Jak napisać biznesplan dla zwierząt domowych

Posiadanie szczegółowego biznesplanu jest jednym z pierwszych zleceń wszelkiego rodzaju startupów, a nawet długoletniej działalności. Każdy rodzaj działalności wymagającej uruchomienia, rozbudowy lub innego kapitału, niezależnie od tego, czy jest to sklep zoologiczny, firma zajmująca się pielęgnacją zwierząt domowych, prowadzenie przedszkoli czy inne przedsiębiorstwo, wymaga tego.

Głównym powodem, dla którego będziesz potrzebować solidnego biznesplanu, jest zdobycie funduszy. Każda instytucja, za pośrednictwem której spróbujesz uzyskać pożyczkę lub potencjalni inwestorzy, poprosi Cię o to, aby określić twoje kwalifikacje do prowadzenia działalności gospodarczej.

Nawet jeśli nie poszukujesz źródła finansowania i / lub prowadzisz działalność od dłuższego czasu, powinieneś mieć kompleksowy plan biznesowy, który pozwoli śledzić postępy twojego przedsiębiorstwa i określić obszary słabości, które muszą być skierowana. Należy to również poddać ponownej ocenie i okresowo aktualizować. Ponadto ci, którzy chcą rozszerzyć swoją działalność związaną z zwierzętami domowymi, powinni opracować poprawiony biznesplan.

Streszczenie

Zazwyczaj pisane jako pierwsze, pojawia się na końcu twojego planu i powinno w zasadzie zwięźle podsumować inne aspekty twojego planu. Powinno to również zawierać nazwę Twojej firmy, Twoją lokalizację oraz produkty i / lub usługi, które Twoja firma będzie świadczyła lub świadczy.

Opis Firmy

Powinno to zawierać podstawowe, dokładne informacje, takie jak:

Ta sekcja powinna również zawierać krótkie, zwięzłe oświadczenie misji, określające Twoje cele biznesowe.

Produkty i / lub Usługi

To powinno być bardzo szczegółowe o tym, co sprzedasz i kogo spróbujesz sprzedać.

Na przykład, możesz chcieć uruchomić ekskluzywny butik dla zwierząt domowych, który specjalizuje się w naturalnych i ekologicznych karmach dla zwierząt domowych i innych produktach, aby przyciągnąć wykształconych klientów, którzy szukają najzdrowszych produktów dla swoich zwierząt.

Możesz dodać coś podobnego do tego: "Ze względu na nagłe wycofywanie pokarmów dla zwierząt domowych i wzrost liczby zgłoszeń, że zwierzęta domowe chorują lub umierają z powodu złej jakości, szkodliwej karmy dla zwierząt domowych i smakołyków w ostatnich latach, istnieje znaczny, rosnący popyt na produkty naturalne. i holistyczne produkty dla zwierząt domowych na tym rynku, które są pod tym względem zaniedbane. "

Nie tylko jest to bardzo szczegółowe, co możesz / nie oferujesz, to także wskazuje, w jaki sposób zaspokoisz określoną potrzebę, oferuje produkty, których nie oferują konkurenci w Twojej okolicy, a tym samym wypełniają lukę na twoim rynku.

Analiza rynku

Powinno to zawierać szczegółowe informacje o twoim rynku docelowym i potencjalnej bazie klientów, wraz z potrzebami, które zamierzasz spełnić, demografią i rozmiarem rynku, który zamierzasz obsłużyć.
Powinieneś również uwzględnić informacje na temat branży zwierząt domowych i jej rozwoju. Należy uwzględnić statystyki rocznych wydatków na zwierzęta . Pamiętaj, aby podać jak najwięcej statystyk, aby udowodnić, że Twoje produkty i / lub usługi będą poszukiwane i skuteczne na danym rynku.

Strategia marketingowa

Tutaj możesz wskazać takie czynniki, jak twój rynek i promocja Twojej marki ; jakie punkty reklamowe wykorzystasz; jak próbujesz rozwijać swój biznes; i jakie kroki podejmiesz, aby przyciągnąć i zatrzymać klientów.

Podsumowanie zarządzania

To określa, kto będzie zarządzał Twoją firmą i zespołem zarządzającym, lub czy będzie to jednoosobowa firma z, powiedzmy, tylko tobą i twoim współmałżonkiem lub partnerem prowadzącym firmę. Mała firma będzie jedynie musiała wskazać, kto będzie robić, co i jakie są ich kwalifikacje, a także ich życiorysy.

Analiza finansowa

Powinieneś oszacować koszty operacyjne swojej działalności i ile pieniędzy potrzebujesz na optymalne działanie. Możesz również odnieść się do potencjalnych zysków i strat, które może spowodować Twoja firma.

Dodatki i eksponaty

Może to zawierać dowolną liczbę dokumentów i danych, aby pomóc maksymalizować atrakcyjność Twojej firmy, na przykład: