Dzielenie się pracą i jego korzyści dla rodziców

Korzyści z dzielenia się zadaniami i inne często zadawane pytania

Jeśli rozważasz udział w rynku pracy jako sposób na przetrwanie w naszym 24-7 pracującym świecie, zechcesz zrozumieć, czym jest udział w pracy i dowiedzieć się najczęściej zadawanych pytań (FAQ) na temat dzielenia się pracą.

Często zadawane pytania na temat dzielenia się pracą to: jakie są korzyści dla Ciebie, korzyści dla pracodawcy i jak realizować podział pracy.

Job Sharing Korzyści dla Ciebie

W przypadku pracujących matek i ojców dzielenie się pracą stanowi przełom w karierze o dużej mocy - takiej, która normalnie pochłania twoją każdą chwilę.

Dzięki dwóm pracownikom wypełniającym tę jedną rolę każda osoba może przepracować 20 (lub 30) godzinny tydzień pracy , dając pracodawcy pełne pokrycie pozycji i nie wsuwając się na ścieżkę mamusi.

W wielu niepełnym wymiarze czasu pracy , pracownicy kończą się mniej pożądanymi lub trudnymi zadaniami, ponieważ pracodawca potrzebuje wysokiej jakości projektów ukończonych w ciasnych ramach czasowych. Ale zespół zajmujący się zatrudnieniem może poradzić sobie z tą wymagającą pracą, a także, jeśli nie lepiej, niż pełnoetatowy pracownik. W końcu każdy członek zespołu odświeża swoją kreatywność i energię z dużą ilością czasu poza pracą.

Każdy partner ds. Pracy może czerpać radość z koleżeństwa o zmniejszonym czasie pracy, zamiast być jedynym pracownikiem zatrudnionym w niepełnym wymiarze godzin w dziale. Nigdy nie musi się zastanawiać, co przeoczyła na spotkaniu w dniu wolnym, ponieważ była tam jej koleżanka z drużyny.

Co najważniejsze, podział pracy chroni pracowników przed wezwaniem do pracy w dniu wolnym, ponieważ partner ds. Pracy jest na służbie.

W przeciwieństwie do wielu zadań, które są rekompensowane w niepełnym wymiarze czasu pracy, ale godziny pełzają w pełnym wymiarze godzin, podział pracy oferuje zdecydowane zakończenie tygodnia pracy.

Job Sharing Korzyści dla pracodawców

Kolejny z najczęściej zadawanych pytań dotyczących podziału pracy dotyczy tego, czy może on przynieść korzyści pracodawcom. Jednym słowem, tak! Oto jak:

Dwa umysły pracujące razem nad jednym problemem zwykle opracują bardziej kreatywne i różnorodne rozwiązania.

Pracodawcy otrzymują dwie osoby o różnych umiejętnościach i doświadczeniach na jednym stanowisku, co zwiększa możliwości ich siły roboczej. Na przykład uniwersytet może wynająć specjalistę od historii średniowiecza i współczesnego historyka, wypełniając tylko jedno miejsce.

Spadek wydajności i produktywność wzrastają, ponieważ każdy pracownik jest gotowy na połowę tygodnia pracy. Niektórzy menadżerowie zespołów zajmujących się zatrudnieniem zauważają, że są bardziej zorganizowani i strategiczni co do swojej pracy, ponieważ muszą wyjaśnić, co osiągnęli w każdym tygodniu, aby partner ds. Pracy odebrał miejsce, w którym skończył.

Pokrycie wakacji jest łatwiejsze, ponieważ jeden pracownik może być w pracy, a drugi na plaży - nawet jeśli trwa to tylko pół tygodnia. Partnerzy z pracy mogą zataczać swój wolny czas, a nawet mogą zgodzić się na pełny etat, podczas gdy drugi jest na wakacjach.

Implementacja udostępniania zadań

Pierwszym pytaniem związanym z realizacją podziału pracy jest fizyczna przestrzeń, którą podzielą się dwoje pracowników. Czy powinni mieć jedno biurko lub pracę obok siebie? Wiele miejsc pracy nakłada się na kilka godzin w tygodniu, więc może być rozsądne, aby w miarę możliwości móc przyjąć obie osoby naraz.

Następnie wymyśl planowanie. To najbardziej płynne, gdy pracownicy decydują o harmonogramie tygodniowym i komunikują go menedżerom i współpracownikom, a także o zmianach wprowadzanych w ostatniej chwili.

Na koniec zaimplementuj system komunikacji, który obaj partnerzy zajmujący się pracą rozumieją i korzystają z niego. Najprostszy jest posiadanie jednego adresu e-mail i numeru telefonu. Przydaje się wyraźne informowanie innych pracowników i klientów o tym, jak to będzie działać, więc nie wysyłają prywatnego żartu przeznaczonego dla jednej osoby, tylko po to, żeby druga osoba to przeczytała!

Również na tej stronie możesz przeczytać o tym, czym jest udział w zadaniach , jak odnieść sukces w dzieleniu się pracą i złą sytuacją w zakresie dzielenia się pracą.