Pięć łatwych kroków, które poprawią Twój list motywacyjny i zyskasz poczucie własnej wartości

Dobrze napisany list motywacyjny może być tym, czym zajmuje się wylądować na stażu

Dobrze napisany list motywacyjny może być wszystkim, czego potrzeba, aby postawić stopę w drzwiach pracodawcy. Możesz użyć listu motywacyjnego jako komplementu do swojego CV . Upewnij się, że twoja jest prawidłowo złożona. Być może słyszeliście po drodze, że listy przewodnie nie mają znaczenia, ale pracując z pracodawcami stwierdzam, że wielu z nich mówi o znaczeniu dobrego listu motywacyjnego io tym, jak często może ono wpływać na proces podejmowania decyzji.

List motywacyjny to kolejny sposób, aby pomóc Ci się wyróżnić, więc nie przegap tej okazji, aby się zauważyć.

Ważne jest, aby pamiętać, że celem dobrze napisanego listu motywacyjnego i CV jest wylądowanie wywiadu , a nie staż czy praca. Opracowanie listu motywacyjnego i życiorysu to dopiero początek procesu, ale jest on najważniejszy, ponieważ jest to potrzebne, aby znaleźć się przed pracodawcą, aby mieć szansę osobiście się nim zająć.

Co uwzględnić w liście motywacyjnym

Nie ma dobrego ani złego sposobu na napisanie listu motywacyjnego, ale istnieją nieskuteczne i skuteczne listy przewodnie , więc ważne jest, aby znać różnicę. Efektywny list motywacyjny zapewnia pracodawcy migawkę tego, kim jesteś, wraz z ważnymi informacjami na temat twojej wiedzy, umiejętności i osiągnięć. Odpowiednio zastosowane dokumenty mogą ożywić Twoje doświadczenie akademickie, wolontariackie i poprzednie oraz staż i podkreślić swoje unikalne kwalifikacje na staż lub pracę.

Pisząc angażujący, kreatywny list motywacyjny z myślą o firmie i opisie stanowiska, sformułujesz dokument skupiający się na konkretnych umiejętnościach wymaganych do wykonania zadania. Patrząc na misję firmy i specyficzne kwalifikacje dla każdego stażu, będziesz miał wszystko, czego potrzebujesz, aby napisać skuteczny list motywacyjny .

Koncentracja dobrze napisanego listu motywacyjnego:

Dobrze napisany list motywacyjny jest napisany z myślą o pracodawcy. Tak wiele listów motywacyjnych, które otrzymują pracodawcy, zawiera informacje od kandydatów na temat tego, co konkretny staż może dla nich zrobić. Na przykład: "Myślę, że ten staż będzie doskonałą okazją, aby nauczyć mnie więcej na temat rynków finansowych i pomoże mi dowiedzieć się więcej o umiejętnościach, których będę potrzebować, poszukując pracy w pełnym wymiarze czasu". W rzeczywistości pracodawcy nie dbają o to, Staż będzie dla ciebie, ale to, co chcą wiedzieć, to to, co przynosisz do stołu i co masz do zaoferowania.

5 prostych kroków do ulepszenia listu motywacyjnego:

  1. Zaadresuj list motywacyjny do właściwej osoby: znalezienie nazwiska właściwej osoby, która zajmie się Twoim listem motywacyjnym, zdecydowanie sprawi, że się wyróżni. Jeśli nazwa nie jest widoczna na stażu lub liście ofert pracy, spróbuj zadzwonić do firmy, aby sprawdzić, czy możesz uzyskać imię i nazwisko kierownika ds. Zatrudnienia lub przełożonego w dziale. Daj się zauważyć, nie używając nieefektywnego, nadużywanego "Do kogo to może martwić".
  2. Przyciągnij uwagę czytelnika: wiele listów motywacyjnych i życiorysów trafia natychmiast do kosza z powodu słabego listu motywacyjnego. Miejsce na początek pisania listu motywacyjnego jest na samym początku. Niezwykle ważne jest dołączenie czegoś do tego pierwszego akapitu, aby przyciągnąć uwagę czytelnika. Korzystając z niektórych kluczowych pojęć zawartych w opisie praktyki, poprosisz czytelnika, aby zauważył i chciał przeczytać więcej. Upewnij się, że celujesz w każdą z listów przewodnich i unikasz pokusy wysłania tej samej litery (lub bardzo podobnej) dla każdej pozycji, do której się stosujesz.
  1. Spraw, aby Twój list motywacyjny się wyróżniał: pamiętaj, aby umieścić go w liście przewodnim, aby wyróżnić się. Może to być doświadczenie akademickie lub poprzedni staż lub praca, które zwrócą uwagę pracodawcy. Może to być również konkretne osiągnięcie, a może honor lub nagroda, które zwrócą uwagę czytelnika i wylądują w "tak" stosie obecnych kandydatów do grup. Jeśli zakończyłeś studia za granicą , może to być świetnym sposobem na pokazanie swojej wyjątkowości i zilustrowanie umiejętności dostosowywania się i współdziałania z innymi.
  2. Upewnij się, że Twój list motywacyjny jest wolny od błędów: błędy ortograficzne i / lub gramatyczne w liście przewodnim lub wznowieniu nie są akceptowane. Bez względu na to, jak kwalifikujesz się do stażu lub pracy, prawdopodobieństwo, że zostaniesz wezwany na rozmowę kwalifikacyjną, będzie bardzo małe, jeśli pracodawca uzna, że ​​stanowisko nie jest dla ciebie wystarczająco ważne, jeśli wysyłasz dokument, który nie jest błędem. wolny.
  1. Poproś o rozmowę kwalifikacyjną: dlatego, że postępujesz zgodnie z 4 najważniejszymi wskazówkami i 5 najłatwiejszymi krokami do poprawy swojego CV, czas poprosić o wywiad. Ponieważ ogólnym celem napisania świetnego CV i listu motywacyjnego jest uzyskanie wywiadu, dlaczego nie uwzględnić konkretnej prośby bezpośrednio w treści listu motywacyjnego. Przykładem tego może być: "Jestem bardzo podekscytowany możliwością odbycia stażu w The Smith Corporation i chętnie odpowiem na wszystkie pytania przez telefon. Jestem również dostępny, aby przyjść na rozmowę kwalifikacyjną w dowolnym czasie podczas przerwy zimowej (23 grudnia - 20 stycznia) ".

Nie zostawiaj listu motywacyjnego przypadkiem; poświęć czas na napisanie skutecznego listu, aby zwiększyć szanse na skontaktowanie się przez pracodawcę na rozmowę kwalifikacyjną. Chociaż zaleca się, aby ubiegać się o jak największą liczbę staży w danej dziedzinie, jeszcze ważniejsze jest, aby upewnić się, że twoje dokumenty są dobrze napisane, nawet jeśli oznacza to, że ubiegasz się o mniejszą liczbę pracodawców.