Wskazówki dotyczące Dressing for Job Interview Success

Czy przyszedłbyś na rozmowę kwalifikacyjną w dżinsach, szortach, brudnych tenisówkach? Czy żuć gumę podczas wywiadu lub przybyć w rozczłonkowanym lub pomarszczonym ubraniu? Noszenie nieodpowiedniego lub dziwacznego stroju do rozmowy kwalifikacyjnej może potencjalnie kosztować pracę.

Pierwsze wrażenie osoby przeprowadzającej wywiad jest często trwałe, dlatego ważne jest to, jak przedstawiasz się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. I chociaż niektóre stroje nie są wyraźne (zawsze, zawsze trzymaj się z daleka), niektóre wskazówki mogą być bardziej subtelne.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, dlaczego Twój wygląd ma znaczenie i uzyskać rekomendacje dotyczące odpowiedniego stroju podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Ubierz się najlepiej podczas wywiadów

Czy to naprawdę robi różnicę, jak się ubierasz na rozmowę kwalifikacyjną ? W wielu przypadkach tak się dzieje. Nigdy nie zapomnę tego dżentelmena, z którym rozmawiałem na stanowisko księgowe. Nie pracował przez kilka miesięcy i chciał mi pokazać, dlaczego. Zdjął kurtkę, rozpiął koszulę i zaczął ściągać spodnie (to prawdziwa historia), żeby pokazać mi bliznę od śmigła, które go zraniło. Nie dostał pracy. Ani pani w jasnoczerwonej spódnicy nie była tak krótka i napięta, że ​​ledwo mogła usiąść!

W konserwatywnym klimacie biznesowym, w którym wtedy pracowałem, pojawianie się miało znaczenie. W innych środowiskach nie jest to tak ważne. Na przykład strój do letniej rozmowy kwalifikacyjnej lub rozmowy kwalifikacyjnej będą mniej formalne.

Jednak najlepiej jest ubierać się jak najlepiej na rozmowę kwalifikacyjną, niezależnie od ubioru w organizacji.

Jeśli masz wątpliwości co do ubierania się na rozmowę kwalifikacyjną , najlepiej jest błądzić po stronie konserwatyzmu. O wiele lepiej jest być przesadnie ubranym niż ubranym (lub rozebranym). Jeśli nie masz pewności, skontaktuj się z osobą, która zaplanowała rozmowę i zapytaj.

Oto porady dotyczące kolorów, jakie należy nosić podczas rozmowy kwalifikacyjnej i czego nie należy nosić podczas rozmowy kwalifikacyjnej .

Według Kim Zoller z firmy Image Dynamics, 55% postrzegania Ciebie przez inną osobę jest oparte na tym, jak wyglądasz. Tak więc, chociaż Twój strój może wydawać się płytkim problemem w porównaniu z twoimi doświadczeniami i pomysłami, to, co nosisz, naprawdę ma wpływ na to, jak ankieterzy ocenią cię jako kandydata.

Zoller podzielił się z nami kilkoma wskazówkami, jak wyglądać najlepiej, bez konieczności wydawania dużych pieniędzy. Oto krótkie spojrzenie na podstawy:

Profesjonalny strój z okazji wywiadu damskiego

Męski strojem do przeprowadzania wywiadów

Więcej sposobów, aby upewnić się, że jesteś ubrany w odpowiedni sposób

Jak widać, wytyczne mogą być bardziej skomplikowane dla kobiet. Odpowiedni strój wywiadowy dla mężczyzn jest dość prosty, a linie podziału między strojem biznesowym a strojem zawodowym są wyraźnie rozgraniczone.

Wraz z wyborem stroju do rozmowy kwalifikacyjnej , kobiety muszą również stylizować włosy i wybrać torbę odpowiednią do rozmowy kwalifikacyjnej .

Ankieterzy każdej płci powinni trzymać się z daleka - dżinsy nigdy nie są dobrym wyborem na rozmowę kwalifikacyjną. (Tutaj jest więcej rzeczy, których nie powinieneś nosić podczas rozmowy kwalifikacyjnej , takich jak klapki i szorty). Ogólnie, jeśli nie ubiegasz się o stanowisko w branży mody, najlepiej unikać zwracania uwagi na ubrania. Najlepszy strój wywiadu jest czysty, dopasowany, odpowiedni do kultury firmy, a nie do przyciągania uwagi. Po rozmowie chcesz, aby ludzie mówili o twoich doświadczeniach i pomysłach - nie o krzykliwym krawacie, błyszczących butach lub zbyt obcisłych spodniach.

Twój strój nie jest jedyną częścią tego, jak prezentujesz się podczas wywiadu.

Upewnij się, że nosisz dezodorant, myjesz zęby i czesz włosy.

Weź ze sobą mennice oddechu, jeśli nie będziesz w stanie umyć zębów przed rozmową kwalifikacyjną (ale pamiętaj, aby nie jeść mennic oddechowych ani nie żuć gumy podczas rozmowy). Zachowaj pachnące przedmioty - woda kolońska, perfumy i woda po goleniu - do minimum.

Oto więcej wskazówek, jak zrobić dobre wrażenie podczas wywiadu .

Więcej Wywiad Pomoc

Wywiad Etykieta
Zapoznaj się z tymi wskazówkami dotyczącymi rozmów kwalifikacyjnych przed, w trakcie i po rozmowie kwalifikacyjnej, aby upewnić się, że etykieta rozmowy o pracę jest na czasie i robisz najlepsze wrażenie na ankiecie.

Najczęstsze błędy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, których należy unikać
Oto najczęstsze błędy popełniane przez osoby poszukujące pracy i sposoby ich unikania.

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Kluczem do udanego przesłuchania jest zapoznanie się z tymi typowymi pytaniami i przygotowanie odpowiedzi. Przygotuj się również na pytania do ankietera - oto lista.

Zdobywanie umiejętności rozmowy kwalifikacyjnej
Wylądowałeś więc wywiadem na pozornie cudowną pracę! Co teraz? Oto jak przeprowadzić wywiad.