Wskazówki, które pomogą menedżerom poprawić oceny wydajności

Pytanie czytelnika: W jaki sposób menedżerowie mogą poprawić oceny wydajności?

Menedżerowie w dużych organizacjach są często zobowiązani do przestrzegania określonego procesu oceny wydajności pracowników. W jaki sposób ci menedżerowie mogą poprawić oceny wydajności, skoro nie mogą w ogóle zmienić swojego systemu oceny pracowników?

Odpowiedź:

Nie każdy menedżer ma możliwość wpłynięcia na ogólny system oceny wyników, w którym musi pracować, lub poprawić ten system.

Każdy menedżer może jednak przejąć system, którym go przydzielono, i przekształcić proces oceny wydajności w pozytywny, satysfakcjonujący i korzystny proces zarówno dla siebie, jak i dla pracowników, którzy zgłaszają się do nich.

Menedżerowie mogą poprawić oceny wydajności i sprawić, że będą skuteczni w komunikacji , ustalaniu celów i narzędziach rozwojowych dla pracowników, podczas gdy będą działać zgodnie z wymaganiami systemu oceny wydajności.

Menedżerowie mogą zacząć od wdrożenia sugestii w tych często zadawanych pytaniach dotyczących oceny wydajności (często zadawane pytania). Mogą skończyć z wymaganym dokumentem oceny wydajności, ale sprawiają, że proces oceny wydajności jest przydatny w ich podejściu.

Oto pięć sposobów, w jakie menedżerowie mogą natychmiast poprawić oceny wydajności.

Możesz użyć tych pięciu pomysłów natychmiast, aby poprawić oceny wydajności.

Wskazówki dotyczące oceny wyników