Zapoznaj się z odpowiednim harmonogramem alternatywnej pracy dla Ciebie

Jeśli szukasz lepszej pracy / życia, sprawdź te pomysły

Pokolenie temu praca w USA miała strukturę od 9 do 5 dni, 40 godzin pracy w tygodniu oraz w biurze. Na szczęście dla pracujących rodziców, którzy obecnie zajmują większość amerykańskiej siły roboczej, a postępy w dziedzinie alternatywnych rozwiązań w zakresie pracy stają się coraz bardziej popularne. Największym atutem jest to, że ta elastyczność pomaga zrównoważyć obowiązki związane z życiem i domem.

Każdy alternatywny program pracy zawiera plusy i minusy. Musisz wziąć pod uwagę własne potrzeby, potrzeby i opcje opieki nad dzieckiem, a także znaleźć odpowiednie dopasowanie. Przeanalizujmy więc to, co możesz zmienić.

 • 01 Praca w domu lub telepraca

  Kiedy ludzie myślą o elastyczności w miejscu pracy, często zakładają, że mówisz o telepracy. Być może dlatego, że praca w domu stała się jedną z najczęściej przyjmowanych alternatywnych organizacji pracy. Umożliwia osobom indywidualnym codzienne dojazdy do pracy i cieszą się skoncentrowanym czasem pracy z dala od zakłóceń pracy biura.

  Z pozytywnej strony możesz zarządzać okazjonalnymi sytuacjami awaryjnymi, takimi jak chore dziecko lub rura wybuchowa. Z drugiej strony, niektórzy ludzie mogą sądzić, że ryzykujesz przejście do pracy, ponieważ nie jesteś widoczny lub po prostu izolujesz się w swoim domowym biurze. Jednak w przypadku pracy z domu i zespołów wirtualnych, które stają się coraz bardziej popularne, nie zawsze tak jest. Aby uzyskać wykształcony czas decyzji, aby dowiedzieć się, czy telepraca jest właśnie dla Ciebie.

 • 02 Przesuwaj godziny pracy

  Elastyczny harmonogram pracy lub elastyczny czas mogą być tym, czego potrzebujesz. Być może przychodzisz wcześniej, aby uniknąć porannej godziny szczytu i wyjechać wcześnie, by odebrać dzieci lub uczestniczyć w szkolnych wydarzeniach.

  A może zmienisz swój harmonogram później, aby przybyć po godzinie szczytu i wyjść, gdy wieczorne dojazdy ustąpią. Niektórzy rodzice otagują zespół, z których jedna pracuje na wczesnej zmianie, a druga na późną, aby zminimalizować koszty opieki nad dzieckiem i zmaksymalizować czas dzieci z rodzicem.

  Którym alternatywnym harmonogramem, który Twoim zdaniem pasowałby do Twojego stylu życia, zapoznaj się z tymi wskazówkami, jak planować.

 • 03 Rozpoczęcie pracy w niepełnym wymiarze godzin

  Czy uważasz, że godziny pracy w niepełnym wymiarze godzin mogą rozwiązać wszystkie Twoje problemy z równowagą między życiem zawodowym a prywatnym? Oczywiście, kiedy twoja praca przeniosła się na czas twojej rodziny, możesz sobie wyobrazić, że taka umowa z twoim pracodawcą powstrzyma falę.

  Ale harmonogram pracy w niepełnym wymiarze godzin działa tylko wtedy, gdy obowiązki i obowiązki pracownicze kurczą się w zależności od godzin, za które otrzymujesz wynagrodzenie. Zanim przejdziesz do negocjacji o obniżonej godzinie, upewnij się, że możesz zrestrukturyzować swoją pozycję. Nie chcesz w końcu płacić za 30 godzin tygodniowo i pracować w tych samych starych 40 godzin.

 • 04 Rozważ skompresowany tydzień pracy

  Innym popularnym alternatywnym układem pracy jest skompresowany tydzień pracy , w którym nadal trwa 80 godzin w okresie dwóch tygodni, ale każdego dnia jest nieco dłużej, aby można było wziąć jeden dzień wolny co tydzień lub co drugi tydzień. Często pracownicy rządowi mają dostęp do tej alternatywy.

  Zaletą tego harmonogramu jest to, że masz pełny dzień wolny - lub dwa - aby załatwiać sprawy, spędzać czas z rodziną lub cokolwiek innego. Ale nie musisz oddawać części swojej pensji, tak jak robisz to w ograniczonym harmonogramie godzin. Minusem są oczywiście długie, wyczerpujące dni.

 • 05 Ostateczny alternatywny program pracy: dzielenie się zadaniami

  W przypadku najbardziej wymagających zadań - takich jak prawo, medycyna i biznes - jedynym rozwiązaniem konfliktu między życiem zawodowym a pracą jest udział w pracy. Dzieje się tak dlatego, że twoje obowiązki w pracy po prostu nie mieszczą się w 35 godzinnym tygodniu pracy; często nie mieszczą się nawet w 50-godzinnym tygodniu pracy.

  Tak więc dla kobiet w karierze (i mężczyzn) obiecującym alternatywnym rozwiązaniem jest udział w pracy. To może być trudne do wyrównania, ale bardzo wolne, gdy działa dobrze. Potrzebujesz odpowiedniego partnera, otwarte linie komunikacyjne i chętnego menedżera. Ale wyzwanie jest tego warte. Wyobraź sobie weekendy i wieczory wolne od pracy, bez konieczności rezygnacji z kariery, którą kochasz.

 • 06 Podziel się swoimi alternatywnymi pomysłami na pracę

  Te alternatywne tygodniowe tygodnie pracy reprezentują najbardziej popularne programy spotykane w miejscu pracy w USA. Ale być może widziałeś inną strukturę w swoim miejscu pracy. A może wymyśliłeś sposób na przedłużenie urlopu macierzyńskiego, zarządzanie chorym dzieckiem lub podbicie innych wspólnych wyzwań, przed którymi stoją pracujący rodzice. Podziel się swoją historią, klikając poniższe linki!
 • Być może nadszedł czas na zmianę

  Jeśli to czytasz, chcesz dokonać zmiany. Mam nadzieję, że stałeś się bardziej poinformowany o wielu dostępnych opcjach. Pamiętaj, zawsze masz wybór. Zaktualizowane przez Elizabeth McGrory