Jakie są wymagania pracy i kwalifikacje zawodowe?

Prawa autorskie Pixsooz / iStock

Podczas przeglądania ogłoszeń o pracę często zauważasz odniesienia do kwalifikacji na stanowisko - lub do wymagań stanowiska. Kwalifikacje te są uważane przez pracodawcę za niezbędne do satysfakcjonującego wykonania pracy. Są to umiejętności, doświadczenie i cechy, które pracodawca chce znaleźć u kandydata zatrudnionego na stanowisku.

Jakie są wymagania pracy?

Wymagania dotyczące pracy mogą obejmować konkretne umiejętności, rodzaje i ilości doświadczenia zawodowego, cechy osobiste, referencje edukacyjne, profesjonalne certyfikaty lub obszary wiedzy.

Oferty pracy mogą również wskazywać, że inne umiejętności, doświadczenie lub poświadczenia są preferowane, ale nie są wymagane.

Pracodawcy starają się być jak najbardziej szczegółowi podczas wymieniania wymagań dotyczących stanowisk pracy, aby zmniejszyć liczbę wnioskodawców. Chcą kandydatów, którzy są tak blisko dopasowania, jak to możliwe do wymagań stanowiska w celu usprawnienia procesu aplikacji.

Co oznaczają te wymagania? Może być trudno dowiedzieć się dokładnie, czego firma szuka u kandydata. Znajdziesz wiele buzzwords w ofertach pracy, ale co one właściwie oznaczają i jak przekładają się na to, czego szuka pracodawca? Oto jak rozszyfrować ogłoszenie o pracę i listę często używanych słów i wyrażeń wyszukiwania pracy wraz z wyjaśnieniem, co one oznaczają.

Wymagania dotyczące umiejętności

Wymagania dotyczące doświadczenia mogą obejmować rodzaje doświadczeń, w których kandydat stosuje określone umiejętności, np. "Rozległe programowanie w języku PHP."

Wymagania dotyczące doświadczenia mogą obejmować pracę z określoną populacją lub w konkretnej branży lub sektorze zatrudnienia, np. Doradztwo w zakresie kobiet poobijanych lub maltretowanych lub doradztwo w zakresie prowadzenia studiów.

Wymagania mogą również wskazywać na połączenie umiejętności i wiedzy, której poszukuje pracodawca, np. Zastosowanie projektów inżynierii mechanicznej do systemów elektroenergetycznych.

lata doświadczenia

Wymagania dotyczące doświadczenia mogą odnosić się do kilku lat doświadczenia w sposób ogólny lub w określonej roli, np. Pięć lub więcej lat doświadczenia w doradztwie zawodowym lub trzy lata doświadczenia w księgowości w instytucji finansowej.

Wymagania edukacyjne

Niektóre stanowiska będą wymagały od kandydatów określonego poziomu wykształcenia. Na przykład praca może wymagać dyplomu ukończenia szkoły średniej, ukończenia studiów lub ukończenia studiów.

Pracodawca określi wymagania edukacyjne dotyczące pracy w ogłoszeniu o pracę. W niektórych przypadkach powiązane doświadczenie zawodowe, zwane równoważnym doświadczeniem , może zastąpić niektóre lub wszystkie wymagania edukacyjne.

Co jednak robisz, jeśli nie masz wszystkich wymagań edukacyjnych dotyczących pracy? Jeśli Twoje wykształcenie jest ściśle związane z pracą i jeśli masz zatrudnienie, wolontariat, staż lub doświadczenia edukacyjne, które wspierałyby Twoją aplikację, warto poświęcić czas na złożenie wniosku . Jeśli jest to oczywiście odcinek - na przykład praca wymaga uzyskania doktoratu i masz licencjat - nie marnuj czasu pracodawcy ani swojego własnego, składając podanie.

Dopasowanie twoich kwalifikacji do wymagań stanowiska

Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu, aby pokazać menedżerowi ds. Rekrutacji, że spełniasz wymagania dotyczące stanowiska.

Zanim złożysz podanie o pracę, powinieneś dokładnie przejrzeć wymagania dotyczące stanowiska i podać jak najwięcej twoich odpowiednich kwalifikacji w swoim wniosku o pracę, liście motywacyjnym i CV oraz podczas rozmów kwalifikacyjnych. Oto więcej informacji o tym, jak dopasować swoje kwalifikacje do konkretnego opisu stanowiska.

Powinieneś się zgłosić, jeśli nie masz wszystkich wymaganych zadań?

Mimo że kwalifikacja może być wymieniona jako wymaganie, powinieneś rozważyć złożenie wniosku o atrakcyjne stanowiska, jeśli posiadasz większość, ale nie wszystkie wymagania. Często oferty pracy zawierają długą listę wymagań, z których niektóre są znacznie ważniejsze niż inne.

Pracodawcy mogą wybrać kandydatów, którzy przodują w pewnych kluczowych obszarach, ale brakuje im innych. Podczas tworzenia listy prac pracodawcy wyobrażają sobie idealnego kandydata, ale mogą nigdy nie znaleźć kogoś, kto spełni wszystkie ich wymagania.

Dlatego podczas procesu składania wniosku należy podkreślić kwalifikacje, które posiadasz.

Im bardziej zbliżasz się do wymagań pracodawcy, tym większe masz szanse na wybranie na rozmowę kwalifikacyjną. Te wskazówki, jak dostosować swoje CV do pracy , pomogą Ci w osiągnięciu idealnego, lub jak najbardziej zbliżonego do idealnego dopasowania.

Powiązane artykuły: Informacje o ofercie pracy Wymagania edukacyjne dla zatrudnienia Równoważne doświadczenie