Dowiedz się, jak uruchomić Cat Cafe

Czy chcesz rozpocząć niezwykły biznes zwierząt ? Powinieneś rozważyć kawiarnię dla kotów, biznesową mieszankę, która przecina kawiarnię z centrum adopcyjnym dla zwierząt. Właściciele kawiarni dla kotów płacą godzinową opłatę za grę z kotami, ciesząc się latte i pieczywem.

Kawiarnia dla kotów jest jednym z najgorętszych trendów w branży zwierzęcej w ostatnim dziesięcioleciu. Pierwsza kawiarnia dla kotów powstała na Tajwanie w 1998 roku, a koncepcja stała się szalenie popularna w Japonii około 2004 roku.

Od tego czasu trend stał się globalny, a obecnie w całej Azji, Australii, Europie i Ameryce Północnej pojawiają się koty kotów.

Koty kotów naprawdę zaczęły pojawiać się w Stanach Zjednoczonych pod koniec 2014 roku, zarówno w wyskakujących, jak i stałych lokalizacjach, pojawiających się w wielu dużych miastach, takich jak San Francisco, Nowy Jork, Los Angeles, Waszyngton, Portland, Seattle i Dallas. Jak więc możesz stać się częścią tego nowego, gorącego niszowego rynku? Oto kilka kroków, które należy podjąć, aby rozpocząć własną działalność gospodarczą:

Wybierz nazwę firmy

Nazwa, którą wybierzesz dla swojej kawiarni będzie widoczna na wszystkich materiałach reklamowych, wizytówkach, dokumentach prawnych, umowach najmu, stronach internetowych, kontach społecznościowych i oznakowaniu. Jest to bardzo ważna część Twojej firmy, więc spróbuj wybrać coś niezapomnianego i wyjątkowego. Krótkie przeszukanie nazwisk kafejek w kawiarni mieściło się w zakresie od bardzo prostych (The Cat Cafe) do zabawnie kreatywnych (Crumbs i Whiskers).

Utwórz biznesplan

Biznesplan powinien obejmować wszystkie aspekty twojego rozruchu. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę wszystkie elementy potrzebne do uruchomienia firmy, w tym dokumenty prawne, konta bankowe, numery identyfikacji podatkowej, licencje biznesowe i inne. Istnieje wiele stron internetowych poświęconych procesowi tworzenia szczegółowych biznes planów dla nowych przedsięwzięć.

Powinieneś także stworzyć zespół ekspertów, którzy pomogą ci w tym procesie.

Badaj lokalne przepisy i ograniczenia

Niezwykle ważne jest poznanie przepisów dotyczących zdrowia, które mogą wpłynąć na zdolność zwierząt i produktów spożywczych w tym samym obszarze. Twoje miasto lub okręg może wymagać, abyś utrzymywał oddzielne obszary dostępu do restauracji i kotów. Powinieneś również zwrócić się do lokalnych agencji o licencje i pozwolenia na zagospodarowanie przestrzenne, które będą potrzebne. Będą również kontrolować obłożenie kawiarni (ilu patronów będzie mogło wejść do kawiarni w tym samym czasie).

Określ swój model działania

W większości kawiarni dla kotów pobierane są godzinne opłaty za wstęp do kawiarni i interakcja z kotami w miejscu zamieszkania. Niektóre oferują bezpłatne napoje lub lekkie przekąski w tym modelu, podczas gdy inne pobierają opłaty za napoje. Kilka kawiarni dla kotów oferuje dostęp do kotów bez dodatkowych opłat, gdy klient kupuje żywność lub napoje.

Musisz również ustalić, czy zezwalasz na ruch pieszy, czy też będziesz miał system oparty na rezerwacji. Większość kafejek jest tak popularna, że ​​system rezerwacji jest niezbędny, szczególnie w godzinach szczytu. Niektórzy właściciele kawiarni pozwalają również klientom wynająć całą przestrzeń na prywatne imprezy.

Zabezpiecz lokalizację

Ważne jest, aby znaleźć lokalizację kawiarni, która będzie łatwo dostępna dla klientów, najlepiej w dobrze widocznym miejscu z dużą ilością darmowego parkingu. Będziesz musiał również znaleźć architekta lub projektanta, który może zaktualizować przestrzeń, aby wygodnie pomieścić klientów i koty. Upewnij się, że tworzysz obszar z dala od klientów, w których koty mogą się odprężyć, aby się zrelaksować, zjeść lub skorzystać z kuwety.

Współpracuj z lokalnymi organizacjami ratowniczymi kotów

To duży plus, jeśli klienci kawiarni mogą ubiegać się o adopcję kotów i kociąt, które spotykają podczas swoich wizyt, a Twoja firma odniesie korzyści z przynależności do grup ratowniczych w społeczności. Nawiąż relacje z miejscowymi schroniskami dla zwierząt i schroniskami, aby zaludnić swoją kawiarnię. Prawdopodobnie będziesz potrzebować średnio 10 do 15 kotów, w zależności od wielkości kawiarni.

Powinieneś również założyć konto u miejscowego lekarza weterynarii, aby zapewnić niezbędne egzaminy zdrowotne lub zabiegi dla kotów.

Określ menu i ceny

Poza ustaleniem, czy będzie opłata za dostęp do kawiarni, jak wspomniano wcześniej, musisz również zdecydować, jakie produkty spożywcze i napoje będą oferowane na sprzedaż. Podasz tylko napoje? Czy podasz jakieś napoje alkoholowe? Czy zaoferujesz lekkie przekąski, artykuły piekarnicze, sałatki lub kanapki? Czy zaoferujesz bezpłatne lub nieograniczone uzupełnianie napojów? Czy przygotujesz przedmioty na miejscu lub przyniesiesz je z innych restauracji?

Stwórz stronę internetową

Witryna internetowa jest kluczowym elementem każdej działalności związanej z hodowlą zwierząt domowych. Poświęć czas na stworzenie wysokiej jakości strony internetowej z systemem rezerwacji online, profilami kotów aktualnie w kawiarni (ze zdjęciami), przyciskiem rejestracji biuletynu e-mail, linkami do kont mediów społecznościowych, blogiem, wskazówkami dojazdu do Twojej lokalizacji , informacje o cenach i obszar do zakupu markowych produktów. Strona powinna również zawierać kilka wysokiej jakości zdjęć z pozycji menu, kącik do siedzenia i miejsca do zabawy dla kota.

Opracuj towar

Pamiętaj, aby opracować niektóre produkty (takie jak koszule, czapki lub inne upominki), które zawierają nazwę i logo kawiarni. Kocie kawiarnie to duże wydarzenie turystyczne, a sprzedaż może być bardzo silna dla pamiątek. Niektóre kawiarnie sprzedają również produkty dla zwierząt domowych, takie jak łóżka, obroże i nosidełka.

Uruchom kampanię reklamową

Ważne jest, aby skontaktować się z lokalnymi mediami w celu promowania wiadomości, że koncepcja kawiarni będzie docierać do Twojej okolicy. Lokalne spoty telewizyjne mogą wzbudzić duże zainteresowanie opinii publicznej, a ukierunkowane reklamy w mediach społecznościowych również mogą być bardzo skuteczne, aby je wypromować. Pamiętaj, aby opracować efektowne logo, które będzie używane na wizytówkach, drukowanych reklamach w mediach społecznościowych i strojach pracowników.