Zwiększ produktywność zespołu sprzedaży

Jako menedżer ds. Sprzedaży , Twoim zadaniem jest dbanie o to, aby Twój zespół był produktywny. W rzeczywistości status quo to za mało ... większość menedżerów ds. Sprzedaży potrzebuje swoich zespołów sprzedażowych, aby działali coraz lepiej, aby utrzymać zadowolenie swoich szefów.

Jeśli chcesz poprawić liczbę swoich drużyn, musisz zapewnić im narzędzia do wykonania zadania. Obejmuje to zarówno narzędzia fizyczne (dobry program CRM, stałe listy potencjalnych klientów, broszury i inne materiały marketingowe), jak i mentalne (szkolenie sprzedażowe, coaching i ogólne wskazówki).

Uzyskanie fizycznych narzędzi , których potrzebuje twój zespół, może oznaczać skupienie się na kierownictwie wyższego szczebla , ponieważ te narzędzia będą nieuchronnie kosztować. Co do zasady, jeśli możesz pokazać zespołowi zarządzającemu, w jaki sposób wydatkowanie tych pieniędzy przyniesie im korzyści (dzięki temu, że Twój zespół będzie mógł zarabiać więcej na firmę), będziesz miał doskonałą okazję do zwycięstwa. Jeśli jednak pieniądze nie są dostępne, musisz iść na kompromis. Na przykład możesz uzyskać bezpłatny CRM dla zespołu sprzedaży, który nie jest tak w pełni funkcjonalny jak ten, na który nie możesz sobie pozwolić.

Większość pomocy fizycznej, którą dasz swojemu zespołowi handlowemu, sprowadza się do pomocy w oszczędzaniu czasu. Oprogramowanie CRM automatyzuje niektóre zadania i porządkuje dane klientów, dzięki czemu można szybko znaleźć informacje. Przekazywanie listy potencjalnych klientów i materiałów marketingowych zespołowi nie wymaga ich samodzielnego budowania. Po przejściu prac administracyjnych od zespołu sprzedaży dajesz im o wiele więcej czasu na siedzenie przed potencjalnymi klientami i sprzedawanie ...

co zwykle przyczynia się do znacznej poprawy ich liczebności.

Najlepiej byłoby zapewnić swoim sprzedawcom asystenta administracyjnego, który mógłby żonglować papierkową robotą i generować listy, podczas gdy twój zespół koncentruje się wyłącznie na sprzedaży. Jeśli jednak nie jest to możliwe, spróbuj przynajmniej dać im technologię, która przyspieszy pracę administracyjną.

Pomoc psychiczna jest nieco trudniejsza. Trening sprzedażowy jest ważny i pomocny dla każdego sprzedawcy, niezależnie od tego, jak starsze. Zawsze są nowe sposoby robienia rzeczy i nowe narzędzia do opanowania. Co najmniej pracownicy powinni regularnie szkolić się w zakresie produktów i usług oferowanych przez Twoją firmę.

Jeśli dany sprzedawca ma trudności, zanim spróbujesz go rozwiązać, musisz dowiedzieć się, co jest przyczyną problemu. Czy są słabi na zimne powołanie ? Czy mają problemy z zamknięciem? Może ich terytorium nie jest tak płodne jak kiedyś. Najlepszym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest zapoznanie się z danymi Twojego zespołu. Dowiedz się, ile kontaktów zarabia dziennie ... ile spotkań generują z tych kontaktów ... i ile z tych spotkań prowadzi do rzeczywistej sprzedaży. Jeśli sprzedawca stara się osiągnąć swoje cele, możesz przejrzeć te dane z ostatnich kilku tygodni i sprawdzić, które liczby są niskie.

Dobrym pomysłem jest również regularne spotkania jeden na jeden z każdym sprzedawcą. Mogą być krótkie, zakładając, że nie ma problemów z wydajnością. Wszystko, czego potrzebujesz, to kilka minut, aby zmierzyć się z ich emocjonalną temperaturą i dać każdemu sprzedawcy szansę na powierzenie każdej krzywdy.

Pomyśl o tym jako o "konserwacji zapobiegawczej". Regularnie rozmawiając z zespołem sprzedaży i regularnie analizując wątpliwe dane, możesz zacząć rozwiązywać wszelkie problemy, zanim zaczną.