Jak zarządzać

Rozpoczynamy nową funkcję zarządzania informacjami - serię "jak" artykułów zaprojektowanych, aby dać ci krótką lekcję w zakresie obsługi podstawowych zadań zarządzania. Każda z nich będzie połączona z bardziej szczegółowymi informacjami, jeśli chcesz zagłębić się w konkretny temat.

Co chcę zrobić?

Być może pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dowiedzieć się, co chcesz, aby Twoi ludzie osiągnęli. Deklaracja misji jest krótkim dokumentem, który mówi Twoim ludziom, Twoim klientom (wewnętrznym i zewnętrznym) oraz dostawcom, o co Ci chodzi.

Ułatwia wszystkim zebrać się, jeśli wszyscy wiedzą, jaki jest cel. Jak przygotować oświadczenie misji zawiera dwanaście rzeczy, które możesz zrobić, aby rozpocząć przygotowywanie misji dla swojej grupy.

Jak mam to skonfigurować?

Po ustaleniu, dokąd się udajesz i spisujesz swoją misję , musisz sprawdzić, czy Twoja organizacja wspiera ten cel. Jeśli Twoja organizacja nie wspiera twojego celu, musisz go zmienić, aby tak działał. Kiedy przestawiasz swoją organizację, aby wspierała Twój cel, musisz przekazać tę strukturę organizacyjną wszystkim zaangażowanym stronom. Odbywa się to za pomocą schematu organizacyjnego, wykresu organizacyjnego w skrócie. Jak zbudować wykres organizacyjny jest szybką wytyczną, jak narysować wykres organizacyjny dla działu. Możesz go łatwo rozszerzyć dla całej firmy.

Jak to wygląda?

Jeśli ktokolwiek w Twojej organizacji zajmuje się opinią publiczną, powinieneś mieć kodeks ubrania dla wszystkich pracowników.

Kodeks ubioru to prosty dokument, który mówi ludziom w różnych funkcjach, jaki jest odpowiedni strój do pracy i dlaczego. Jak ustawić kod ubioru prowadzi użytkownika przez kolejne etapy tworzenia funkcjonalnego kodu ubioru dla firmy.

Co jeszcze?

Ta funkcja ma na celu pomóc Ci być lepszym menedżerem . Jakie inne tematy chciałbyś zobaczyć?

Co jeszcze chciałbyś wiedzieć "jak"? Daj mi znać na adres management@aboutguide.com.