Czy powinienem pracować, by zdobyć więcej pieniędzy i zwiększyć stres?

Mniej stresujące kariery często oznaczają niższe wynagrodzenie. Wybór rodzaju pracy, jaką wykonujesz, może być trudny. Może być trudno zrównoważyć stres, który odczuwasz w pracy ze zdrowym życiem osobistym. Możesz być tak skoncentrowany na zarabianiu pieniędzy, że możesz nie cieszyć się resztą swojego życia. Wiele osób trafia na najwyższe stanowiska kierownicze tylko po to, aby zdać sobie sprawę z tego, że nie lubią tego, gdzie się znajdują i co robią. Stres w niektórych pozycjach może być na tyle zły, że trzeba go cofnąć ze względów zdrowotnych lub utrzymywać zdrowe relacje ze współmałżonkiem, przyjaciółmi lub rodziną.

Jeśli zaproponowano ci nowe stanowisko, musisz poświęcić czas, by zważyć, czy stres i dodatkowe obowiązki powodują, że warto go zająć. Chociaż zawsze jest miło zarobić więcej pieniędzy, może się okazać, że jesteś gotów pracować w pracy z mniejszym naciskiem, abyś mógł bardziej cieszyć się swoim życiem. Jeśli osiągniesz ten punkt, będziesz musiał pracować nad ograniczeniem cięć, aby cię nie zrujnować finansowo. Rozważając zmianę obecnej kariery, powinieneś zadać sobie następujące pytania:

  • 01 Czy to pozycja, której chcę?

    Ważne jest, aby zastanowić się, czy spodoba ci się praca, którą wykonasz na nowym stanowisku. Często promocja oznacza, że ​​będziesz wykonywać inny rodzaj pracy. Możesz przejść do zarządzania, co oznacza, że ​​nie będziesz wykonywać tego samego rodzaju pracy nad projektami. Jeśli ta pozycja przesunie się w kierunku twoich długofalowych celów zawodowych , to przyjęcie nowej pozycji ma sens. Jeśli kochasz to, co robisz, a nie chcesz przejść do zarządzania, bardziej sensowne może pozostać tam, gdzie jesteś. Kiedy ubiegasz się o nowe stanowisko, powinieneś nauczyć się jak najwięcej, zanim złożysz podanie o stanowisko. W porządku jest rozmowa kwalifikacyjna o stanowisko i odrzucenie go, jeśli nie ma poczucia dopasowania do swoich celów lub osobowości. Może to być trudny wybór, a jeśli jesteś w związku małżeńskim, powinieneś o tym porozmawiać ze współmałżonkiem, ponieważ bycie w ciągłym stresie może nadwerężyć twój związek.
  • 02 Czy potrzebuję dodatkowych pieniędzy?

    Zanim przejmiesz nową pozycję, musisz ocenić, w jaki sposób dodatkowe pieniądze wpłyną na twój obecny styl życia. Jeśli masz rodzinę, naprawdę możesz potrzebować więcej pieniędzy na pokrycie podstawowych wydatków. Obciążający budżet powinien dać ci wyobrażenie o minimalnej kwocie, jaką musisz zrobić, aby utrzymać styl życia, w którym jest wygodna rodzina. Jeśli jesteś w związku małżeńskim, zarówno Ty, jak i Twój małżonek, musicie wspólnie ustalić finansowe cele dla swojej rodziny i to, jak wpłynie na nich zmiana kariery. Oboje możecie chcieć poświęcić swoje długoterminowe cele finansowe lub zapewnić mniej stresujący styl życia, który jest bardziej zorientowany na rodzinę. Kluczem jest, aby decyzja była świadoma aktualnych potrzeb finansowych i potrzeb. Jeśli weźmiesz pod uwagę koszt godzinowy niektórych z Twoich potrzeb, możesz ograniczyć wydatki, aby wykonać mniej stresującą pracę.

  • 03 Jakie są moje alternatywy?

    Jeśli wiesz, że praca spowoduje zbyt duży stres, ale nadal potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, musisz wymyślić listę alternatywnych rozwiązań problemu. Możesz znaleźć mniej stresującą pracę przy niższych kosztach życia. Pozwoli ci to zmniejszyć ilość pracy, nie zmniejszając jednocześnie swojego stylu życia. Przeprowadzka do mniejszego miasta zapewni inną atmosferę. Możesz poświęcić niektóre korzyści z większego miasta, ale możesz mieć dodatkowy czas rodzinny i niższe koszty mieszkaniowe, aby to zrekompensować. Ważne jest, aby dokładnie zbadać obszar przed przeprowadzką, aby upewnić się, że będziesz szczęśliwy w tym obszarze. Niektórzy ludzie nie lubią mieszkać w mniejszych miejscowościach i powinieneś upewnić się, że będziesz w stanie dokonać regulacji zanim zmienisz pracę. Inną alternatywą jest zmiana zawodu poprzez powrót do szkoły i dodatkowe szkolenie. Jeśli jesteś zestresowany naszą pracą, być może będziesz musiał znaleźć inne pole, w którym będziesz więcej cieszyć.