Jak rozpocząć mobilny salon pielęgnacyjny dla psów

Mobilne salony pielęgnacyjne dla psów stają się coraz bardziej popularne w ostatnich latach. Wykonując kilka prostych kroków, możesz z powodzeniem uruchomić i obsługiwać własną firmę do pielęgnacji psów.

Doświadczenie

Pierwszym krokiem do otwarcia własnej firmy zajmującej się salonem pielęgnacji psów jest zdobycie doświadczenia w pielęgnacji różnych psów poprzez profesjonalne szkolenie lub praktyczny staż u doświadczonego groomera.

Podczas gdy certyfikacja nie jest wymagana, aby zostać groomerem, niektóre groomers zdecydują się ubiegać o uzyskanie dyplomu jako National Master Groomer poprzez National Dog Groomer's Association of America.

Praca dla ustalonego salonu pielęgnacji przed rozpoczęciem własnej pracy może okazać się korzystna, ponieważ ta ekspozycja przybliży Cię do prowadzenia tego typu działalności.

Wcześniejsze doświadczenie w pracy ze zwierzętami w innych zawodowych rolach, takich jak technik weterynarii, opiekun zwierząt czy trener psów to dodatkowy plus, ponieważ zapoznaje Cię z psim zachowaniem i skutecznym radzeniem sobie z psami w różnych sytuacjach.

Rozważania biznesowe

Przed otwarciem działalności związanej z utrzymaniem zwierząt domowych należy wziąć pod uwagę różne kwestie biznesowe i prawne. Ważne jest, aby skonsultować się z księgowym lub innym doświadczonym doradcą odnośnie do wad i zalet tworzenia firmy jako firmy jednoosobowej, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub innego podmiotu.

Powinieneś również skontaktować się z lokalnym samorządem w sprawie wszelkich zezwoleń, które mogą być potrzebne do prowadzenia mobilnego salonu pielęgnacyjnego na danym obszarze. Wymagania dotyczące funkcjonowania firmy mobilnej mogą się różnić w zależności od miasta. Powinieneś także rozważyć uzyskanie polisy ubezpieczenia biznesowego oprócz podstawowej polisy ubezpieczenia pojazdu.

Mobilny pojazd i wyposażenie

Większość ruchomych maszyn do golenia działa z dużej furgonetki lub przyczepy. Są to zazwyczaj specjalnie przystosowane pojazdy, które zostały wyposażone w generator, gniazdka elektryczne, oświetlenie, stoły do ​​pielęgnacji, bieżącą wodę i wannę. National Highway Traffic Safety Administration ustala standardy dla producentów pojazdów i przetwórców.

Mobilne salony pielęgnacyjne muszą być wyposażone we wszystkie standardowe narzędzia do pielęgnacji, takie jak maszynki do strzyżenia, nożyczki, nożyce, szampony, pędzle, suszarki, maszynki do strzyżenia paznokci, produkty do czyszczenia uszu, bandany i kokardy.

Zdefiniuj obszar usługi

Następnym krokiem jest zdefiniowanie konkretnego obszaru, w którym będziesz podróżować do klientów usługowych z firmą mobilnej pielęgnacji. Możesz chcieć podróżować przez małe miasteczko lub po prostu skupić się na jednej części dużego miasta lub obszaru metropolitalnego. Inną opcją jest przyjmowanie spotkań w różnych obszarach w określone dni tygodnia.

Mobilne groomerskie psy mogą skorzystać z planowania wizyt w kompleksach apartamentów, budynkach mieszkalnych, kompleksach biurowych lub centrach mieszkalnych z opieką, aby obsłużyć kilku klientów w jednym miejscu w danym dniu. Zapewnia wspaniałe oszczędności czasu i podróży dla mobilnego groomera.

Cena swoich usług

Przy wycenie kosztów indywidualnej wizyty w zakładach pielęgnacyjnych należy wziąć pod uwagę rasę psa, rodzaj krojonego mięsa oraz czas potrzebny na ukończenie wizyty. Jeśli w Twojej okolicy są inne mobilne urządzenia do pielęgnacji, powinieneś wyceniać swoje usługi w konkurencyjny sposób.

Twoje ceny będą prawdopodobnie wyższe niż ceny w sklepach z cegły i zaprawy z powodu dodatkowych kosztów operacyjnych dla benzyny, utrzymania pojazdu i czasu spędzonego na podróżowaniu pomiędzy spotkaniami. Tę dodatkową opłatę za wygodę zwykle oczekują klienci, którzy cenią fakt, że usługa dociera do ich domu i oszczędza czas i podróż.

Skromna dopłata w stosunku do standardowej (niemobilny groomer) wydaje się być akceptowalna dla większości klientów zajmujących się utrzymaniem czystości. Spotkania wcześnie rano, wieczorem lub w weekendy mogą wymagać dodatkowej premii za wygodę.

Reklamować

Najlepszym miejscem na reklamę jest sam pojazd do pielęgnacji mobilnej. W widocznym miejscu należy umieścić logo firmy i dane kontaktowe na bokach i tyłach pojazdu, czy to przez niestandardowe malowanie, czy za pomocą dużych magnesów przymocowanych do drzwi.

Dodatkowe ogłoszenia można zamieszczać na tablicach ogłoszeń w klinikach weterynaryjnych, schroniskach dla zwierząt, sklepach zoologicznych lub innych przedsiębiorstwach związanych z produkcją zwierzęcą. Możesz również być w stanie opracować obustronne porozumienie o skierowaniu z lokalnymi dostawcami usług dla zwierząt, takimi jak pieski , opiekunowie, psiaki i fotografowie .

Możesz również rozważyć przyznanie specjalnej zniżki dla klientów po raz pierwszy, a także klientów, którzy polecają Ci swoich znajomych. Stworzenie strony internetowej lub biuletynu e-mailowego może również stworzyć dodatkową ekspozycję reklamową i informować aktualnych klientów o harmonogramie i ofertach promocyjnych.