Jak napisać list motywacyjny na staż rządowy

List motywacyjny to więcej niż podsumowanie twojego CV

List motywacyjny jest często wymagany i zalecany wraz z wnioskiem o pracę. Wyraża twoje zainteresowanie rolą, podsumowuje twoje kwalifikacje i próbuje pokazać, że jesteś inny niż inni kandydaci.

Co sprawia, że dobry list motywacyjny ?

Dobry list motywacyjny nie mówi pracodawcy, czego chcesz od pracy; mówi im, w jaki sposób im pomożesz. Pokazuje zalety i korzyści, jakie przyniesie na stanowisko i jak twoje dotychczasowe doświadczenie sprawi, że będzie to szybkie przejście.

Każdy przesłany list przewodni powinien być dostosowany do konkretnego opisu stanowiska. Szczególnie, gdy starasz się o pracę w rządzie, niezbędny jest zindywidualizowany list motywacyjny. Rządowe działy kadr często używają programów komputerowych do skanowania listów motywacyjnych, a użycie słów kluczowych z określonego opisu stanowiska pracy może pomóc w rozpoznaniu Twojej aplikacji.

Co powinien wyglądać list motywacyjny?

O ile listy motywacyjne były przesyłane pocztą lub faksem, są one wysyłane prawie wyłącznie pocztą elektroniczną wraz z CV. List przewodni dla stanowiska rządu wyglądałby jak poniżej:

Szanowny Panie Norton:

Chciałbym wyrazić swój entuzjazm, że staram się o stanowisko stażysty legislacyjnego w nowojorskiej Civil Liberties Union niedawno opublikowanej w The New York Times. Jako potencjalny absolwent Boston College w maju 20XX, z dużym doświadczeniem w pisaniu i administrowaniu oraz dużym zainteresowaniem prawem, porządkiem publicznym i prawami imigrantów , uważam, że jestem silnym kandydatem na stanowisko staży legislatora.

Opis stanowiska wskazuje, że poszukujesz kandydata z zaangażowaniem na rzecz swobód obywatelskich, który ma silną komunikację i umiejętności interpersonalne , doskonałe umiejętności pisania, umiejętności organizacyjne i kogoś, kto jest bardzo zorientowany na szczegóły. Jako major rządowy zajmujący się obecnie pisaniem pracy magisterskiej na temat prawa imigracyjnego i jako ktoś, kto regularnie uczestniczy w kilku blogach poświęconych zagadnieniom rządowym i imigracyjnym, stałem się biegłym i wprawnym pisarzem . Jako stażysta Mayor Jones w New Brunswick City Court House, rozwinąłem silne umiejętności interpersonalne, zdobyłem podstawową wiedzę o sprawach publicznych i szlifowałem moje umiejętności organizacyjne i administracyjne . Jako obecny stażysta i asystent Toma Jonesa, asystenta prawnego dla adwokata Billa Phillipsa, w New Brunswick w stanie Nowy Jork, dodatkowo udoskonaliłem swoje ilościowe i jakościowe umiejętności badawcze, edytorskie, pisarskie i administracyjne.

Jako dyrektor rządu spędziłem ostatnie cztery lata mojej kariery naukowej, koncentrując się na polityce imigracyjnej USA i prawach imigrantów. Brałem udział w kursach z amerykańskiej polityki, prawa imigracyjnego I i II, Dysydentowej myśli politycznej, polityki Kongresu, a także przeprowadziłem kilka projektów badawczych we współpracy z profesorem Jackiem Barnesem z Boston College. W mojej analizie przypadków zbadano prawa obywatelskie mniejszości, którym odmówiono ostatnio pracy, w której okazało się, że mają pełne kwalifikacje. Pracując nad moją tezą, wiele się nauczyłem o procesie prowadzenia badań prawnych i pisaniu na temat sporów dotyczących praw obywatelskich .

Celowałem w moich pracownikach akademickich oraz w poprzednich stażach i miejscach pracy i uważam, że byłbym atutem, gdybym został wybrany do stażu w New York Civil Liberties Union.

Zadzwonię w ciągu tygodnia, aby omówić moją kandydaturę i sprawdzić, czy możemy uzgodnić dogodny dla obu stron czas, w którym będziemy mogli mówić.

Dziękuję za poświęcony czas i uwagę, i czekam na odpowiedź.

Z poważaniem,

Jim Smith