Co robi grafik?

Opis pracy

Projektant graficzny wykorzystuje elementy wizualne do komunikowania wiadomości za pośrednictwem mediów drukowanych i elektronicznych. Opracowuje projekty czasopism i gazet, stron internetowych, opakowań, gier wideo , wyświetlaczy promocyjnych i materiałów marketingowych. Graficy pracują dla firm reklamowych, wydawniczych i projektowych. Niektórzy z nich to freelancerzy, co oznacza, że ​​pracują oni indywidualnie, zazwyczaj dla różnych klientów.

Szybkie fakty

Dzień w życiu graficznym

Aby zapoznać się z obowiązkami grafików, przyjrzeliśmy się ogłoszeniom o pracy na stronie Indeed.com. Oto co znaleźliśmy:

Wymagania edukacyjne i szkoleniowe

Jeśli chcesz kontynuować karierę, powinieneś zdobyć tytuł licencjata w zakresie projektowania graficznego. Jeśli masz już stopień naukowy w innej specjalności, możesz zamiast tego uzyskać szkolenie techniczne w tej dziedzinie.

Nawet po podjęciu pracy musisz być na bieżąco z nowymi trendami w projektowaniu i zmianami gustów konsumenckich. Będziesz także musiał być na bieżąco z nowym oprogramowaniem. Wielu dostawców oprogramowania oferuje certyfikację projektantom, którzy zostali przeszkoleni w zakresie korzystania z tych programów.

Jakie miękkie umiejętności potrzebujesz?

Oprócz wykształcenia formalnego i umiejętności technicznych, aby osiągnąć sukces w tym zawodzie, potrzebne są również pewne umiejętności miękkie lub cechy osobiste.

Czego oczekują od nas pracodawcy

Być może zastanawiasz się, jakie cechy pracodawcy chcą mieć kandydaci do pracy. Ponownie skonsultowaliśmy się z Indeed.com:

Różnica pomiędzy projektantem graficznym a wydawcą pulpitu

Ludzie często mylą te dwa zawody i nic dziwnego, że tak robią. Zdecydowanie są podobieństwa. Projektanci graficzni i wydawcy komputerów stacjonarnych używają oprogramowania do publikowania na komputerach stacjonarnych do tworzenia wiadomości w mediach drukowanych lub elektronicznych.

Projektanci graficzni są odpowiedzialni za opracowywanie koncepcji, a wydawcy stacjonarni po prostu je wdrażają. Wymagania edukacyjne dla każdego odzwierciedlają różnice w zakresie odpowiedzialności. Wydawcy pulpitów, w przeciwieństwie do grafików, potrzebują jedynie dyplomu kojarzy. Oba muszą być dobrze zorientowane w oprogramowaniu używanym do produkcji materiałów.

Czy ta kariera jest odpowiednia dla Ciebie?

Zawody z powiązanymi czynnościami i zadaniami

Opis Roczne wynagrodzenie (2015) Wymagania edukacyjne
Dyrektor artystyczny Tworzy projekt dla mediów drukowanych i elektronicznych oraz nadzoruje innych artystów 89 760 USD Licencjat
Fotograf Używa obrazów do opowiadania o ludziach, miejscach i wydarzeniach. 31.710 USD Zakres od szkolenia technicznego do stopnia licencjata

Animator

Tworzy serię obrazów składających się na filmy, programy telewizyjne, reklamy i gry wideo. 63.970 USD Licencjat

Źródła:
Bureau of Labor Statistics, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Podręcznik Outlook Occupy , 2016-17 (odwiedzono 26 stycznia 2017 r.).
Administracja ds. Zatrudnienia i szkolenia, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 26 stycznia 2017 r.).