Opis stanowiska fotografa

Informacje o karierze

Fotograf rejestruje wydarzenia i opowiada historie za pomocą obrazów. Robi zdjęcia ludzi, miejsc, wydarzeń i przedmiotów. Fotografowie często specjalizują się w typie fotografii. Fotograf portretowy robi zdjęcia ludzi w studiach lub na miejscu w różnych lokalizacjach. Niektórzy robią portrety szkolne lub zdjęcia dla dzieci. Fotografowie komercyjni robią zdjęcia, które są używane w książkach, reklamach i katalogach.

Fotografowie naukowcy wykorzystują swoją wiedzę o procedurach naukowych do rejestrowania obrazów danych naukowych lub medycznych.

Fotoreporterzy, znani również jako fotografowie, fotografują obrazy, które zazwyczaj są używane do zilustrowania historii w wiadomościach telewizyjnych lub w gazetach lub czasopismach. Fotografowie z lotu ptaka robią zdjęcia krajobrazów i budowli z samolotu. Fotografik dzieł sztuki sprzedaje swoje zdjęcia do publicznej wiadomości jako dzieła sztuki.

Wiele osób pracujących w tej dziedzinie to freelancerzy, którzy prowadzą własne firmy. Ich opis stanowiska obejmuje zadania, do których muszą dążyć właściciele firm. Obejmuje to promowanie firmy wśród klientów, zakup materiałów eksploatacyjnych, zatrudnianie i nadzorowanie pracowników oraz dbanie o sprawy finansowe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Szybkie fakty

Role i obowiązki

Oto niektóre typowe obowiązki służbowe zaczerpnięte z reklam online dla pozycji fotografów znalezionych na stronie Indeed.com:

Prawda o byciu fotografem

Jeśli rozważasz tę karierę, pierwszą rzeczą, którą powinieneś o tym wiedzieć, jest to, że jeśli chcesz być blisko domu lub pracować w tym samym miejscu każdego dnia, może to nie być dla ciebie. Fotografowie często spędzają czas w drodze. Czasami oznacza to pójście gdzieś w pobliżu, aby zrobić sesję zdjęciową, ale może to obejmować podróż do odległych miejsc.

Fotografowie portretowi i komercyjni, choć spędzają dużo czasu w studiach, muszą robić sesje zdjęciowe na miejscu. Fotoreporterzy podróżują także w kraju i za granicą. Czasami znajdują się w niebezpiecznych lokalizacjach w celu rejestrowania wydarzeń wartych opublikowania.

Drugą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że zatrudnienie jest często niespójne, a około jedna trzecia wszystkich miejsc pracy to praca w niepełnym wymiarze godzin. Niektóre prace są sezonowe, tak jak ma to miejsce w przypadku osób specjalizujących się w fotografowaniu ślubów lub ukończeniu studiów. Wreszcie, nie jest to praca od 9 do 5. Oczekuj, że będziesz musiał pracować wieczorami, weekendami i świętami.

Jak zostać fotografem

Podczas gdy fotoreporterzy z klasy podstawowej oraz fotografowie komercyjni i naukowcy zazwyczaj potrzebują wykształcenia w dziedzinie fotografii, fotografowie portretowi potrzebują jedynie biegłości technicznej. Jednak stopień może sprawić, że kandydat do pracy stanie się bardziej konkurencyjny. Zajęcia w biznesie , w tym księgowość i marketing , są bardzo pomocne dla osób samozatrudnionych.

Fotograf musi opracować portfolio, aby zaprezentować swoją pracę. Pokaże to potencjalnym pracodawcom i klientom.

Portfolio to kumulacja fotografii zrobionych przez lata i nie tylko zawiera najlepsze prace artysty, ale powinna także zawierać elementy, które pokazują proces, który podjął, aby stworzyć produkt końcowy.

Jakie miękkie umiejętności potrzebujesz?

Oprócz biegłości technicznej fotograf potrzebuje pewnych umiejętności miękkich lub cech osobistych, bez względu na to, czy decyduje się na pracę dla kogoś innego, czy też wolny zawód.

Czego oczekują od Ciebie pracodawcy?

Jeśli zdecydujesz się nie otwierać własnego biznesu, ale zamiast szukać pracy jako fotograf, są to cechy, które według pracodawców są pożądane, zgodnie z ogłoszeniami o pracy na stronie Indeed.com:

Czy ten zawód jest odpowiedni dla ciebie?

Powiązane zawody

Opis Mediana rocznego wynagrodzenia (2016) Minimalne wymagane wykształcenie / szkolenie
Operator kamery Filmy, które składają się na filmy, programy telewizyjne i wiadomości

55,080 USD

Licencjat z filmu i radiofonii i telewizji
Grafik Komunikuje wiadomości za pomocą elementów wizualnych

47 640 USD

Tytuł licencjata w zakresie projektowania graficznego
Animator Tworzy serię obrazów zawierających filmy, gry wideo i reklamy telewizyjne 65 300 USD

Licencjat z animacji lub grafiki komputerowej

Źródła:
Bureau of Labor Statistics, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Podręcznik Outlook Occupy , 2016-17 (odwiedzono 14 kwietnia 2017 r.).
Administracja ds. Zatrudnienia i szkoleń, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 18 kwietnia 2017 r.).