie wydajnością i rozwój.

W ramach tego systemu będziesz chciał skorzystać z tej listy kontrolnej, aby poprowadzić swój udział w zarządzaniu wydajnością i procesie rozwoju. Możesz również skorzystać z tej listy kontrolnej, aby pomóc Ci w bardziej tradycyjnym procesie oceny wydajności.

Jeśli będziesz postępować zgodnie z tą listą kontrolną, jestem przekonany, że zaoferujesz system zarządzania wydajnością i rozwoju, który znacznie usprawni proces oceny, który obecnie zarządzasz. Personel czuje się lepiej o uczestnictwie, a system zarządzania wydajnością może nawet pozytywnie wpłynąć na wydajność.

Przygotowanie i planowanie zarządzania wydajnością

Wiele pracy jest przeznaczane na front end, aby ulepszyć tradycyjny proces oceny pracowników. W rzeczywistości menedżerowie mogą mieć wrażenie, że nowy proces jest zbyt czasochłonny.

Jednak po założeniu celów rozwojowych czas na administrowanie systemem maleje. Każdy z tych kroków jest podejmowany przy udziale i współpracy pracownika, dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Zarządzanie wydajnością i rozwój w ogólnym systemie pracy

Natychmiastowe przygotowania do spotkania planowania rozwoju wydajności

Spotkanie procesu rozwoju wydajności (PDP)

Po spotkaniu Performance Development Process

Więcej informacji na temat zarządzania wydajnością