Kariera Spotlight: Niezależni przedstawiciele handlowi

Samemu

Dla tych niezależnych, którzy wolą ustalać harmonogramy i którzy lubią kontrolę nad wyborem produktów lub usług do sprzedaży, a którzy nie, Niezależna sprzedaż może być dla nich. Bycie niezależnym przedstawicielem handlowym wymaga samodyscypliny, umiejętności skutecznego zarządzania czasem i wymaga ciężkiej pracy. Dla tych, którzy wolą być sami i są skłonni zapłacić cenę, Niezależna Sprzedaż może być idealną karierą .

Typowy dzień z życia niezależnego przedstawiciela handlowego

Podczas gdy większość niezależnych specjalistów ds. Sprzedaży ma szefa lub firmę, która oczekuje, kiedy powinni pojawić się w pracy i jaka jest aktywność danego dnia, Niezależni Przedstawiciele Sprzedaży często ustalają swoje zasady, oczekiwania i harmonogram. Przy całej tej wolności, kusi cię myśl, że Niezależni Przedstawiciele pracują tylko kilka godzin dziennie i mają dużo wolnego czasu. Te spostrzeżenia odnoszą się tylko do tych, którzy nie trwają zbyt długo jako niezależny przedstawiciel handlowy.

Udane powtórzenia zwykle pracują przez długie godziny, często w weekendy i święta. Są mistrzami zarządzania czasem i poświęcają wiele godzin i energii, aby dowiedzieć się wszystkiego o produkcie lub usłudze, które reprezentują. Innymi słowy, Niezależni Przedstawiciele Sprzedaży, którzy odnoszą sukcesy, są najciężej pracującymi przedstawicielami w dziedzinie sprzedaży.

Nagrody

Podobnie jak udane niezależne przedstawicielstwa handlowe, wielu uważa, że ​​jedyną możliwą nagrodą będą wysokie dochody .

I chociaż Niezależni Przedstawiciele Sprzedaży mogą i często zarabiają znaczny dochód, prawdziwe nagrody są takie same, jak w przypadku przedsiębiorców. Pewność siebie w obfitości, zaufaniu i zaufaniu oraz, w większości przypadków, ekspansywnej sieci zawodowej to tylko niektóre z korzyści, które mają pozytywny wpływ na wiele obszarów życia.

Rodzaje niezależnych pozycji przedstawicieli handlowych

Podobnie jak przedstawiciele handlowi, niezależni przedstawiciele handlowi szukają firm, które potrzebują zwiększyć swoją siłę sprzedaży i są skłonne do outsourcingu sprzedaży lub już aktywnie wierzą w outsourcing sprzedaży i marketingu . Deweloperzy oprogramowania są jedną z najbardziej rozpowszechnionych firm, które zawierają umowy z Independent Sales, ale pozycje można znaleźć w wielu branżach.

Szukając firmy do reprezentowania, powinieneś unikać tych, którzy mają już przedstawicieli handlowych i skupić się bardziej na małych firmach, start-upach i firmach, których dom (lub tylko) znajduje się poza Stanami Zjednoczonymi.

Odszkodowanie

Jeśli spodziewasz się wynagrodzenia podstawowego, szukasz niewłaściwego rodzaju pozycji sprzedaży . Zdecydowana większość niezależnych pozycji sprzedażowych to 100% prowizji . Oznacza to, że zarabiasz tylko, gdy coś sprzedajesz. Ponieważ firma, którą reprezentujesz, nie musi wypłacać ci wynagrodzenia, pokrywać twoich świadczeń, płacić za czas wolny lub płacić rządowych lub państwowych opłat za zatrudnienie , jest bardziej skłonna zapłacić wyższy procent zysku brutto. Plany Komisji, które wypłacają od 30 do 60%, są wspólne na niezależnych stanowiskach. Cała sztuka polega na znalezieniu produktu lub usługi, która może być sprzedana ze znacznymi marginesami zysku, ponieważ jest to zwykle jedyny sposób, w jaki otrzymasz zapłatę.

Rzeczy do rozważenia

Wiele osób wchodzi w niezależną sprzedaż ze względu na brak możliwości znalezienia stanowiska jako pracownik najemny . Reprezentanci ci pozostają zazwyczaj w niezależnych szeregach, dopóki nie znajdą zatrudnienia. Ale dla tych, którzy wybierają niezależną sprzedaż, lub dla tych, którzy uważają pozycję Niezależnego Przedstawiciela Sprzedającego, jest kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę. Jednym z nich jest przejście na emeryturę oraz fakt, że będziesz musiał zarządzać swoim planem emerytalnym i wnieść w niego swój wkład. Kolejnym czynnikiem jest ubezpieczenie zdrowotne. Chociaż istnieje niezliczona ilość planów ubezpieczeniowych dla Niezależnych Przedstawicieli, te plany są często bardzo drogie i bezpośrednio powiązane z prowizją, którą zarabiasz.

Wreszcie, Niezależni Przedstawiciele Handlowi powinni rozważyć, w jaki sposób stworzą zdrową równowagę między pracą a życiem prywatnym. Bez ustalonej lub gwarantowanej pensji i polegającej całkowicie na prowizji zarobionej ze sprzedaży, Niezależni Przedstawiciele Sprzedaży są typowymi "pracoholikami". I chociaż kochanie swojej pracy jest ważne dla ogólnego dobrego samopoczucia, równie ważny jest czas wolny od pracy.