Opis zadania animatora i informacje

Informacje o karierze

Animator tworzy obszerną serię obrazów, które tworzą animację widzianą w filmach, reklamach, programach telewizyjnych lub grach wideo . Zazwyczaj specjalizuje się w jednym z tych mediów i może dalej koncentrować się na bardzo specyficznym obszarze, na przykład postaciach, scenerii lub tle. Animatorzy zazwyczaj używają oprogramowania komputerowego do wykonywania swojej pracy. Animator jest członkiem zespołu składającego się z innych animatorów i artystów współpracujących przy projektach.

Szybkie fakty

Dzień w życiu animatora

Oto niektóre typowe obowiązki służbowe zaczerpnięte z reklam online dla pozycji animatorów znalezionych na stronie Indeed.com:

Jak zostać animatorem

Podczas gdy animator nie musi posiadać wykształcenia wyższego, większość pracodawców woli zatrudnić kandydatów posiadających tytuł licencjata w zakresie animacji, grafiki komputerowej lub pokrewnej dyscypliny. Jeśli chcesz tworzyć animacje do gier wideo, powinieneś zdobyć dyplom z projektowania gier wideo lub mediów interaktywnych.

Animator potrzebuje więcej niż talent artystyczny do pracy w tym zawodzie. Oprócz umiejętności technicznych, których będziesz się uczyć w programie akademickim, musisz mieć pewne umiejętności miękkie, aby odnieść sukces. Ponieważ animatorzy muszą funkcjonować jako część zespołu, niezmiernie ważne są dobre umiejętności komunikacyjne , w tym silne umiejętności słuchania i mówienia . Trudne terminy wymagają doskonałych umiejętności zarządzania czasem. Bez umiejętności kreatywnego myślenia nie będziesz w stanie generować pomysłów i realizować ich. Wymagane są silne umiejętności obsługi komputera, ponieważ wiele pracy wymaga użycia wyrafinowanego oprogramowania komputerowego i może być konieczne pisanie kodu.

Czego pracodawcy oczekują od animatora?

Czego poszukują pracodawcy, gdy zatrudnią animatorów? Oto niektóre wymagania z aktualnych ogłoszeń o pracy, które znaleźliśmy na stronie Indeed.com:

Czy ten zawód jest odpowiedni dla ciebie?

Zawody z powiązanymi czynnościami i zadaniami

Opis Mediana rocznego wynagrodzenia (2014) Minimalne wymagane wykształcenie / szkolenie
Projektant mody Tworzy odzież i akcesoria

64 030 USD

Associate lub Bachelor's Degree in Fashion Design (preferowane)
Grafik Komunikuje wiadomości za pomocą elementów wizualnych 45.900 USD Tytuł licencjata w zakresie projektowania graficznego
Fotograf Opowiada historie i zapisuje zdarzenia poprzez robienie zdjęć 30 490 USD Licencjat z fotografii
Dobry artysta Tworzy sztukę do sprzedaży lub wystawiania 43 890 USD Tytuł licencjata w dziedzinie sztuk pięknych

Źródła:
Bureau of Labor Statistics, Departament Pracy USA, Podręcznik Outlook Occupy , 2016-17 (odwiedzono 6 kwietnia 2016 r.).
Administracja ds. Zatrudnienia i szkoleń, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 6 kwietnia 2016 r.).