Dowiedz się, jak utworzyć wznowienie rekrutacji

Podobnie jak większość pisanie CV, pisanie CV w college'u może wydawać się znacznie trudniejsze niż w rzeczywistości. Najważniejszą i najtrudniejszą częścią pisania CV jest rozpoczęcie. Tak, przezwyciężenie zwlekania z pisania CV jest naprawdę najtrudniejsze. Ponieważ życiorys jest wykorzystywany nie tylko do ubiegania się o staże i miejsca pracy, konieczne jest, aby je zrealizować, ponieważ najprawdopodobniej będziesz go potrzebować również w przypadku ubiegania się o przyjęcie do college'ów.

Sekcje do uwzględnienia w podsumowaniu aplikacji w college'u

Podanie o poradę do college'u

 1. Każde doświadczenie powinno być włączone w odwrotny porządek chronologiczny, zaczynając od najnowszego.
 2. Ważne jest, aby wymienić wyjątkowe doświadczenia, które pomogą odróżnić się od innych kandydatów.
 3. Bądź konsekwentny podczas pisania swojego CV - skróty, kropki, wielkie litery, daty.
 4. Podaj osoby, które zgodziły się napisać rekomendację z kopią Twojego CV.
 5. Poproś jedną lub więcej osób o sprawdzenie swojego CV przed jego wysłaniem.
 1. Last but not least - Korekta, korekta, korekta!

Czego oczekuje Departament Rekrutacji w Resume College

 1. Chociaż może nie pracowałeś wiele zadań, wznowienie college'u mówi wiele o tym, kim jesteś, co sprawia, że ​​tworzysz coś, co pokazuje twoje osobiste umiejętności, zainteresowania i wartości i zmusza do wyrażenia w słowach tego, co zrobiłeś do tej pory.
 1. Możesz uwzględnić zajęcia, które uważasz za warte uwagi, które byłyby dobrym uzupełnieniem całego dokumentu. Jeśli uczestniczyłeś w kursach na poziomie college'u, jest to również dobre rozwiązanie.
 2. A co z działaniami? Powiedzmy, że jesteś sportowcem lub posiadasz zdolności muzyczne lub artystyczne, szkoła też chce o tym wiedzieć. Być może robiłeś dużo pracy ochotniczej lub zbierania funduszy w szkole średniej, co może być również warte odnotowania dla nich, aby zrozumieć twoje osobiste wartości i jakie rzeczy są dla ciebie ważne.
 3. Ubiegając się o przyjęcie do college'u wystarczy jedno stronicowe CV . Jeśli masz ogromną ilość doświadczenia w pisaniu lub laboratorium, umieść to również tam. Jeśli przejdzie do dwóch stron, upewnij się, że warte są tego doświadczenia i postaraj się, aby druga strona była tak kompletna, jak to tylko możliwe. Pamiętaj też o podaniu imienia i nazwiska oraz strony 2 na górze drugiej strony. W ten sposób, jeśli strony powinny zostać rozdzielone, dział ds. Przyjęć nie będzie musiał się martwić o ponowne rozpatrzenie niepełnego wznowienia procesu.
 4. Oprócz wielu istotnych informacji, które należy uwzględnić w swoim CV, ważne jest, aby upewnić się, że jest dobrze napisany. Życiorys, który jest napisany słabo, może zostać odrzucony bez względu na to, jak udane było dotychczas.
 1. Najlepszym scenariuszem jest dobrze napisane CV, które pokazuje osiągnięcia i zaangażowanie w szereg działań.

Wskazówki dotyczące pisania skutecznego CV

Uwzględnij wszystkie informacje, które wyróżnią Cię w procesie rekrutacji na studia.

 1. W swoim CV ważne jest, aby podać wszelkie informacje, które są cenne dla Departamentu Rekrutacji. Jeśli otrzymałeś nagrody lub ukończyłeś # 3 w swojej klasie, pamiętaj, aby uwzględnić te informacje w swoim CV. Teraz może wydawać się to nie myślenia, ale nie mogę powiedzieć, ile CV wznawia się tam, gdzie zostało to pominięte. Skromność w życiorysie może być mordercą. W prawdziwym życiu może ci on pasować, ale gdy starasz się zdobyć szacunek i uwagę w procesie rekrutacji w college'u, ważne jest, aby ta informacja została uwzględniona.
 1. Chociaż ważne jest, aby uwzględnić swoje osiągnięcia, równie ważne jest, aby nie upiększać ich do punktu, w którym są niewiarygodne i nie do końca prawdziwe. Ozdabianie w CV może być równie szkodliwe, jak nieuwzględnienie ważnych informacji, które wyróżniają Cię.

Użyj Punktów Bulletowych, aby opisać swoje doznania

Opisując swoje doświadczenia z CV , najskuteczniej jest je uwzględnić za pomocą wypunktowania. Ułatwia to komisji dokonanie przeglądu i sprawia, że ​​bardziej skuteczne stają się Twoje doświadczenia.

Ważne wskazówki dotyczące używania punktorów:

Uwzględnij istotne informacje, które pozwolą uzyskać pozytywne wrażenie

Ponieważ masz tylko jedną stronę (najwyżej dwie), aby zapisać wszystkie swoje doświadczenia, ważne jest, abyś zawierał informacje, które pokazują doskonałe oceny, nagrody, zajęcia przywódcze, umiejętności prezentacji, a także indywidualne możliwości twórcze, takie jak muzyka, sztuka, pisanie i / lub doskonała komunikacja i umiejętności interpersonalne. To właśnie te cechy sprawią, że wyróżnisz się spośród innych kandydatów.

Przykłady

Edukacja: