Jak dopasować CV do pracy

Wykonuj te poprawki, aby Twoje CV było dobrze dopasowane do pracy

AndSim / iStock

Pisanie CV obejmuje mnóstwo decyzji, od wyboru czcionki , po decyzję, czy Twoje CV powinno być chronologiczne lub funkcjonalne , do opisu pracy sprzed lat. Gdy twoje CV zostanie sprawdzone i sfinalizowane, kuszące jest zapisywanie, drukowanie kilku kopii i postanowienie, aby nigdy więcej nie zmieniać słowa w dokumencie.

Odporność na to i anuluj zadanie drukowania: Twoje CV nigdy nie jest kompletne.

To żywy dokument. Nie tylko Twoje CV zmieni się z każdą pozycją, jaką posiadasz, ale także powinno ewoluować w odpowiedzi na stanowiska, o które się ubiegasz. Ukierunkowane CV prowadzi do bardziej udanej aplikacji o pracę.

Jak dostosować swoje CV do pracy

Oto dobra wiadomość: nie musisz aktualizować całego CV przy każdej pozycji, o którą się ubiegasz. Pełny przegląd zajmie zbyt dużo czasu - i zwiększy prawdopodobieństwo wprowadzenia literówki lub małego błędu. Zamiast tego zrobi to kilka chwytów. Poniżej znajdują się wskazówki i zalecenia dotyczące aktualizowania CV na konkretną pracę.

Przejrzyj opis zadania

Wszystko zaczyna się od opisu zadania: aby Twoje CV było dobrze dopasowane do pracy, ważne jest, aby znać potrzeby pracodawcy i wymagania dotyczące stanowiska. Zrób listę najważniejszych słów kluczowych podczas czytania. Lub wyróżnij kluczowe frazy na wydrukowanej kopii życiorysu.

Następnie przeczytaj swoje CV

Teraz, gdy masz już poczucie, jakie umiejętności i zdolności wymaga stanowisko, przeczytaj swoje CV. Czy masz wymienione doświadczenie?

W ogólnym życiorysie możesz spróbować zwrócić uwagę na wszelkie pozytywne aspekty Twojego doświadczenia, od zdolności przywódczych, przez zarządzanie projektem, a skończywszy na twoich umiejętnościach z danymi i umiejętnościami zadowolenia klientów.

Ale dzięki dostępnemu opisowi stanowiska możesz wyostrzyć ostrość wznowienia. Zamiast podejścia scattershot, możesz zawęzić to, czego chce pracownik.

Nie chodzi tylko o to, czy masz wymienione kluczowe kwalifikacje, ale gdzie. Menedżerowie ds. Rekrutacji i wywiady mają tendencję do szybkiego skanowania, a nie dogłębnej lektury, więc upewnij się, że ważne szczegóły znajdują się na górze strony, a nie na dole (lub na drugiej stronie).

Oto informacje o tym, jak dopasować swoje kwalifikacje do opisu stanowiska .

Zaktualizuj te kluczowe sekcje

Nie warto tracić czasu na aktualizowanie całego CV lub jego restrukturyzację za każdym razem, gdy starasz się o pracę. Zamiast tego określ kluczowe obszary aktualizacji:

Zweryfikuj ważne słowa kluczowe są wymienione

Pamiętaj, że oprócz demonstrowania ankieterom i menedżerowi ds. Zatrudnienia, że ​​dobrze pasujesz, być może będziesz musiał zadowolić się maszynami. Jeśli podejrzewasz, że twoje CV przejdzie przez program, który przeprowadzi skanowanie słów kluczowych, upewnij się, że zawiera odpowiednie słowa kluczowe , które określisz na podstawie opisu zadania.

Dowód i zapisz zaktualizowane CV

Najlepiej, jeśli nie wprowadziłeś żadnego błędu przy tych zmianach.

Zanim jednak wyślesz dokument, zrób ostateczny korekta błędów gramatycznych lub literówek. (Oto lista kontrolna do korekty twojego CV ).

Zapisz swój dokument. Może to być bardziej skomplikowane, niż się wydaje: w końcu, jeśli dostroisz swoje CV za każdym razem, gdy zastosujesz się do pracy, skończysz z wieloma wersjami i możesz mieć problemy z utrzymaniem uporządkowanych plików.

Oto moje zalecenie: Utwórz podfolder na komputerze dla każdej wersji swojego CV. W zależności od sytuacji możesz wymienić te foldery według firmy (np. Vimeo, YouTube, Netflix) lub według umiejętności (np. Sprzedaż, Marketing, Komunikacja). W ten sposób wystarczy przejrzeć foldery, aby znaleźć odpowiednie CV do drukowania lub dołączania.

Unikaj używania nazwy pliku dokumentu dla własnej organizacji osobistej, ponieważ osoby inne niż Ty - na przykład menedżerowie ds. Rekrutacji - będą również widzieć nazwę pliku. Zobacz więcej zaleceń dotyczących wyboru nazwy pliku CV .