Wskazówki, jak nazwać firmę dla zwierząt domowych

Uruchomienie firmy dla zwierząt domowych może być skomplikowanym przedsięwzięciem, a jednym z najtrudniejszych aspektów tego procesu jest często wybór właściwej nazwy firmy (pod warunkiem, że nie stajesz się częścią franszyzy dla zwierząt domowych, gdzie używanie ustalonej nazwy jest daną ). Wybrana nazwa firmy nadaje ton całemu przedsiębiorstwu i jest pierwszą rzeczą, na którą potencjalny klient natknie się w materiałach reklamowych i marketingowych.

To sprawia, że ​​nazwa firmy jest niezwykle istotną częścią ogólnego biznesplanu.

Oto 7 wskazówek, jak poruszać się po procesie nazywania nowej firmy dla zwierząt domowych

Wybierz nazwę wyraźnie identyfikującą firmę i jej usługi

Bardzo ważne jest, aby wybrać nazwę, która jest opisowa i daje potencjalnym klientom wgląd w tożsamość firmy. Nazwa firmy jest podstawą Twojej marki. Powinien jasno określić, co robisz i jak to robisz. Coś takiego jak "Waggin Tails" lub "Good Dog LLC" nie będzie go kroić. Czy są to firmy zajmujące się zakładaniem zwierząt domowych , groomerami , psimi spacerowiczami , psimi usługami szkoleniowymi ? Musisz mieć charakter opisowy. "Waggin Tails Pet Hotel" lub "Good Dog Obedience Training" będą lepszymi opcjami.

Unikaj nadużywających się zwrotów branżowych, powszechnie używanych jako nazwy firm

Osoby wchodzące do branży zwierząt domowych powinny starać się unikać nadużywania nazw firm takich jak "Arka Noego", "Lucky Dog" czy "Bow Wow". Właściciele zwierząt kochają twórcze nazwy firm, więc ważne jest, aby wymyślić coś innego i chwytliwe .

Nie zadowalaj się nadużywanymi zwrotami, które są już wszechobecne na rynku. Umieść swój własny spin na nazwę i uczyń go swoim własnym.

Uważnie rozważ swoją grupę docelową

Powinieneś rozważyć docelowych odbiorców swojej firmy i upewnić się, że wybrana przez ciebie nazwa trafi do tego tłumu. Pomyśl o konkretnych słowach, które mogą wzbudzić zainteresowanie Twoją firmą, i upewnij się, że nazwa Twojej firmy przyniesie im pozytywne pierwsze wrażenie.

Firmy dla zwierząt domowych często mają nazwy, które są grą słów takich jak "Shampoodle Mobile Pet Grooming ", "Tin Woof Inn" lub "See Spot Eat: A Doggie Bakery ".

Staraj się, aby imię było krótkie i na temat

Zawsze dobrze jest utrzymywać nazwę swojej firmy w rozsądnie krótkim i prostym brzmieniu. Zawsze możesz dodać opisowy motto lub motto do wizytówek i materiałów reklamowych, ale sama nazwa powinna być ostra i czysta. Wiele firm dla zwierząt domowych podaje dokładną usługę oferowaną w nazwie (np. Szkolenie psów, karmienie zwierząt domowych, butik dla zwierząt domowych lub hotel dla zwierząt domowych).

Nie kopiuj konkursu

Niezwykle ważne jest, aby nie wybierać nazwy, która brzmi zbyt podobnie do ustalonej firmy, zwłaszcza jeśli ta firma działa również na danym obszarze. Chcesz czegoś wyjątkowego i niezapomnianego, a na pewno nie chcesz mylić z konkurentem (lub być postrzeganym jako naśladowca) przez potencjalnych klientów

Upewnij się, że nazwa firmy jest dostępna

Sprawdź dostępność potencjalnej nazwy, aby upewnić się, że nie jest już znakiem towarowym ani nie jest używana. Naruszenia znaków towarowych często prowadzą do procesów sądowych i kosztownych opłat prawnych. Po upewnieniu się, że nazwa jest dostępna, powinieneś ją zarejestrować we wszystkich odpowiednich stanowych i lokalnych agencjach.

Sprawdź, czy nazwa domeny jest dostępna dla strony internetowej

Powinieneś sprawdzić, czy nazwa domeny witryny jest dostępna jako część procesu wyszukiwania nazw. Zabezpieczenie nazwy domeny internetowej jest absolutnie kluczowe dla branży domowych zwierząt domowych. Większość tradycyjnych sklepów domowych dla zwierząt domowych również tworzy strony internetowe w ramach ich strategii reklamowych i marketingowych, aby wspierać zamówienia online lub reklamować oferowane produkty i usługi.