The One-Page Resume

Kiedy twoje CV może przekroczyć jedną stronę?

Chcesz tego stażu - źle. Jednym z pierwszych kroków, które podejmiesz, by go zniszczyć, jest niesamowite życiorys. Chcesz, żeby była idealna, a to wymaga kilku pytań. W jaki sposób można uzyskać wszystko, co chcesz powiedzieć na jednej stronie, a jest to dwu- lub trzy stronicowe wznowienie naprawdę problem? Czy długość CV jest tak ważna dla pracodawców?

Dolna linia

Wszystkie są dobrymi pytaniami, ale niestety nie ma jednej łatwej odpowiedzi.

Twoje CV powinno odzwierciedlać twoje wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Dla studentów oznacza to, że odpowiednie zajęcia, praca ochotnicza i zajęcia mogą być uwzględnione w twoim CV - i, w rzeczywistości, być może będziesz musiał uwzględnić to wszystko, aby uzyskać CV, aby wypełnić jedną stronę, jeśli jeszcze nie masz rozległych doświadczenie zawodowe.

Ale co z twoją licealistką i pisaniem, które zrobiłeś dla swojej szkolnej gazety? Może uprawiałeś sport od czasów gimnazjum, a po drodze zdobywałeś kilka wybitnych nagród. Trudno po prostu odrzucić całą tę ciężką pracę, ale ...

Zachowaj to znaczenie

Kluczem do wznowienia pisania jest znaczenie. Czy doświadczenie, które chcesz uwzględnić, ma związek ze stażem lub stanowiskiem, o które się ubiegasz? Wysokie honory i nagrody to zazwyczaj dobry pomysł, aby zachować swoje CV, przynajmniej przez pewien okres czasu. Odzwierciedlają one twoje zaangażowanie i skuteczność. Ale zanim skończysz studia, możesz zacząć pomijać niektóre, jeśli nie wszystkie, doświadczenia z liceum.

Przeniesienie go na jedną stronę

Istnieje kilka sposobów na zmniejszenie CV . Usuń niektóre z doświadczeń, skróć pociski, usuń niepotrzebne słowa i artykuły, takie jak, a, i, i ogranicz swoje doświadczenia do tych, które są istotne dla stanowiska, o które się ubiegasz. Jeśli zrobiłeś to wszystko i twoje CV wciąż się kończy, ale tylko jedna lub dwie linie, spróbuj zmienić marginesy lub zmienić puste przestrzenie między kategoriami na mniejsze czcionki.

Ale jeśli twoje CV jest pełne wykształcenia, odpowiednich doświadczeń, wolontariatu i działań związanych ze społecznością, publikacjami, warsztatami / szkoleniami, umiejętnościami komputerowymi i językowymi, być może trzeba będzie utworzyć dwustronicowe CV. Jeśli Twoje CV ma więcej niż jedną stronę, pamiętaj o umieszczeniu swojego nazwiska i "strony 2" na drugiej stronie. Wypełnij przynajmniej 75 procent drugiej strony.

Użyj rozumu

Jednokartkowe CV jest idealne, jeśli możesz podać wszystkie istotne informacje, które chcesz przekazać pracodawcy, i przekonać go, że jesteś najlepszym kandydatem do pracy. Skup się na pracodawcy i na tym, co chciałby o tobie wiedzieć. Jeśli zrobienie jednostronicowego wznowienia oznacza, że ​​tracisz wiele informacji, które mogą decydować o tym, czy ostatecznie dostaniesz staż lub pracę, wybierz drugą stronę.