Dlaczego powinniśmy cie zatrudnić? Najlepsze odpowiedzi

Kiedy menedżer ds. Rekrutacji zapyta Cię: "Dlaczego mamy cię zatrudnić?", Ona naprawdę pyta: "Co sprawia, że ​​jesteś najlepiej dopasowana do tej pozycji?" Twoja odpowiedź na to pytanie powinna być zwięzłą "tabelą sprzedaży", która wyjaśnia, co masz oferować pracodawcy.

Pamiętaj, że pracodawcy zatrudniają pracowników, aby rozwiązać problem, czy to zwiększa sprzedaż, czy usprawnia procesy lub buduje markę. Twoim celem przy tworzeniu boiska jest pokazanie, że jesteś najlepszą osobą, która rozwiąże ten problem.

Im lepiej to zrobisz, tym większe masz szanse na wylądowanie.

Jak przygotować się do odpowiedzi Wywiad Pytania dotyczące tego, dlaczego powinieneś zostać zatrudniony

Nie czuj się przytłoczony tym procesem! Zaczniemy od dopasowania twoich kwalifikacji do wymagań stanowiska, przeanalizowania, w jaki sposób te kwalifikacje są rozgrywane w rzeczywistości, a następnie sprawdzenia, co wyróżnia Cię jako kandydata. Notuj notatki, przechodząc przez każdy krok. Potem spróbujemy połączyć je w zwięzłą odpowiedź. Możesz znaleźć przykładowe odpowiedzi na końcu tego artykułu, ale pamiętaj, że ważne jest, aby dopasować swoją odpowiedź nie tylko do Ciebie jako wyjątkowego kandydata, ale także do każdej pracy, o którą się ubiegasz.

Zacznij od dopasowania swoich kwalifikacji do wymagań stanowiska

Kiedy przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej, poświęć chwilę, aby przejrzeć opis zadania. Sporządź listę wymagań dotyczących stanowiska , w tym cech osobowości, umiejętności i kwalifikacji.

Następnie przygotuj listę cech, które pasują do tych wymagań.

Wybierz pięć do siedmiu swoich mocnych stron, które ściśle odpowiadają wymaganiom stanowiska, i wykorzystaj je jako podstawę do odpowiedzi na pytanie, co odróżnia Cię od kandydata. Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, sprawdź, jak dopasować swoje kwalifikacje do pracy .

Nie zapomnij myśleć poza opisem stanowiska i zastanów się, które z twoich umiejętności i osiągnięć sprawiają, że jesteś lepszym kandydatem niż konkurencja. Na przykład może masz dodatkową certyfikację, dzięki której masz większą wiedzę o produkcie firmy niż typowy sprzedawca. Kiedy doskonalisz swoją grę, pamiętaj, aby być pozytywnym i powtórzyć swoje zainteresowanie firmą i stanowiskiem.

Użyj anegdot, aby zilustrować swoje kwalifikacje

Sprawisz, że sprawa jest o wiele silniejsza dzięki "pokazywaniu" a "mówieniu". Dla każdej zidentyfikowanej kwalifikacji lub siły pomyśl o konkretnym czasie, w którym wykorzystałeś tę cechę do osiągnięcia czegoś. Każdy może powiedzieć: "Mam silne umiejętności komunikacyjne", ale nie każdy może opowiedzieć historię o tym, jak wykorzystali te umiejętności komunikacyjne do wynegocjowania umowy lub mediacji konfliktu, który zagrażał sukcesowi dużego projektu. W rzeczywistości twoje kwalifikacje mogą okazać się bezsensowne, jeśli nie będziesz w stanie ich poprzeć przykładami ze swojego doświadczenia zawodowego.

Ilekroć opowiadacie historię o tym, jak wasze umiejętności i umiejętności odgrywają w pracy, należy zakończyć pozytywnymi wynikami, które wynikają z podjętych działań.

Skoncentruj się na swojej wyjątkowości

Osoba przeprowadzająca wywiad chce wiedzieć, jak wyróżniasz się spośród innych kandydatów.

Ważne jest, aby skupić się na jednej lub dwóch cechach, które posiadasz, które różnią się od tego, co oferują inne osoby, lub są trudniejsze do znalezienia u kandydatów na ogół.

Na przykład, jeśli jesteś szczególnie doświadczony z pewną umiejętnością, której wymaga praca, powiedz to. Zastanów się też nad innymi umiejętnościami, które mogą przynieść dodatkową wartość, lub innymi doświadczeniami zawodowymi, osobistymi lub ochotniczymi, które zapewniają wyjątkową perspektywę. Ostatecznie jest to Twoja szansa, aby powiedzieć rozmówcy, dlaczego byłbyś nieocenionym pracownikiem.

Zachowaj swoją odpowiedź zwięzłość (i płynność)

Chcesz, żeby twoja odpowiedź była krótka. Wybierz jedną lub dwie cechy z listy, którą utworzyłeś, aby podkreślić w swoim "skoku sprzedaży". Jeśli nie masz pewności, jak zdecydować, które dodać, przyjrzyj się opisowi stanowiska i skorzystaj z umiejętności analitycznych, aby określić, które kwalifikacje dodaj największą wartość biznesową.

Następnie zdobądź kwalifikacje i krótką historię, która pokazuje, jak skutecznie wykorzystałeś ją w poprzednim doświadczeniu zawodowym. Teraz nadszedł czas, by ułożyć odpowiedź. Zacznij od dyskusji na temat tego, co uważasz, że pracodawca szuka, a następnie wyjaśnij, używając kwalifikacji i anegdoty, w jaki sposób zaspokoisz tę potrzebę.

Choć ważne jest, aby ćwiczyć tę wysokość w celu dostarczania płynu, nie zwariuj próbując go zapamiętać. Miej raczej ogólne wyobrażenie o tym, co masz zamiar powiedzieć. Powinieneś również pomyśleć o kilku dodatkowych wersjach, które koncentrują się wokół innych posiadanych kwalifikacji. Bardzo ważne jest, abyś był przygotowany na nowe informacje. Na przykład, jeśli osoba przeprowadzająca wywiad wskazuje, że inna jakość lub umiejętność jest bardziej wartościowa dla organizacji, powinieneś upewnić się, że zastosujesz ją do swojej odpowiedzi.

Po napisaniu kilku wersji roboczych pamiętaj, aby czas dostawy! Twoja odpowiedź nie powinna trwać dłużej niż 1-2 minuty.

Najlepsze odpowiedzi na pytanie "Dlaczego powinniśmy cię zatrudnić?"

  1. "Na podstawie tego, co powiedziałeś i na podstawie przeprowadzonych przeze mnie badań, [nazwa firmy] szuka [tytułu stanowiska, o który się ubiegasz], który [jest / ma] [lista dwóch najlepszych kwalifikacji / umiejętności tutaj]. Wierzę, że moje doświadczenie dobrze do tego pasuje i sprawia, że ​​świetnie się czuję. Jestem [proszę wymienić dwie najlepsze kwalifikacje / umiejętności] i przynieść do stołu [wspomnieć, jak wyróżniasz się od innych kandydatów]. Dawałem tego przykład w przeszłości, kiedy [dostarczam krótkiej anegdoty / przykładu z życia]. W związku z tym uważam, że mogę dodać wielką wartość jako [tytuł pracy tutaj] i bardzo chciałbym nadal rozwijać moje umiejętności i rozwijać się wraz z [nazwa firmy] ".

  2. "Myślę, że moje doświadczenie w branży [twojej branży] i moja umiejętność [wspomnieć o unikalnych umiejętnościach / umiejętnościach związanych z pracą] sprawiają, że dobrze pasuję do tej pozycji. W mojej ostatniej pozycji, [wyjaśnię, w jaki sposób wykorzystałeś tę umiejętność / zdolność do osiągnięcia pozytywnego wyniku]. "

  3. "Twoja firma oferuje wiele usług, z którymi miałem doświadczenie, na różnych poziomach. [Przedstaw kilka konkretnych przykładów.] Wierzę, że moja znajomość branży sprawiłaby, że dobrze pasowałbym do tego stanowiska. "

  4. "Wyjaśniłeś, że szukasz kierownika ds. Sprzedaży, który jest w stanie skutecznie zarządzać kilkoma osobami. W swoim 15-letnim doświadczeniu jako kierownik sprzedaży, rozwinąłem silne umiejętności motywacyjne i budujące zespół. Dwukrotnie przyznano mi tytuł menedżera roku za innowacyjne strategie motywowania pracowników do przekraczania kwartalnych terminów. Jeśli zatrudnisz, przyniosę swoje zdolności przywódcze i strategie dla osiągnięcia zysków na tym stanowisku. "

  5. "Posiadam wiedzę, doświadczenie i doskonałą komunikację, aby być atutem Twojej firmy. [Zaproponuj kilka konkretnych przykładów]. "

  6. "Posiadam najwyższej klasy umiejętności administracyjne i uważam, że byłbym atutem dla biura. Mój zestaw umiejętności wydaje się idealnie pasować do tego, czego szukasz. Poza tym lubię pracować z ludźmi i chętnie skorzystam z możliwości bycia częścią twojego zespołu. "

  7. "Opisujesz w wykazie pracy, że szukasz nauczyciela asystenta specjalnej edukacji z dużą cierpliwością i współczuciem. Przez ostatnie dwa lata pełniłem funkcję nauczyciela w letniej szkole dla dzieci z dysleksją. Stworzyłem umiejętność bycia bardzo cierpliwym, jednocześnie osiągając sukcesy akademickie u moich uczniów. Moje doświadczenie w nauczaniu akustyka dla dzieci w wieku od 6 do 18 lat nauczyło mnie strategii do pracy z dziećmi w każdym wieku i umiejętnościach, zawsze z uśmiechem. Mój poprzedni pracodawca często umieszczał mnie u studentów z najcięższymi trudnościami w uczeniu się z powodu mojej historii sukcesu. Na tym stanowisku przyniosę nie tylko doświadczenie, ale także cierpliwość i kreatywne rozwiązywanie problemów ".

Dodatkowe punkty: Pozostań na palcach!

Powiązane pytanie brzmi: " Dlaczego nie powinniśmy cię zatrudnić? ". Przygotuj się również na odpowiedź. Unikaj wpadania w pułapkę pokornego chwalenia się swoimi najlepszymi cechami: "Nie powinieneś mnie zatrudniać, jeśli nie chcesz kogoś, kto miażdży jej liczbę, co kwartał!", Na przykład. Zamiast tego odpowiedz uczciwie i starannie.

Na przykład możesz wymienić jakość, która jest premią w niektórych zadaniach, ale nie w innych: na przykład: "Nie powinieneś mnie zatrudniać, jeśli ekstrawertyczka byłaby nieodpowiednia dla twojego zespołu. Cenię pracę zespołową i relacje oraz wykonuję swoją najlepszą pracę w środowisku współpracy. Dobrze zapytany, to pytanie może dostarczyć informacji o kulturze korporacyjnej , która pomoże Ci zdecydować, czy chcesz tę pracę - co jest równie ważne, jak przekonanie menedżera ds. Zatrudnienia, że ​​jesteś najlepszą osobą do tej roli.

Więcej pytań i odpowiedzi na wywiady: 10 najlepszych pytań i odpowiedzi na pytania Pytania, które należy zadać swojemu rozmówcy