9 rzeczy, których nie powinieneś nosić podczas rozmowy kwalifikacyjnej

 • 01 9 Rzeczy, których nie powinieneś nosić podczas rozmowy kwalifikacyjnej

  Duża część zdobycia pracy to dobre pierwsze wrażenie, a duża część dobrego pierwszego wrażenia to sposób ubierania się na rozmowę kwalifikacyjną . Chociaż nie musisz wydawać dużo pieniędzy na swoją garderobę, wkładając trochę dodatkowego wysiłku, spłacisz na dłuższą metę. Przed kolejną rozmową upewnij się, że nie popełniłeś żadnych błędów w wywiadzie. Oto, czego nie należy nosić na rozmowę kwalifikacyjną.

  Kiedyś przeprowadziliśmy wywiad z kobietą w slinky czerwonej sukience, która była tak skąpa, że ​​ledwo mogła usiąść. Chociaż wszyscy wiedzą, że krótkie hemliny i dekolty wgłębienia są nie do zaakceptowania na rozmowę o pracę, noszenie nieodpowiedniej sukienki, która jest również jasna, krzykliwa kolorystyka - jak czerwony - ta sytuacja pogarsza sytuację.

  Bądź więc ostrożny przy wyborze swoich ubrań. Jeśli masz zamiar nosić brawurowy kolor, jak czerwony, zrób to taktownie, upewniając się, że ogólny wygląd twojego stroju jest szczególnie konserwatywny. Są też inne kolory, które są mniej dramatyczne i dobrze sprawdzają się w rozmowach biznesowych . I dobrze jest unikać w ogóle krótkich hemlinów i napiętych skóry.

 • 02 Czego nie należy nosić na rozmowę kwalifikacyjną

  O ile blezer jest dobrym wyborem na prawie każdy wywiad, pamiętaj o tym, co masz na sobie. Nieuchronnie głębokie v utworzone przez klapę marynarki tworzy pogrążony dekolt. Jeśli zamierzasz nosić kamizelkę lub skorupę pod spodem, upewnij się, że odpowiednio się przykrywa. Oczywiście, nawarstwianie za pomocą przycisku jest również opcją "no-fail".

  Ta wskazówka dotyczy również mężczyzn. Jeśli nie przeprowadzasz wywiadów w swobodnym otoczeniu, na przykład w firmie startowej , noszenie marynarki na górze nie daje wymówki, by nosić pod sobą zmęczony podkoszulek. Podejmij dodatkowy wysiłek i wrzuć guzik w dół lub przynajmniej sweter z dekoltem w serek.

 • 03 Go Light on Perfume i Cologne

  Ułatw sobie perfumy i wodę kolońską, ponieważ nigdy nie wiesz, czy Twój ankieter może mieć alergię lub niechęć do silnych zapachów. Tak czy owak, nie chcesz, aby przytłaczający strumień perfum lub odrobiny wody kolońskiej był pierwszym lub ostatnim, o czym Twój ankieter zauważył o tobie.
 • 04 Pozostaw słuchawki w domu

  Co jest nie tak z tym obrazem? Na pierwszy rzut oka wydaje się mało, bo młody mężczyzna jest ubrany w elegancki garnitur i krawat. Ale przyjrzyj się bliżej: słuchawki muszą już iść.

  Chociaż słuchanie muzyki w drodze do wywiadu jest w porządku, zdejmij je przed wejściem do biura i odłóż je, zanim zostaniesz wezwany na spotkanie. W przeciwnym razie ryzykujesz, że jesteś rozproszony i nieświadomy, a na pewno nie chcesz błądzić plątaniną kabli, gdy spotykasz się i podajesz ręce rozmówcy.

  Są też inne rzeczy, które nie powinny trafić do pokoju przesłuchań.

 • 05 Uważaj na przypadkowe

  Może być trudno dowiedzieć się, w co się ubrać podczas letniej rozmowy kwalifikacyjnej . Kiedy pogoda się ociepla, nikt nie chce cierpieć w ciężkim kostiumie. Jednocześnie nie daje to pretekstu do wyrzucenia profesjonalizmu przez okno i noszenia super-casualowych szortów, podkoszulek czy skąpej sukienki.

  Na szczęście, ponieważ wiele letnich prac jest bardziej " casualowych " niż szczególnie szykownych, najprawdopodobniej nie będziesz musiała ubrać się w ciemny wełniany garnitur lub ciężki blezer. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą rozważyć noszenie szytych na miarę khakis, ładną koszulkę polo lub guzik i parę rozsądnych butów - ale bez klapek!

 • 06 Unikaj patrzenia zbyt przestarzale

  Na konkurencyjnym rynku pracy wszystko ma znaczenie - w tym ogólny wygląd. Jeśli twoja szafa jest przestarzała lub jeśli przez jakiś czas byłaś poza zasięgiem siły roboczej, a szafa odzwierciedla to, zainwestuj w nowoczesne, modne ubrania, które możesz nosić podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

  Nie zapominaj też o butach. Rzucanie na parę trampek, stara para pomp czy bicie butów z sukienki na pewno nie sprawi, że będziesz wyglądać wypolerowany lub profesjonalny. Nie musisz wydawać dużych pieniędzy na swoją garderobę, ponieważ możesz łatwo znaleźć wspaniałe produkty w dyskontowych sklepach, takich jak TJ Maxx i Marshalls, a nawet w sklepach takich jak Target i Old Navy. Możesz być zaskoczony tym, ile wypłaci Ci Twoja wyprawa na zakupy.

 • 07 Nie przesadzaj z makijażem

  Chociaż ważne jest, aby wyglądać jak najlepiej, ładowanie na makijaż nie jest najlepszym sposobem, aby to osiągnąć. Zachowaj naturalny wygląd, unikając ciemnego cienia do powiek, jaskrawej szminki lub ciężkiego podłoża. Najlepiej jest trzymać lekką warstwę tuszu do rzęs, odrobinę pudru i trochę zabarwionego balsamu do ust. Staraj się wyglądać na odświeżonego i rozbudzonego, nie wyglądając na zbyt wykończonego. Te porady i porady dotyczące wykonywania rozmów kwalifikacyjnych pomogą Ci uzyskać idealny wygląd.
 • 08 Tradycyjne krawaty Sprawiają, że najlepsze wrażenie

  Teraz nie jest czas, aby wyciągnąć ten nowatorski krawat, który masz na Boże Narodzenie. Nawet jeśli uważasz, że twój krawat wygłasza oświadczenie, błądź ostrożnie i trzymaj się czegoś bardziej tradycyjnego. Wzór z konserwatywnymi kolorami jest idealnie piękny - jak stonowane pasy lub gustowny paisley - ale nie staraj się być zabawnym facetem, który nosi tandetny krawat.
 • 09 Zachowaj akcesoria do minimum

  Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni utrzymywać akcesoria na minimalnym poziomie. Panie powinny unikać zbędnej biżuterii - zamiast dużych obręczy lub kolczyków z żyrandola wybierać klasyczne szpilki. Warto również unikać noszenia krzykliwych naszyjników, dużych okularów przeciwsłonecznych lub czegokolwiek "rozzłoszczonego".

  Podczas gdy akcesoria nie stanowią problemu dla mężczyzn, ważne jest, aby pamiętać o spinkach do mankietów, spince do krawata i pasku - nie nosić na sobie niczego, co mogłoby na przykład spaść do klubu.

  Niezależnie od tego, co wybierzesz, pamiętaj, że chcesz wyglądać na wypolerowanego i profesjonalnego. Nie pozwól, aby Twój strój umniejszył skupienie na rozmowie kwalifikacyjnej: Ty, Twoje doświadczenie zawodowe i jak najlepiej pasowałbyś do wykonywanej pracy.

 • 10 Czego używać do rozmowy kwalifikacyjnej

  Noszenie odpowiednich ubrań na rozmowę o pracę jest tak samo ważne jak to, czego nie wolno nosić. Wybór odpowiedniego ubioru wywiadowego pomoże Ci zrobić najlepsze wrażenie.