Co ubrać na rozmowę o pracę w Walmart

Czy złożyłeś podanie w Walmart , Target lub innym ważnym sprzedawcy detalicznym, a teraz masz już wywiad? Nie wiesz, w co się ubrać? Chociaż prawdą jest, że kod ubioru zarówno w rozmowach kwalifikacyjnych, jak i zmianach w pracy w dużych sklepach bokserskich jest mniej formalny niż w biurze firmy, nadal nie powinien wyglądać na zaniedbany. Dział zasobów ludzkich dba o Twój wygląd i profesjonalizm, bez względu na to, gdzie pracujesz.

Kiedy przeprowadzasz wywiady, zrobienie najlepszego możliwego wrażenia będzie wymagało ubioru starannie i odpowiednio, aby przekazać pewność siebie i niezawodność.

Ubiór wywiadów dla pracy godzinowej i zarządzania

Jeśli złożyłeś podanie o godzinę pracy, możesz wybrać strój służbowy . Oznacza to schludny, czysty, dobrze przylegający strój. Mężczyźni powinni spiąć koszulę lub koszulę i kamizelkę z khaki lub spodniami. Kobiety powinny nosić schludne, skoordynowane elementy - spódnicę lub spodnie, sweter lub bluzkę.

Jeśli przeprowadzasz wywiady na kierowniczym stanowisku wyższego szczebla lub w roli przywódcy, odpowiedni strój jest zazwyczaj garniturem , o czym Walmart wspomina na swojej stronie zawodowej.

Opcje dla mężczyzn

Chociaż mężczyźni mają mniej opcji , nadal muszą przestrzegać pewnych zasad, aby uzyskać schludny, konserwatywny i profesjonalny wygląd. Zawsze zakładaj koszulę schowaną - koszulki są nieatrakcyjne i mogą sprawiać wrażenie, że jesteś zbyt swobodny lub niechlujny.

Wybierz kolor koszulki lub wzór, który nie jest zbyt głośny. Khaki, szare, czarne lub niebieskie spodnie są wyciszone, konserwatywne wybory. Nawet jeśli nie nosisz marynarki, krawat jest zawsze miłym akcentem i pomaga przekazać wiadomość, że poważnie myślisz o wrażeniu, jakie dajesz potencjalnym pracodawcom.

Opcje dla kobiet

Kobiety mają możliwość noszenia spodni, spódnicy lub sukienki, pod warunkiem, że utrzymasz linię brzegową i dekolt konserwatywny.

Sprawdź długość spódnicy lub sukienki podczas siedzenia, aby upewnić się, że nie jest zbyt krótka. Dla kobiet odpowiednia jest bluzka lub sweter. Zachowaj kolor i wzór zachowawczy i unikaj zbyt swobodnych bluzek, takich jak graficzne koszulki, bluzki i podkoszulki.

Kolczyki i tatuaże

W przypadku trzech na dziesięciu Amerykanów, którzy mają tatuaże, giganci handlu detalicznego, w tym Walmart, Target i Staples, przyjmują progresywne stanowisko w kwestii autoekspresji. Podczas gdy piercing twarzy nie jest dozwolony w pracy w Walmart, pracownicy mogą wyświetlać nie ofensywne tatuaże.

Ale nie tak szybko, ponieważ niedawny sondaż Salary.com ujawnił, że 76% respondentów uważa, że ​​tatuaże ranią szanse kandydata na zatrudnienie. Chociaż nasze normy kulturowe uległy zmianie, menedżerowie zatrudnieni mogą wciąż mieć nieświadome uprzedzenia do sztuki ciała. Więc ukryj swoje tatuaże i unikaj noszenia krzykliwej biżuterii na rozmowę kwalifikacyjną. Po zatrudnieniu możesz objąć liberalną politykę Walmart.

Co przynieść na rozmowę

Warto przynieść dodatkowe kopie swojego CV (jeśli go potrzebujesz), kilka pytań do zadawania pytań ankieterowi , listę trzech odnośników , kartkę papieru i długopis do pisania ważnych szczegółów, takich jak nazwisko i tytuł osoby przeprowadzającej wywiad lub data i godzina drugiej rozmowy.

Podsumowanie nie jest wymagane dla pozycji godzinowych.

Przed rozmową , zapisz rzeczy, które chcesz zapamiętać, aby poinformować osobę przeprowadzającą rozmowę, na przykład o dostępnych godzinach lub konkretnych doświadczeniach, które Twoim zdaniem pomogą Ci w znalezieniu pracy. Możesz zanotować: "Porozmawiaj o doświadczeniach z pracy w dziale odzieży damskiej w Sears." Przejrzyj notatki, czekając w holu.

Poza strojem

Chociaż ubierać się o sukces jest konieczne, ostatecznie wygrać pracę sprowadza się do twojej osobowości, gotowości i interakcji z osobą przeprowadzającą wywiad. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby wybić wywiad z parku:

Zbadaj firmę. Przed rozmową zapoznaj się z kulturą i polityką firmy Walmart, przeglądając stronę i stronę internetową firmy. Zrób krok dalej i odwiedź sklep, aby porozmawiać ze współpracownikami i zdobądź teren.

Badając firmę, a nawet odwiedzając sklep, lepiej zrozumiesz, w jaki sposób firma - a nawet konkretna hala sprzedaży - funkcjonuje, co zaimponuje menedżerowi ds. Rekrutacji. Walmart przeprowadza wywiady behawioralne, aby zespół zatrudniony mógł uzyskać dobre wyczucie procesu myślowego i dowiedzieć się, w jaki sposób połączyć się z obecnymi pracownikami.

Przybądź dziesięć minut wcześniej. Pomiędzy złą higieną a spodenkami cargo na liście wywiadów nie ma opóźnień. Takie postępowanie sugeruje złe zarządzanie czasem i brak szacunku dla firmy, stanowiska i rozmówcy. Nie wspominając, stres, który poczujesz, zaszkodzi twojej pewności siebie i powstrzyma Twoją zdolność do jasnego myślenia. Pamiętaj więc, aby poświęcić dodatkowe dziesięć minut na dotarcie do celu. W ten sposób nadal będziesz punktualny, nawet jeśli wystąpi niewielki ruch.

Bądź zrelaksowany i obecny. Aby skutecznie uspokoić nerwy przed rozmową, weź trzy głębokie oddechy. Dla każdego oddechu wdychaj przez trzy sekundy, przytrzymaj przez trzy sekundy i wydychaj przez trzy sekundy.

Pamiętaj, że twój język ciała przekazuje tyle o tobie . Ważne jest, aby wyglądać i czuć się pewnym siebie. Dlatego unikaj osiadania z powrotem na krześle i pochyl się lekko do przodu. Okazuje się, że pokazywanie rąk - oznak uczciwości - znacznie poprawia szanse na zatrudnienie. Więc umieść je na stole, a nie na udach lub (jeszcze gorzej) w kieszeniach. Na koniec zadawaj pytania, słuchaj i utrzymuj kontakt wzrokowy!

Dziś jest dzień. Jesteś świeżo po prysznicu, lekki zapach, czysty oddech (wyrzuć gumę lub miętę!), Odpowiednio ubrany i dziesięć minut wcześniej. Spełnienie wszystkich tych wymagań doda twojej ogólnej prezentacji i pozwoli ci wejść z wyraźną głową i cichą pewnością. Powodzenia!