Przykładowe CV dla praktyki artystycznej

Jak napisać CV na staż bez wielu doświadczeń

Jeśli jesteś w college'u i planujesz karierę w sztuce, spotkasz się z dużą konkurencją w tej dziedzinie. Niezależnie od tego, czy jesteś malarzem, czy grafikiem, branża ma wiele osób, które próbują się włamać i znaleźć pracę. Uzyskanie stażu w firmie, czy to za pośrednictwem galerii sztuki, czy agencji, może być ważnym krokiem w budowaniu udanej kariery.

Aby otrzymać ofertę na praktykę artystyczną, będziesz potrzebować mocnego CV.

Aby zdecydować, co uwzględnić, zastanów się, jakie masz doświadczenie. Oceń swoje zajęcia, wszystkie kluby szkolne, do których dołączyłeś, twoje hobby i wszelkie osobiste zainteresowania. Jeśli interesujesz się tym, jeśli założyłeś sklep internetowy i sprzedałeś swoje obrazy, jest to niesamowite osiągnięcie, które powinieneś podkreślić potencjalnym pracodawcom.

Dołącz przegląd tego, co przyniesiesz na staż, na przykład oko za szczegóły, zainteresowanie sztuką współczesną lub organizacją. Podkreślenie, co możesz dla nich zrobić, a nie to, co mogą dla ciebie zrobić, to świetny sposób, aby wyróżnić się spośród innych kandydatów. Każde oprogramowanie, z którym masz doświadczenie, takie jak projekty graficzne lub programy do edycji zdjęć, to także przydatne umiejętności, które powinieneś uwzględnić.

Zajęcia z kolegium, zainteresowanie sztuką i doświadczenie artystyczne to podstawowe elementy skutecznego CV. Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć staż artystyczny, zacznij od własnej uczelni i innych lokalnych uczelni.

Wiele uczelni ma własne muzea i galerie, w których studenci mogą się uczyć, wykładać i stażystów, aby zdobyć praktyczne doświadczenie w pracy artystycznej. Może to być świetny sposób na zdobywanie doświadczenia, uczenie się od pracowników i nawiązywanie kontaktów z innymi specjalistami z branży artystycznej.

Przykładowa praktyka Art Internship Resume

Samantha R. Gray
54 East Connecticut Avenue
Ocean City, NJ 08226
sgray@ocean.edu
(Home) (302) 333-5555
(Celi) (313) 444-6666

EDUKACJA

Pratt Institute School of Art and Design , Brooklyn, NY, 20 kwietnia
Kawalerowie w edukacji i projektowaniu artystycznym
Ogólna GPA: 3,32; Edukacja artystyczna GPA: 3,45; Honor Society 20XX - 20XX

Studia za granicą , Uniwersytet Paryski, Paryż, Francja, wiosna 20XX
Ukończył kursy z historii sztuki, projektowania artystycznego, kompozycji artystycznych, edukacji artystycznej

ISTOTNE DOŚWIADCZENIE

CityArts , Nowy Jork, Nowy Jork, lato 20XX
Stażysta