Co oznacza strój Business Casual?

Zrobić i nie robić ubieranie się w interesach

Business casual brzmi jak bryza - nie martw się tym, co ubrać do roboty, prawda? Nie do końca. W rzeczywistości ta wytyczna dotycząca ubioru stanowi częste źródło nieporozumień wśród pracowników. I to nie jest ich wina - tak naprawdę nie ma jasnej, znormalizowanej definicji. Business casual może oznaczać różne rzeczy w różnych firmach, miastach i branżach. Co więcej, zrozumienie subtelnych różnic między "biznesem" i "biznesem swobodnym" nie jest łatwe.

Jedno jest pewne: ubieranie się w szorty i t-shirt lub sukienkę i sandały są zbyt swobodne. Ale noszenie kompletu - i krawata, jeśli jesteś mężczyzną - jest zbyt formalne. Jeśli masz wątpliwości, lepiej zbyt często przybrać formę ubrań, niż zbyt niedbale. Ale gdzie jest linia?

Zapoznaj się z wytycznymi, które pomogą zdefiniować odpowiedni strój biznesowy dla mężczyzn i kobiet, a także ogólne porady dotyczące tego, w co się ubrać, a czego nie, w biurze i podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Business Casual Attire Basics

Kobiety

Kobiety powinny nosić kombinezon spódnicy lub sukienki, bluzkę, sweter, bliźniak, kurtkę (opcjonalnie) i wyroby pończosznicze (opcjonalnie) z zamkniętymi noskami. Sandały lub buty peep-toe mogą być dopuszczalne w niektórych biurach, ale w weekendy można zaoszczędzić na klapkach.

Mężczyźni

Dla mężczyzn odpowiedni strój biznesowy to luźne sukienki lub chinos, koszula z krawatem lub bez, ciemne skarpetki i buty. Unikaj noszenia koszul z polo na rozmowę kwalifikacyjną, nawet jeśli są one akceptowalne dla danej pracy.

Nie należy nosić jeansów ani szortów.

Dodatkowe zasady dotyczące ubioru, które należy wziąć pod uwagę

Spójrz zanim skoczysz: Jeśli nie masz doświadczenia w pracy, unikaj ubierania się, tak jak wybierasz się na piknik, dopóki nie zrozumiesz standardów firmy. Err jest po stronie konserwatywnych, a nie pojawia się w underdressed, dopóki nie sprawdzisz z HR lub współpracownikiem, aby ustalić, co dokładnie oznacza biznes dla Twojej firmy.

Podczas rozmów kwalifikacyjnych zawsze wybieraj bardziej formalną wersję business casual. Nawet jeśli się pojawisz, a Twój rozmówca jest ubrany w krótkie spodenki lub krótką spódniczkę, nie oznacza to, że będziesz się ubierać w ten sposób. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej chcesz zrobić dobre wrażenie, a częścią tego jest profesjonalny ubiór . Oto stroje, których nie powinieneś nosić podczas rozmowy kwalifikacyjnej , niezależnie od ubioru.

Zachowaj konsekwencję : jeśli nosisz profesjonalne i konserwatywne stroje od poniedziałku do czwartku, nie pokazuj się w piątek, by wyglądać nierozpoznawalnie. To prawda, nawet jeśli twoje biuro ma "przypadkowe piątki". W niedzielne piątki można się trochę ubrać.

W wielu firmach można na przykład nosić dżinsy.

Ale wybierz najlepsze dżinsy, a nie parę z plamami lub zgrywanie mankietami. Twój przypadkowy strój w piątek powinien być wystarczająco formalny, abyś mógł wygodnie udać się na niespodziewane spotkanie ze swoim szefem lub klientem.

Niezależnie od rodzaju firmy, dla której pracujesz, utrzymywanie spójnego wizerunku pomaga budować zaufanie i wiarygodność jako pracownika.

Weź pod uwagę swój kalendarz : Jeśli spotykasz się z klientami lub planujesz lunch biznesowy, ubierz się po konserwatywnej stronie, by szanować ludzi, z którymi się spotykasz; zaoszczędź wygodę na co dzień, kiedy będziesz w biurze przez cały dzień.

Czego nie wolno nosić, gdy dress code jest Business Casual

Gdy ubiór jest swobodny, nie należy nosić ulubionego starego t-shirtu, zgranych dżinsów, trampek lub klapek. Zapamiętaj część biznesową "biznesową" i zostaw swoje stare wygodne ubrania w domu; stroje nadal powinny być czyste, prasowane i dobrze dopasowane.

Unikaj odzieży z logo lub potencjalnie obraźliwych słów lub grafiki. Mężczyźni nie mają możliwości pominięcia golenia lub pójścia bez pasa. Kobiety nie powinny nosić niczego zbyt ciasnego, płynnego, krótkiego lub obciętego. Upewnij się, że paski biustonosza nie są widoczne. I dobrze jest zachować makijaż naturalny i skromny .

W co się ubrać, gdy nie ma kodu ubioru

Co nosisz, gdy w ogóle nie ma ubioru i prawie wszystko idzie? W jaki sposób casual jest zbyt przypadkowy? Oto wskazówki dla kobiet i mężczyzn, na co się ubrać do pracy i rozmowy kwalifikacyjne, gdy w ogóle nie ma ubioru .