Jak pokonać oprogramowanie do wynajęcia

Problem: Aby oszczędzić na wykorzystywaniu prawdziwych ludzi do przesiewania życiorysów kandydatów na stanowiska, niektóre firmy zwracają się do oprogramowania rekrutacyjnego, znanego również jako aplikacje przesiewowe, aby przesiewać stos.

Jakie są pseudo-wymagania?

Twórcy stron internetowych nie tylko muszą martwić się słowami kluczowymi, ale także coraz większą liczbą osób ubiegających się o pracę w coraz większej liczbie dziedzin. Co więcej, niektóre algorytmy przesiewowe wznowienia oceny nawet kandydatów na podstawie formatowania.

Potem jest kwestia " pseudo-wymagań ". To jest długa lista "musi mieć" ostatecznie niepotrzebnych wymagań, które nie służą innym celom niż wyeliminowanie praktycznie wszystkich życiorysów z rozważania, zgranie stosu do garści, jeśli tak. Jest to podejście zbliżone do żądania MBA jako urządzenia przesiewowego dla zadań, które tak naprawdę nie wymagają takiego zadania.

Peter Capelli, profesor zarządzania w George W. Taylor w Wharton School na Uniwersytecie w Pensylwanii, oferuje wyjątkowo poważny przykład nadmiernych pseudo-wymagań w niedawnym wywiadzie dla magazynu. Firma, która chce wypełnić to, co opisuje jako "standardowe stanowisko inżynierskie", nie mogła zidentyfikować jednego wykwalifikowanego kandydata spośród 25 000 złożonych wniosków. Oczywiście inną możliwością jest to, że ze względu na łatwość, z jaką teraz można ubiegać się o pracę online, firma mogła rzeczywiście otrzymać potok aplikacji od naprawdę niewykwalifikowanych osób.

Inna anegdota Capelliego dotyczy programisty, który został odrzucony za pracę wymagającą użycia znanego narzędzia do testowania oprogramowania, nieważne, że sam zbudował to samo narzędzie. Został odrzucony, ponieważ nie miał wcześniejszego doświadczenia z innym bardzo prostym narzędziem, które ktoś z jego doświadczeniem może nauczyć się w ciągu kilku godzin.

Ewentualnie można by twierdzić, że powinien odpowiedzieć "tak" na to pytanie, mając pewność, że nauka narzędzia będzie szybka i łatwa.

Podobnie, absurdalnie, Capelli zauważa, że ​​niektóre firmy wymagają doświadczonych kandydatów, aby pogłębić GPA z liceów w swoich aplikacjach. Lista jest długa.

Najważniejsze wskazówki do pokonania oprogramowania: Według Capelliego, jego dyskusje z różnymi ekspertami odkryły te najważniejsze wskazówki dotyczące uzyskiwania aplikacji do pracy po wznowieniu oprogramowania testowego:

Nagłówki i stopki: Unikaj używania nagłówków lub stopek, ponieważ mają tendencję do wprowadzania w błąd większości programów do czytania po wznowieniu.

Odzwierciedlaj opis zadania : Dostosuj treść swojego CV, tak aby odzwierciedlał treść opisu zadania . Jeśli na przykład opis zadania obejmuje " CPA ", upewnij się, że w CV wznowione jest "CPA". Innymi słowy, jest to przykład znaczenia włączenia odpowiednich słów kluczowych do CV lub aplikacji. Jednak nie kopiuj i wklej opisu zadania dosłownie w swoim CV. Jest mało prawdopodobne, że zadziała, może się powtórzyć.

Układ i krój czcionki : Unikaj nietypowych czcionek i układów, a także formatowania funkcjonalnego. Mają one tendencję do dezorientacji oprogramowania.

Użyj prostego stylu, w tym wykazując swoje doświadczenie w odwrotnej kolejności chronologicznej (ostatnio najnowsze).

Modne hasła

Buzzwords in Context: Upewnij się, że buzzwords są używane we właściwym kontekście. Zaawansowane oprogramowanie do analizowania wznowienia może sprawdzić konteksty słów kluczowych, takich jak Java lub C ++. Dlatego, aby wykazać się bardziej dogłębną wiedzą i doświadczeniem niż ktoś, kto po prostu odbył pojedynczy kurs z takich przedmiotów, omówić szczegółowo swoją wiedzę i doświadczenie.

Format pliku: Umieść swoje CV w formacie tekstowym. Pliki PDF często są niepoprawnie odczytywane przez oprogramowanie. W przeciwieństwie do tego, życiorysy przesłane w Microsoft Word są zwykle interpretowane poprawnie.

Grafika: Unikaj używania grafiki. Stanowią one również ogromne problemy z oprogramowaniem do analizy życiorysów i mogą być interpretowane jako zbiór bezsensownych postaci.

Adres pocztowy: Nigdy nie zapomnij umieścić swojego adresu pocztowego na życiorysie, ponieważ często jest kluczowym elementem tego, jak jest ono składane przez oprogramowanie.

Jeśli go nie uwzględnisz, być może nie będziesz miał szans, aby wziąć pod uwagę pozycję.

Prawidłowa pisownia, składnia i gramatyka: nie uwzględniono sugestii Capelliego, ale równie ważne jest upewnienie się, że nie ma absolutnie żadnych błędów ortograficznych ani literówek w swoim zgłoszeniu. Komputery raczej raczej, jeśli nie całkowicie, nie wybaczają takich błędów. Jednak dodatkową komplikacją jest to, że oprogramowanie do sprawdzania pisowni często nie rozpoznaje legalnych alternatywnych pisowni popularnych słów (np. "Podróżnik" jako wariant "podróżnika"), a oprogramowanie do edycji często źle interpretuje zdania. W międzyczasie, mimo że błędy w pisaniu często powodują odrzucenie przez ludzi czytających w tym teście, istnieje jednak możliwość, że człowiek rozpozna to, co naprawdę masz na myśli, i wybaczy ten błąd, jeśli twoje CV lub aplikacja jest w inny sposób przekonująca.

Źródło: Dlaczego dobrzy ludzie nie mogą dostać pracy od Petera Cappellego, prawa autorskie 2012, Wharton Digital Press (jak podsumowano w "Home Depot Syndrome, Purple Squirrel i America's Job Hunt Rabbit Hole", Trey Popp, The Pennsylvania Gazette , January - Luty 2013).